All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA YEDİGÖLLER GÖLCÜK GEZİSİ (2012)

YOL DOSTLARIYLA YEDİGÖLLER GÖLCÜK GEZİSİ (2012)

 

Doğanın en güzel renklerinin bulunduğu Yedigöller ve Gölcük’e gitmeye ne dersiniz? Eğer cevabınız evet ise size bir teklifimiz olacak…
 
Yol Dostları grubu olarak sizi ormanlar, göller ve şelalelerle bezenmiş, muhteşem bir atmosferin içine götüreceğiz… Günlük hayatın sorunlarından sıkıldıysanız ve yeşile hasret kaldıysanız Yedigöller ve Gölcük gölü bütün mevsimlerin ayrı ayrı yaşandığı ve tek adreste toplandığı doğal bir cennet.
 
Yedigöller’in herkesin gidebileceği oldukça kolay bir parkuru var ve Yedi farklı gölden oluşuyor. Milli Park alanı olan Yedigöller, dört mevsim de de fotoğraf çekmek için gidilebilecek bir yer… Kışın kar keyfi, ilk ve sonbaharda trekking, yazları da göl keyfi için çok uygun… Bahar ve yaz aylarında yeşil, sonbaharda yeşil, sarı, kahverengi ve kızılın her tonu burada mevcut…
 
Cumartesi gecesi 23:30 İncirli Çarşı,
24:00 Taksim AKM,
00:30 Kadikoy Evl. Dairesi önünden hareket ile Yedigöller’e hareket ile Pazar sabahı erken saatlerde Yedigöller’e ulaşıyoruz.
Sizler yedi göl diyarıyla tanışırken kahvaltı hazırlıklarına başlıyoruz. Bu saatlerde harika fotoğraf enstantaneleri yakalamak mümkün.
 
Göl manzaralı açıkhava kahvaltısının ardından rehberimiz önderliğinde her biri ayrı bir güzel gölleri, Dilek Çeşmesi ve Şelale’yi kapsayan gezintiyle İnce, Nazlı, Sazlı, Büyük, Kuru, Derin, Serin göllerden oluşan bu doğa harikasında doğanın renk harmonisini yakında görme fırsatı yakalıyoruz.
Ardından öğle yemeğimizi yiyoruz… Göl kenarında, açıkhavada barbekü keyfinin ardından serbest zaman. Dileyenler fotoğraf çekebilir, göl kenarındaki iskelerle manzara keyfi yapabilirler.
 
Öğleden sonra Yedigöller’den ayrılıp yolumuz üzerindeki Asırlık Çınar Ağacı ve Kapankaya seyir terasından manzara seyri yaptıktan sonra Bolu’ nun göllerinden Cennet Göl diye de bilinen Gölcük’ e hareket ediyoruz… Burada göl çevresi yürüşünü yaparak bol bol fotoğraf çekip İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Hava ve yol şartlarının uygunluğunda 21:30-22:00 civarlarında İstanbul’a ulaşıyoruz.
 
 
Dilek çeşmesi
 
Birbirleri ile bağlantılı yedi gölün yanı sıra Yedigöller’de bir de dilek çeşmesi bulunuyor. Dilek çeşmesi yedi tane çeşmeden oluşuyor. Dilek dilemek için gelen tatilciler yedi ayrı çeşmeden su içerek yedi tane dilek diliyor.
 
Dilek çeşmesinden dört mevsim su akıyor ve bu güne kadar suyunun kesildiği görülmemiş. Yedigöller bölgesinde irili ufaklı şelaleler de bulunuyor. Dört mevsim boyunca akan şelaleler Yedigöller bölgesinin görülmeye değer en güzel yerlerinden bir tanesi olarak göze çarpıyor.
Bu şelalelerde tripotlarımızı kurup uzun pozlama fotoğraf çekebiliriz. Çekeceğiniz fotoğraflara siz bile inanamayabilirsiniz… 🙂
 
Araç Kalkış Noktalarımız:
Cumartesi gecesi
23:30 İncirli Çarşı,
24:00 Taksim AKM,
00:30 Kadikoy Evl.
 
Araçlarımız D2 ve TÜRSAB belgelidir…
 
ÜCRET
125 TL’dir.
 
Fiyata Dahil Olanlar
Ulaşım,
Göl Manzarası eşliğinde açık büfe sabah kahvaltısı,
Öğlen Barbekü, Milli Park giriş ücreti,
Rehberlik
 
Fiyata Dahil Olmayanlar
Belirtilenlerin dışındaki harcamalar
 
Herhangi bir şekilde, doğa olayları gibi, elde olmayan nedenlerle turun iptal olması durumunda ödemeniz size iade edilecektir.
 
Yanınıza mutlaka bunları alın:
 
Fotoğraf makinesi.
Yedek pil ve hafıza kartlarınız…
Rahat hareket edebileceğiniz ayakkabınız ve giysileriniz…
Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.) Geziye gelirken her ihtimale karşı yağmurluk veya şemsiye almayı unutmayın.
Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
Varsa ilaçlarınız.
 
 
Son Katılım Tarihi: 1 Kasım 2012 Perşembe.
 
Katılım için telefon, facebook, mail ya da msn yoluyla bana ulaşmanız, bineceğiniz noktayı ve cep telefonunuzu bildirmeniz yeterlidir.
 
İletişim, Rezervasyon ve Bilgi;
Hakan SEZER 0542 387 80 13
Facebook: Yol Dostları Grubu
Msn: yoldostlari@gmail.com e-posta: yoldostlari@gmail.com
 
Gezimize kesin katılımcı olabilmek için gezi ücretini en geç 1 Kasım 2012 Perşembe gününe kadar
 
• HAKAN İSMAİL SEZER
 
• HSBC GÜNEŞLİ ŞUBESİ
• 723-GÜNEŞLİ
• HESAP NO: 1000360 270 00
• IBAN : TR 6700 1230 0723 1000 3602 7000
 
hesabına yatırmanız ve dekontunuzun bir kopyasını yoldostlari@gmail.com adresine e-mail ile, adınızı, soyadınızı, cep telefonunuzu içeren bilgilerle beraber göndermeniz gerekmektedir.
 
Not: Ödeme yaparken lütfen isimlerinizi bildiriniz.
 
Herhangi bir şekilde, doğa olayları gibi, elde olmayan nedenlerle tur programı, bölgenin durumuna göre değiştirilebilir. Alternatifi olmayan bölgelerde olası iptallerde ödemeleriniz iade edilir.
 
Yollarda ve Dostça bir gezide görüşmek üzere
 
YOL DOSTLARI
 
Hakan SEZER : 0542 387 80 13
 
Bu gezi TÜRSAB 3672 NOLU A Belgeli Turizm Acentesi ile yapılacaktır…
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*