All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

Yol Dostlarıyla Peru Bolivya Şili Gezisi (2470 Euro)

 

 

 1. GÜN/ 26 Eylül İSTANBUL-AMSTERDAM- SANTIAGO (ŞİLİ)     17:55 11:05+1

Bugün öğleden sonra saat 15:00’da İstanbul 3. Havalimanı buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra KLM HAVA YOLLARI ile AMSTERDAM üzerinden Santiago (Şili) uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

 

2.   GÜN/27 Eyl ül   SANTIAGO DE CHILIE ( ŞİLİ )

Sabah saat 11:05’de Santiago’ya varışımızı takiben, şehir turuna başlayacağız. Tur esnasında Parlemento Binası, PLAZA DE ARMAS ,Katedral Meydanı,görülecek yerler arasındadır. Ve TELEFERİK(FUNIKULER) ile şehrin en Yüksek noktasına çıkıp güzel bir manzara izleyeceğiz. Bu bölgeye Bella Vista semti denilmektedir.Yine turumuz esnasında, CenroMarcado , yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz.Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız , Tur bitimi otele dönüş serbest zaman.Geceleme otelimizde. SANTIA GOHOTEL CENTRO 3*

3.   GÜN/28 Eyl ül VALPARAISO ve VINA DEL MAR TURU

Sabah  kahvaltı  sonrasındagüzel  bir  turumuz  var.,  Nobel  ödüllü  şair  Pablo  Neruda’nınyaşadığı

,sanatçılar,bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan ; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezibaşlıyorŞehir merkezine 2,5 saat mesafede olan , Vina del Mar şehrini görüyoruz.ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Bu ziyaretimiz esnasında zamanımız el verirse Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARI ve üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak,Turumuzun sonunda yeniden otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

 4. GÜN/ 29Eyl ül    SANTIAGO – ARI CA ( Şİ Lİ )  06: 50 09: 30

Bu  sabah  erken  saatlerde  Lapaz’dan  ayrılıyoruz.Uçak  yolculuğu  ile  Şili’nin  GÜNEY  bölgesine geçeceğiz.

Arica’ya  varışımızı  takiben  panoramik  şehir  turu  yapacağız.Şehrin  Manzara  noktası  olan,  tepeye çıkacağız buraya

 

MORRO DE ARICAismi verilmiştir , kuş bakışı Pasifik Okaynusu kıyısındaki bu küçük şehir izliyoruz, bir yanı Okyanus bir yanı Çöl.. Uzun ve yorucu bir günün sonunda otelimize yerleşiyoruz, geceleme otelimizde. HOTEL ARICA 3*

 

 5. GÜN/ 30 Eyl ül   ARI CA ( ŞİLİ ) -LAPAZ ( BOLİ VYA) Pasifik ve ÇÖL

Bu sabah erken saatlerde Arica’dan ayrılıyoruz.Lapaz’a devam edeceğiz.Karayolu ile yapacağımız yolculuğumuz 7,5 saat sürecektir.Bolivya Şili hudutu AND dağları zirvelerinde yer alıyor

Kara  hududundan  geçiş  işlemlerimizi  pasaport  kontrollerini  yapacağız.  Bolivya’ya  aynı  otobüs  ile devam edeceğiz. Dağ yollarından aşağıya doğru akan bu kara yolu, ulaştığı  Çöl düzlükleri ATAKAMA ÇÖLÜ nün başladığı bölgelerdir. Şili ‘ye en Kuzeyinden başkenti Santiago’ya kadar kaplayan dev çöle ATACAMA  diyoruz, en az yağış alan, sert taş,yer yer kumluk olan bu çölün bir bölümünden geçerek ilerliyoruz.Sınırı  geçmeden  önce   ilk molamız  Chungara Gölü kıyısında olacak,  bölgenin  en yüksek göllerinden birisi olan bu coğrafyada, güzel manzaralara şahit olacaksınız.  Yolculuğumuzun Fotoğraf molası yine eski bir yerleşim  kasabasında olacak. Lapaz  şehrine   varışımızı     takiben , Lapaz     şehir  merkezinde     San  Francisco  Kilisesi  ve  CADILAR  PAZARI      denilen  sokakları göreceğiz,Şehre1 saat mesafedeki Ay Vadisi  gezisi yapacağız. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz, Geceleme otelimizde. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda.

 

 

6.GÜN/ 1 Ekim LAPAZ-TIWANAKU-PUNO [TİTİKAKA GÖLÜ ]

Kahvaltının ardından,karayolu ile Tiwanaku’ya hareket ediyoruz.Bugün kara yolu üzerinde hudut geçişi işlemlerimizi yapacağız, Bolivya’dan çıkış,Peru’ya giriş prosedürlerimizi bitireceğiz, sınır noktasında, araç değişimi olacağı için Bolivyasınırına geldiğimiz araçta lütfen eşyalarınızı bırakmayınız.

Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecektir . Güzergahımızda TIWANAKU antikkenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku da küçük bir yerel restoranda alıyoruz. Öğleden sonra PUNO ya varışımızı takiben , otelimize yerleşiyoruz, ve (eğer zamanımız el verir ise )TİTİKAKA GÖLÜ üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir noktadır.

Turumuz sonrası  otelimize  dönüyoruz.ve AKŞAM YEMEĞİ   ve  geceleme otelimizde.

