All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA VİETNAM KAMBOÇYA GEZİSİ (2019)

YOL DOSTLARIYLA VİETNAM KAMBOÇYA GEZİSİ (2019)

1.GÜN /15ŞUBAT’19 İSTANBUL- HANOİ 14:25 11:40+1
Bugün saat öğlen 12:00 ’de buluşuyoruz, Singapur Hava Yolları tarifeli uçağına işlemlerimizi yapacağız , ve uçuş saatimiz 14:25.
Singapur aktarmalı olarak , Vietnam yolculuğumuz başlıyor. Geceleme Uçakta.

2.GÜN /16ŞUBAT HANOİ
Yerel saat ile 11:40’da HANOI havalimanına ulaşıyoruz. Bagajlarımızı alıp,dışarı çıkıyoruz, çıkışta bizi yerel rehberimiz bekliyor olacak. Buradan özel otobüsümüz ile otelimize transferimiz yapılacaktır. Otele varışımızı takiben, odalarımıza çıkıyoruz, ve eşyalarımızı odalarımıza bırakıyoruz, ve vakit kaybetmeden, yeniden otelimiz lobisinde hazır oluyor ve Hanoi ŞEHİR TURU için rehberlimiz eşliğinde harekete geçiyoruz.
Hanoi şehir turumuzda Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Büstü, Bgoc Son Tapınağı, Ho Chi Minh Mozalesi, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, Ba Dinh Meydanı ve Pillar Pagoda’sı görülecek yerler arasındadır. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır, Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz.

AKŞAM YEMEKLİ- SU KUKLASI TİYATROSU (PAKETE DAHİL)
Akşam turumuz olacak , Hanoi’de YEREL kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası Tiyatrosu’nu izleyeceğiz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda alacağız , bu gezimizin bitiminde yeniden otelimize dönüyoruz.
Geceleme Hanoi otelimizde.OTELİMİZ : Hanoi Imperial Hotel 4*

 

3.GÜN/17ŞUBAT HALONG BAY TURU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben turlarımıza devam edeceğiz.
Bugün HALONG KÖRFEZİ – TAM GÜN- YEMEKLİ-TEKNE İLE KÖRFEZ TURU( Tura dahil)
Saat 07:30 Kızıl Delta bölgesindeki Halong Körfezine 3,5 saatlik yolculuk ile turumuza başlıyoruz.Çeltik tarlaları güzergahını takip ediyoruz, her iki taraftadır. 12:00: öğle saatlerinde Halong Şehrine ulaşıyoruz.Burada bizi bekleyen geleneksel bir bambu tekneye bineceğiz, Körfez turumuza başlıyoruz. Körfez tekne turumuz esnasında , Tekne süzülürken taze deniz ürünleri öğle yemeği (sebze menüsü mevcuttur) servisi yapılıyor. Egzotik fotoğraflar için hazır olun, küçük adaların uçurumlarını çekin, Dövüş Cocks (Halong Körfezi sembolü), , Parmak, Tütsü Fırını, Ve Taş Köpekler. Ba Hang yüzen köyünün etrafındaki küçük kano turuna çıkıyoruz.Thien Cung (Gökyüzü Sarayı Mağarası) adındaki en güzel mağarayı kanolar ile ziyaret edeceğiz.
sarkıt ve dikitlerle süslü büyük odaları keşfedebilirsiniz. Turumuzun sonunda başladığımız Halong limanına dönüyoruz.Tekne turumuzun sonunda bizi bekleyen aracımız sizi Hanoi’ye geri dönüyoruz. Saat 20:00 civarında otelimize ulaşıyoruz.AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda, Geceleme otelimizde.

 

4.GÜN/18ŞUBAT ANTİK BAŞKENT NINH BINH – TAM GÜN TURU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turlarımıza devam ediyoruz.
ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ [ TURA DAHİL ]
Ninh Binh gezisi sizi Vietnam’ın eski zamanlarına götürür, Bu yolculuk Hanoi şehrinin 1000 yıl öncesine sizi götürecektir, tapınaklar, çalışkan ve misafirperver insanlar, sakin çeltik tarlaları ve özellikle inanılmaz karst manzaraları ile Ninh Binh, birçok turist tarafından
“Karadaki Halong Körfezi ‘’ olarak adlandırılıyor.
Hanoi’nin güneyine 90 km’lik bir otobüs yolculuğu sonrası , 11. yüzyılda Hanoi’nin öncü rolünü üstlenmeden önce antik Vietnam’ın başkenti olan Ninh Binh’e varılıyor.Bu yörede, göreceğimiz yerler arasında , Tam Din Coc Mağaraları ve 10. yüzyılda hüküm süren Kral Dinh & King Le’ye ithaf edilen eski tapınakların bulunduğu çok sayıda güzel manzarlar vardır. Tarihi geleneksel tekneler ile tekne turumuzdan sonra, Öğle yemeğimizi de yerel bir restoranda alıyoruz. Turumuzun sonunda yeniden Hanoi’ye dönüyoruz. Akşam Yemeği yerel restoranda, Geceleme otelimizde.

