All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YUNANİSTAN, MAKEDONYA, BULGARİSTAN

YOL DOSTLARI İLE

YUNANİSTAN MAKEDONYA BULGARİSTAN GEZİSİ

 

 

En son model otobüslerle 2 Gece 3 Gün…

28 Nisan – 1 Mayıs 2017 / 2 Gece 3 Tam Gün

( 40 EURO DEĞERİNDE

ST NAUM TEKNE TURU DAHİL! )

Tüm çevre ve şehir gezileri dahil…

4 * Merkezi oteller

Sofya – Üsküp – Tetova (Kalkandelen) – Ohrid –Bitola (Manastır) – Selanik – Kavala…

159 EURO!!!

KREDİ KARTLARINIZA PEŞİN FİYATINA

3-6-9 TAKSİT İMKANI

 

Merhaba değerli dostlar…

 

28 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde MUHTEŞEM bir Kısa Balkanlar gezisine hazırlanın…

1 Mayıs’a özel Kısa Balkan Turumuzda yerlerinizi ayırtın. 28 Nisan – 1 Mayıs’ta muhteşem bir kısa Balkan Turuyla karşınızdayız… 4*’lı şehir merkezi otellerimizde kalacağımız zaman boyunca her günümüz birbirinden eğlenceli ve keyifli geçecek…

Yunanistan-Makedonya ve Bulgaristan’a gidiyoruz. 3 ülke 6 şehir gezeceğiz. Bu gezide siz de bizimle birlikte olabilirsiniz…

2 gece konaklamalı 4 günlük kısa Balkanlar turu…

Sofya – Üsküp – Tetova (Kalkandelen) – Ohrid –Bitola (Manastır) – Selanik – Kavala…

Acenteye ödememiz gereken Tur Ücreti: 159 Euro…

BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN:

0542 387 80 13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. GÜN Cuma ISTANBUL – KAVALA

 

28 Nisan Cuma akşamı saat 20.00  Kadıköy evlendirme dairesi, saat 20.45 de Mecidiyeköy Eski Ali Sami Yen Stadı karşısı ve saat 21.30’de İncirli Ömür Plaza önünden hareket ile Kısa Balkan Turu yolculuğumuza  çıkıyoruz. İpsala sınır kapısına gelmemize mütakiben Gümrük ve pasaport işlemlerimizi yaptırıyoruz ve Yunanistan’a giriş yapıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç 15 dk önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.)

 

 1. GÜN Cumartesi KAVALA-SELANİK-MANASTIR-OHRID

Sabah saatlerinde Kavala’ya varmadan önce kahvaltı için mola veriyoruz (ekstra). Kahvaltımızı yaptıktan ve Kavala kurabiyelerimizi tattıktan sonra Kavala’ya hareket ediyoruz, Kavala’ya varışımızın ardından panaromik şehir turumuzu yapıp fotoğraf için kısa bir mola veriyoruz. Fotoğraf molası sonrası Selanik’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Selanik’e varışımızın ardından Kordon, Beyaz Kule, Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ediyoruz. Selanik gezimizi tamamladıktan sonraki gezi noktamız Manastır (Bitola). Atatürk’ün liseyi okuduğu , Elveda Rumeli dizisinin bazı bölümlerinin çekildiği bu güzel şehirde rehberimiz eşliğinde şehirde yürüyerek dolaşıyoruz. Ardından Şirok Sokak olarak adlandırılan Bitola çarşısında yürüyüş yapıp, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Atatürk’ün okuduğu askeri İdadi’yi görüyoruz. Ardından aracımıza binerek konaklama yapacağımız Ohrid’deki otelimize geçiyoruz.

 

MAKEDON GECESİ EKSTRA: 35 EURO

Akşam arzu edenler ekstra olarak düzenlenecek Makedonya Taverna Gecesinde hem Makedonya’nın yerel yemeklerini tatma, hem de Makedon Müzikleri ve Folklor gösterileri ile Makedonya kültürünü yakından tanıma fırsatına sahip olacakları Makedon Gecesi Turu’na katılabilirler. (35.-€). Makedon gecesi sonrasında otelimize geçiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz.  (Zengin akşam yemeği menüsü ve 2 içki dahil)

 

