All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA ORTA AVRUPA GEZİSİ (2014)

YOL DOSTLARIYLA ORTA AVRUPA GEZİSİ (2014)

 

Herkese bir kez daha merhaba…
 
Şeker Bayramında sizler için 7 gece 8 günlük muhteşem bir Orta Avrupa tur programı hazırladık.
 
Tüm Yol Dostları’nı bu muhteşem geziye bekliyoruz…
 
BİLGİ VE REZERVASYON: 0542 387 80 13 hakansezer@gmail.com
 
 
İŞTE BEKLENEN PROGRAM
 
ŞEKER BAYRAMI ORTA AVRUPA
VİYANA(2) PRAG(3) BUDAPEŞTE(2)
Pegasus Havayolları ile
Viyana Gidiş Budapeşte Dönüş
7 Gece 8 Gün KESİN HAREKET!!!
 
 
27 Temmuz – 3 Ağustos 2014
 
 
1. GÜN PAZAR: İSTANBUL – VİYANA
 
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali nde buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC993 tarifeli seferi ile saat 12:25’de Viyana’ya hareket. Varışın ardından özel otobüsümüzle Viyana şehir turu için alandan hareket ediyoruz.
Şehir turumuzda görülecek yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır.
Turumuzu takiben otele transfer oluyoruz ve yerleşiyoruz.
Akşam arzu edenlerle Viyana’nın ünlü klasik müzik konserlerinden birini izliyoruz. (Ekstra)
Geceleme otelimizde.
 
 
2. GÜN PAZARTESİ: VİYANA
 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden dostlarımız rehberimiz tarafından organize edilecek tam günlük Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri, Schönbrunn sarayı bahçeleri turuna katılabilirler. (Ekstra)
Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz.
Bu turda yeraltında tekne ile gezinti de yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü geziyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden’e gidiyoruz.
Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Arzu eden arkadaşlarımız sarayın içini de ziyaret edebilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra otele dönüyoruz.
Akşam isteyenlerle rehberimiz tarafından organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turuna katılabiliiz. Bu gezide Viyana merkezine 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing’in küçük ve şirin evlerinde, Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz. Geceleme Viyana’daki otelimizde.
 
 
3.GÜN SALI: VİYANA-PRAG
 
Sabah Viyana’daki otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Prag’a hareket ediyoruz. Prag’a varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz.
Bu turumuzda Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü söylenen neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, Altınyol, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası sizlere serbest zaman veriyoruz.
Akşam arzu edenlerle rehberimiz tarafından organize edilecek Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turuna katılacağız. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme Prag’daki otelimizde.
 
 
4.GÜN ÇARŞAMBA: PRAG
 
Sabah otelimizde kahvaltımızı ettikten sonra arzu eden dostlarımızla Karlovy Vary Kültür ve alışveriş turuna katılacağız.
Çek Cumhuriyeti’nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapacağız. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın,Mozart`ın Göthe`nin,Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek,12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz.
Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacağız.
Tur bitiminde otelimize geçiyoruz. Akşam rehberimiz tarafından düzenlenecek Ortaçağ gecesi eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize geçiyoruz ve geceleme otelimizde.
 
 
5.GÜN PERŞEMBE: PRAG
 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden dostlarımızla tam gün Dresden (Almanya) Kültür ve Alışveriş turumuza katılacağız. Bu turumuzda Prag’a 140 km mesafedeki Elbe’nin Floransası olarak adlandırılan Barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini, Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl terası, Kral yolu, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hof kilisesi, Semper Operası, eski şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Rehberimizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer olacağız. Akşam serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 
 
6.GÜN CUMA: PRAG – BUDAPEŞTE
 
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte’ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde Bratislava turu rehberimiz tarafından düzenlenecektir. (Ekstra) (Bu tura iştirak etmeyen misafirlerimiz şehir girişindeki dinlenme tesislerinde serbest zaman verilecektir.) Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya’ya hem de Macaristan’a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Şehirde görülecek yerler arasında Bratislava nehir kıyıları,1529’da 1.Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri, Bratislava Kalesi,St.Martin katedrali, eski tarihi şehirde gezinti, Grassalkovich Palace ,Parlamento, Slovak Devlet Tiyatro Binası, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresa’ya ilk konserini verdiği tarihi bina görülecek yerler arasındadır. Bratislava turumuzundan sonra Budapeşte’ye yolculuğumuza devam ediyoruz. Budapeşte’ye varışın ardından şehir turumuzu yapıyoruz. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı hakimiyetinde kalan şehirde Osmanlı izlerini görebilirsiniz. 17 Kasım 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile Macaristan’ın Başkenti olan Budapeşte şehir turu sırasında Kahramanlar Meydanı, Andrassy ve Rakoczi Caddeleri, Opera ve Sinagog Binaları, Budapeşte’nin simgesi sayılan 1884-1904 yılları arasında yapılan 700 odalı Parlamento Binası, Tuna Nehri ve kıyılar, Erszebet Köprüsü, Balıkçılar Kulesi, Zincirli köprü, Kale ve Mathias Kilisesi, Gellert Tepesi ve Citadella görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer oluyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için akşam rehberimiz tarafından düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılıyoruz. (Ekstra).
Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizler de şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
 
 
7.GÜN CUMARTESİ: BUDAPEŞTE
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından organize edilecek Estergon & Visegrad & Szentendre öğle yemekli gezisine katılabilirler. (Ekstra)
Bu turda önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz.
Akşam arzu eden dostlarımız rehberimizin düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içkilerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. (Ekstra) Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde.
 
8.GÜN PAZAR: BUDAPEŞTE – İSTANBUL
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin bilgilendireceği saatte Budapeşte Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları PC458 tarifeli seferi ile saat 12:00‘de İstanbul’a hareket ediyoruz. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 15:05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
 
 
3-4 * OTELLER
 
4*Austria Trend Pyramide Viyana vb
www.austria-trend.at
 
4* Emmy Hotel Prag vb
www.emmy.cz
 
3* İbis Aero Budapeste vb
www.accorhotels.com
 
 
499 EURO (2 KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI)
220 EURO (TEK KİŞİLİK ODA FARKI)
 
479 EURO (3-12 YAŞ ÇOCUK)
 
200 EURO (0-2 YAŞ ÇOCUK)
 
FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 
• Pegasus Havayolları seferi ile İstanbul(Saw)-Viyana-Budapeşte-İstanbul(Saw) arası uçak bileti,
• Havalimanı vergileri,
• Belirtilen kategorideki otellerde 7 gece konaklama,
• Sabah kahvaltıları,
• Alan- Otel- Alan transferleri,
• Tüm şehirlerarası transferler,
• Prag – Viyana – Budapeşte yarım gün şehir turları,
• Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri,
• Prag – Viyana – Budapeşte şehir ve otel vergileri,
 
 
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
 
• Vize Ücreti,
• Seyahat sağlık ve vize sigortası,
• Yurtdışı Çıkış Harcı,
• Tüm otel ekstraları,
• Ekstra Turlar,
• Rehber ve şöfor tipleri,
 
 
ÜCRET: 499 Euro
 
BİLGİ VE REZERVASYON: 0542 387 80 13 hakansezer@gmail.com
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*