HOTEL ECO INN PUNO 3*

 

 

 

 

7.GÜN/2 Ekim   PUNO-Cuzco [TİTİKAKA GÖLÜ ]

Kahvaltının ardından,karayolu ile Cuzco şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz,köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde ihtiyaç molası vereceğiz.

Öğleden sonra Cuzco ‘ya varışımızı takiben , otelimize yerleşiyoruz. .[ Cusco ,deniz seviyesinden 3000 m

yükseklikte olan bir yerleşim yeridir, yüksek irtifalı yerleşim yerlerinin bu geziden başladığı noktadır]

Varışımızı  takiben  otelimize  transfer edileceğiz  ,  kısa bir  dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır..Eski Katedral meydanı, Cuzco Yerel Marketi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest saatler  AKŞAM YEMEĞİve geceleme otelimizde.   CASA ANDINA HOTEL 3*

 

 8. GÜN/ 3Ekim    MACHU PICCHU turu

Sabah kahvaltısını takiben trenle tam günlük inka Medeniyetinin beşiği Öğle YemekliMachuPicchu turumuz başlıyor. Yolcluğumuzun belli bir bölümü trenle kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. İnanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceksiniz.Ollantaytambo( Kutsal Vadi ) yolu Cuzco merkezden özel aracımızla geçiliyor, burada istasyona ulaşıp PERURAIL firmasının Lüx trenleri ile AquaCalientes (MachuPichu ) istasyonuna ulaşıyoruz, dönüşümüzde aynı rota üzerinden olacaktır.Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız.Akşam saatlerinde Cuzco’ya dönüş ve geceleme otelimizde.

CASA ANDINA HOTEL 3**

 

 

9.GÜN/4Ekim     CUZCO –LİMA                 09:40 11:05 uçuş

Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz,Cuzco havalimanına geçeceğiz , burada Peru Yerel hava yolları ile PERU ‘nun Lima’ ya uçuşumuzu yapacağız. Lima’ya varışta panoramik şehir turu yaparak otelimize geçiyoruz.Geceleme otelimizde.

 

 

 

10. GÜN/ 5Ekim LIMA

Sabah kahvaltı sonrasında ,Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu ;eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine geçiyoruz; Ana Meydan ,Plaza San Martin, HükümetKonağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan , eski mezar odaları ´´ Catacomb´´.. Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden bazıları…ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEOORO DEL PERU (  Altın Müzesi ) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesini ziyaretini tamamladıktan  sonra , Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor.Geceleme otelimizde.

 

11. GÜN/ 6Ekim  Lİ MA –PARİS 18:15  13:40+1

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , rehberimizin belirteceği saate kadar serbest saatler.Havalimanına geçiyoruz, ve Air France HAVA YOLLARI tarifeli uçuş ile geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta

 

 

12.GÜN/ 7Ekim PARİS -ISTANBUL’a varış 22:40 03:10+1

Biraz yorgun ama Anılarla dolu turumuzun sonu…(8Ekim  03:10 alana ulaşır)

 

 

 

 

 ÖN EMLİ AÇ IK LA MA /U YA R I :         

TURUMUZ GÜZERGAHI ÜZERİNDE YÜKSEK RAKIMLI BÖLGELER MEVCUTTUR.

Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden Kalp Damar Problemi olanlar Nefes Darlığı Çekenler , Her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları tavsiye edilir.

Turumuz  Programı  doğal akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz rahatsızlıkları  mevcut yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

 

TURUMUZDA  SABAH KAHVALTILARI TÜM OTELLERİMİZDE MEVCUTTUR.

ÖĞLE  VE AKŞAM YEMEKLERİ PLANLAMASI  PROGRAM İÇERİSİNDE YAZILDIĞI YERDE  DAHİLDİR.

TUR GÜZERGAHI VE TUR  AKIŞ SAATLERİNE UYGUN OLARAK ; SİZLER İÇİN PLANLANLANMIŞ VE ORGANİZE EDİLİP PROGRAMA DAHİL EDİLMİŞTİR. Önemli uyarı : Sabah-Öğle  yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında alınacak kahvaltılar ve Öğle yemekleri  paket halinde olabilir.

 

GEZİ ÜCRETİ: 2470 EURO

 

Gezi Ücretlerine Dahil Olan Servislerimiz

*İstanbul-LIMA-SANTIAGO-Istanbul arasında AIR FRANCE/KLM Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

*LAN ,TAM Havayolları ileLIMA/CUSCO  ARICA/SANTIAGO arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri

*Lüks araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri

*Lüks araçlarla şehir turları

*Lima şehir turu

*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları

*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri[ 4 ÖĞLE YEMEĞİ ]

*Programda Belirtilen Akşam Yemekleri[ 3 AKŞAM YEMEĞİ  ]

*MacchuPichu Lüks tren bileti /*MacchuPichu ören yeri gezisi

*Uros Adası tekne gezisi(TİTİKAKA GÖLÜ )

*Tiwanaku Antik kent gezisi / *Ay Vadisi ziyareti

*Santiago de Chile şehir turu

*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ

*Bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti

*3ve  butik otellerde standart oda kahvaltı konaklama

*seyahat sigortası[ ASSISTCARD ] Seyahat Başlangıcından Bitimine kadar geçerlidir.

 

 G ez i Ücretlerine Dahil O lmayan Servislerimiz

Kişisel harcamalar

Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler*Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri,restoranlardaki garsonlar içindir.) 100kişi başı alanda toplanılacaktır.

 

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*