 1. GÜN Pazar OHRİD-KALKANDELEN-ÜSKÜP

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından tekne ile St Naum turunu yapmak için otelden ayrılıyoruz. (Tur ücretine dahildir) Ohrid gölünde tekne ile Ohrid gölünün müthiş manzarasını izleyerek gideceğimiz bu turumuzda Ortodoksların en kutsal manastırlarından biri olan St.Naum Manastırını ve çevresinde Ohri gölünü oluşturan tabiat mucizesi su kaynaklarını görüyoruz. Orada yapacağımız kilise ziyareti ve doğa harikası manzarayı seyrettikten sonra fotoğraf için mola veriyoruz. Ardından otobüsümüze binerek Ohrid merkeze geliyoruz. Ohrid merkezde vereceğimiz serbest zamanda, dünyaca ünlü Ohrid İncisi satın alma imkanı bulabilirsiniz. Alış veriş ve yemek molasının ardından Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Üsküp’e varmadan önce Kalkandelen’de Alaca Camiini ziyaret için kısa bir mola veriyoruz. Dünyada bir eşi daha olmayan bu camiiyi gezip ve fotoğrafladıktan sonra Üsküp merkeze geliyoruz. Üsküp’e varışımızın ardından ilk olarak eskişehir gezimizi yapıyoruz. Makedonya’nın başkenti olan Üsküp eski çarşıda dolaşırken kendinizi

adeta zamanda yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz. Üsküp eskişehir gezimizin ardından alışveriş ve yerel yemekleri tatmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize geçiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.

Akşam yapılacak aktiviteler hakkında lütfen rehberimizden bilgi alınız

 

 1. GÜN Pazartesi ÜSKÜP – SOFYA – İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Üsküp yeni şehri gezmek için otelden ayırlıyoruz. Üsküp 2014 projesi kapsamında inşa edilen yeni şehir, gezenleri kendine hayran bırakmaktadır. Burada Makedonya’nın ünlü kralı Flip ve Büyük İskender heykelini, taş köprüyü ,ulusal müzeyi görüyoruz. Üsküp yeni şehir gezimizi tamamladıktan sonra Sofya’ya doğru hareket ediyoruz. Sofya’ya varışımızın ardından sırasıyla Aleksander Nevski katedrali, Aya Sofya kilisesi, Rus kilisesi, Bakanlıklar ve sonrasında Osmanlı’dan kalma Banyabaşı camii gördükten sonra alış veriş ve yemek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Sofya’dan ayrılarak İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. İstanbula varışımızın ardından misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

 

 

GEZİ ÜCRETİ: 159 EURO (2 kişilik odada kişi başı)

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 50 EURO

(Sizi tek gelen hem cinsiniz bir kişiyle de eşleştirebiliyoruz. Böylece 50 Euro fark vermiyorsunuz)

 

 

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • Lüks otobüslerle ulaşım (araç içi ikramlar)
 • Sofya, Üsküp, Tetova, Ohrid, Bitola, Selanik, Kavala, gezileri dahil.
 • St.Naum Tekne turu dahil
 • 4* Oteller’de 2 gece oda kahvaltı konaklama.
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

 

 

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Vize ücreti 125 Euro  / Not : Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için vize uygulaması yoktur.
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
 • Yurtdışı çıkış Pulu 15 TL
 • Extra turlar ve kişisel harcamalar
 • Şoför/Rehber/Otel bahşişleri (5.-€ Kişi Başı)

 

 

 

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 542 387 80 13 NO’LU TELEFONDAN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.

 

KREDİ KARTLARINIZA 3-6-9 TAKSİT İMKANI. (TAKSİTLENDİRME SIRASINDA KUR ARTIŞINDAN ETKİLENMİYORSUNUZ.)

 

BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN: 0542 387 80 13

 

Bu gezimiz TÜRSAB A SINIFI 8649 NOLU Acentemiz ile gerçekleşecektir.

 

 

 

 

 

Arzu edenler için…

 

EKSTRA TUR

MAKEDON GECESİ YEMEK VE EĞLENCE TURU

Arzu edenler ekstra olarak düzenlenecek Makedonya Taverna Gecesinde hem Makedonya’nın yerel yemeklerini tatma fırsatına sahip olacaklar, hem de Makedon Müzikleri ve Folklor gösterileri ile Makedonya kültürünü yakından tanıma fırsatına sahip olacakları Makedon Gecesi Turu’na katılabilirler. (35.-€)

 

 

Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.

Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.

 

NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.

 

AYRINTILI BİLGİ: 0542 387 80 13

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*