5.GÜN/19ŞUBAT HANOI / HO CHI MINH CITY ( SAIGON ) – UÇAK İLE
Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına geçiyoruz ve SAIGON uçuşumuzu yapıyoruz. Saigon’a varışımızı takiben, eşyalarımızı otelimize bırakmak üzere, otelimize ulaşıyoruz, kısa bir molayı ve eşyalarımızı otele bırakmayı takiben, ŞEHİR TURU yapmak için rehberlerimiz ile Otelden ayrılıyoruz. Ho Chi Minh, Vietnam’ın 7,123,340 nüfuslu ve en büyük şehridir. Adını eski Kuzey Vietnam’ın lideri Ho Chi Minh’ten alır. Önceki ismi Saygon’dur. Bu isim altında Fransız Koçinçin kolonisinin başkenti idi.
Eski postane binası kent meydanı , CU LONG Yerel Pazar ve çevresi göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Yine bugün Vietnam ‘ın dünyaca ünlü el sanatları galerini ziyaret edeceğiz, İpek dokumacılığı ve sedef kakmacılık bunların başında yer alıyor. öğleden sonra serbest saatlerimizde kenti keşfe devam ediyoruz. ÖĞLE VE AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

 

6.GÜN/20ŞUBAT CHU CHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU
Bugün otelimizde alacağımız kahvaltımız sonrası turlarımıza devam ediyoruz.
CHU CHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU-TAMGÜN [TURA DAHİL ]
Vietnam savaşı esnasında Vietnam ordusunun savunma hatları arasında en meşhuru olan Chu Chi tünelleri bölgesini ziyarete gidiyoruz. Ormanlık alan içerisinde dar tüneller kazılmış ve savaşın bir bakıma seyrini etkilemiş bir cephe olan bu alan, günümüzde turistlerin en uğrak mekanlarından biridir. Tüneller bölgesinindeki gezimiz sonrası, tekrar merkeze dönüyoruz. Öğle Yemeği yerel bir restoranda alınacak.Öğleden sonra , MEKONG NEHRİ ne doğru kara yolu ile yolculuğumuz başlıyor. Mekong Nehri, Dünya’nın 12., Güneydoğu Asya’nın 7. en uzun nehri. Toplam uzunluğu yaklaşık 4.900 km’dir. 810.600 km²’den daha geniş bir bölgenin sularını toplar. MEKONG NEHRİ kıyılarına geçiyoruz. Burada küçük kanolar ile geziler yapacağız, kültürel detayları rehberimizden dinleyeceğiz, turumuzun sonunda akşam saatlerinde şehre geri dönüyoruz , AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda ,Geceleme otelimizde. OTELİMİZ : Ramana Hotel Saigon 4*

 

7.GÜN/ 21ŞUBAT SAIGON- Phnom Penh [ KAMBOÇYA ]
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 07:00 de otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile Kamboçya Vietnam hudut noktasına ilerliyoruz, 2 saat sürecek yol, BAVET sınır kapısına ulaşıyoruz, burada gümrük geçiş işlemlerimizi yapıyoruz ve Kamboçya tarfında bizi bekleyen aracımıza geçiyoruz. Artık Kamboçya topraklarındayız. Buradan Mekong Nehrini takip ederek Kamboçya ‘nın başkenti PHNOM PENH şehrine yolumuza devam ediyoruz, Öğleden sonra varışımızı takiben ŞEHİR TURUMUZDA şehir tanıyacağız. Saray binası ve KIZIL KYMER işkence Müzesi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Geceleme Phnom Penh de otelimizde.ÖĞLE YEMEĞİ servisini gün içinde alacağız.
GECE TURU – KAMBOÇYA DEVLET DANSLARI +AKŞAM YEMEĞİ (TURA DAHİL )
Bu akşam Kamboçya Devlet Kültür Müzesi tarafından düzenlenen geleneksel Apsara dansçılarının gösterisini izleyebiliriz, Akşam Yemeğimizi ise MEKONG NEHRİ üzerinde TEKNE de alacağız.

 

8.GÜN/22ŞUBAT Phnom Penh- SIEM REAP
Bu sabah saat 07:00 de otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile yolculuğumuz Kuzeye doğru başlıyor, Kamboçya coğrafyasını göre göre, yapacağımız 300 km lik kara yolculuğumuz sonrası , saat 14:00 gibi Siem Reap şehrine ulaşıyoruz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır ,Otelimize ulaştıktan sonra , odalarımıza yerleşiyoruz. Serbest saatlerimizde dinleniyoruz,
Akşam Turumuzda GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ | TURUMUZA DAHİLDİR
Otelimizden rehberimiz eşliliğinde ayrılıyoruz, Siem Reap küçük ama canlı bir kent, alış veriş dükkanların olduğu çarşılar caddesine gideceğiz. Bugün geleneksel ayak MASAJ tecrübesini yaşamak için uygun bir gün olacak, son olarak Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız.
Geceleme otelimizde. OTELİMİZ : Apsara Angkor Resort 4*

9.GÜN/23ŞUBAT ANGKOR WAT
Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Phnom Ba Kheng Tapınağı’nı gezdikten sonra efsanevi insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat gezimizi güneşi batırarak tamamlıyoruz.ÖĞLE YEMEĞİ –turumuz esnasında alınacaktır. otelimize döneceğiz.

GECE TURU- AKŞAM YEMEKİ-DANS GÖSTERSİ [ TURUMUZA DAHİL ]
Bu akşam Açık Büfe yemekli geleneksel danslar gösterini izlemek için rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Dansları izleyeceğimiz ve güzel bir BÜFE yemek yiyeceğimiz bir akşam bizi bekliyor.

10.GÜN/24ŞUBAT SIEM REAP -ISTANBUL 18:55
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak , otelimizden ayrılıyoruz Bu akşam Uçuşumuzun saati 18:55 Singapur Hava Yolları ile. Burada işlemlerimizi tamamladıktan sonra İstanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

11.GÜN/25ŞUBAT ISTANBUL- VARIŞ
Bu sabah saat 08:25 ‘de İstanbul ‘a ulaşıyoruz.

 

TUR HİZMETİMİZE DAHİL OLANLAR:
SİNGAPUR HAVA YOLLARI İLE İSTANBUL/ HANOİ- SIEM REAP- İSTANBUL UÇUŞU- EKONOMY CLASS BİLET 23KG BAGAJ HAKKI /1 PARÇA İLE
HANOİ- SAİGON- ARAUÇUŞ TEK YÖN UÇAK BİLETİ 16KG BAGAJ HAKKI İLE
HANOİ (3 GECE ) SAİGON (2 GECE) PHNOM PENH(1 GECE) SİEM REAP (2 GECE ) / 8 GECE TOPLAM OTEL
OTELLERDE AÇIK BÜFE KAHVALTILAR
PROGRAM DA BELİRTİLEN BÜTÜN ÖĞLE YEMEKLERİ
PROGRAM DA BELİRTİLEN BÜTÜN AKŞAM YEMEKLERİ
HANOİ ŞEHİR TURU
SAİGON ŞEHİR TURU
PHNOM PENH ŞEHİR TURU
TAM GÜN ANGKOR WAT + ANGKOR THOM TURU
AKŞAM YEMEKLİ- SU KUKLASI TİYATROSU
HALONG KÖRFEZİ – TAM GÜN- YEMEKLİ-TEKNE İLE KÖRFEZ TURU
ANTİK BAŞKENT TAM GÜN – ÖĞLE YEMEKLİ TURUMUZ
CHU CHI TÜNELLERİ VE MEKONG DELTASI TURU-TAMGÜN
GECE TURU | KAMBOÇYA DEVLET DANSLARI +AKŞAM YEMEĞİ
AKŞAM GELENEKSEL MASAJ TERAPİ – AKŞAM YEMEĞİ
GECE TURU- AKŞAM YEMEKİ-DANS GÖSTERSİ
TÜM TRANSFERLERLER
TÜRKÇE REHBERLİK
SEYAHAT SİGORTASI (30 EURO DAHİL)
TR-ÇIKIŞ PULU (15 TL DAHİL)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
VİETNAM-KAMBOÇYA VİZE ÜCRETLERİ (130 DOLAR)
TUR BAHŞİŞLERİ (70 EURO)

 

Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir. 
Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir. 

NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.

AYRINTILI BİLGİ: 0542 387 80 13

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*