All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA ORTA AVRUPA GEZİSİ (2012)

YOL DOSTLARIYLA BUDAPEŞTE – VİYANA – PRAG GEZİSİ (2012)

Merhaba Sevgili Yol Dostları
 
Ocak sonunda 2 hafta üst üste Viyana – Prag ve Budapeşte’ye gidiyoruz. Yani hem 22 Ocak hareketli hem de 29 Ocak hareketli bu gezimize sizin için hangi tarihler uygunsa katılabilirsiniz…
Şimdi sıkı durun bu gezimizde ekstra turlara para ödemeyeceksiniz. Tüm turlar ücrete dahildir…
Sizi de bu muhteşem geçecek geziye bekleriz…
 
Sevgiler
 
Hakan SEZER
0542 387 80 13
 
 
5 ÜLKE 5 ŞEHİR
 
4* OTELLERDE KONAKLAMA
 
AVUSTURYA – MACARİSTAN – SLOVAKYA – ÇEK CUMHURİYETİ – ALMANYA
 
VİYANA(2) Mayerling & Seegrotte & Baden& Bratislava-
BUDAPEŞTE(2) Esztergom & Visegrad & Szentendre
PRAG(3) Karlovy Vary & Dresden
 
PEGASUS HAVAYOLLARI TARİFELİ SEFERİ İLE
 
!!PROGRAMDA BELİRTİLEN TÜM TURLAR FİYATA DAHİLDİR!!
 
22 ve 29 OCAK HAREKET
 
1.Gün İSTANBUL – VİYANA
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde 10.00’da buluşma. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının tarifeli seferi PC991 ile 12.15’de Viyana`ya hareket. Saat 13.25’da varışın ardından Panoramik olarak yapılacak şehir turumuz için alandan ayrılış. Viyana şehir turunda görülecek yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater , Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır.Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.
 
2.Gün VİYANA
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından yarım günlük Mayerling, Seegrotte, Baden Şehri turu ( Viyana Ormanları Turu ) Bu turda, önce maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote’yi görüyoruz. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü geziyoruz. Turumuzun son durağı küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Burada serbest zamanımızdan sonra otele dönüş. Geceleme otelimizde.
 
3.Gün VİYANA-BUDAPEŞTE
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Budapeşte’ye hareket. Yol üzerinde Bratislava turu Bratislava, Slovakya Cumhuriyetinin başkenti ve en büyük şehridir. Tuna Nehri kıyısında yer alan şehir hem Avusturya’ya hem de Macaristan’a sınırdır. Dünyada bu şekilde iki devlete sınırı olan sadece iki tane başkent vardır. Şehir çok sayıda festivale ve ticari sergiye ev sahipliği yapmaktadır. Tur sonrası Budapeşte’ye hareket varışımızın ardından şehir turu. Bu turumuzda Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.
 
4.Gün BUDAPEŞTE
Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Esztergom & Visegrad & Szentendre gezisini yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Bu turda önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz. Akşam Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içkilerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılma fırsatı bulacaksınız. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelinizde.
 
5.Gün BUDAPEŞTE- PRAG
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Prag’a hareket. Varışın ardından Panoramik olarak yapılacak şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.
 
6.Gün PRAG
Sabah kahvaltısının ardından tam gün Karlovy Vary turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Çek Cumhuriyeti’nin kaplıcalarıyla ünlü şehri. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta.Tur bitiminde otelimize transfer. Akşam siz misafirlerimiz için Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve 2 kadeh içki servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 
7.Gün PRAG
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Terezin-Dresden (Almanya) Bu turumuzda 2.Dünya savaşı sırasında Nazilerin Yahudileri soykırıma tabi tutmak için kullandıkları en önemli kamplardan biri olan Terezin’i geziyoruz. Tur sonrası Prag’a 140km mesafedeki Elbe’nin Floransa’sı olarak adlandırılan,barok mimarisi ile muhteşem şehir merkezini Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Brulshl Terası, Kral Yolu, Elbe Nehri, Martin Luther heykeli görülecek yerler arasındadır.Ardından Doğu Almanya’nın en güzel şehirlerinden olan ve Unesco tarafından dünya mirası koruması altına alınan şehirde alışveriş ve gezinti için serbest zaman. Turumuzun sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 
8.Gün PRAG – VİYANA – İSTANBUL
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte Viyana Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve uçuş işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile 14.05’de İstanbul’a hareket. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
GEZİ ÜCRETİ:
İki Kişilik Odada Kiş Başı: 699 Euro
Single Farkı: 220 Euro
 
OTELLER
4* Albion Hotel Prag v.b www.populus.cz
4* Austria Trend Hotel v.b www.austria-trend.at
4* Golden Park Hotel Budapeste v.b www.goldenparkhotel.hu
 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
Pegasus Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul-Viyana -İstanbul arası uçak bileti
Havalimanı vergileri,
4* otellerde 7 gece konaklama,
Sabah kahvaltıları,
Alan- Otel- Alan transferleri,
Tüm şehirlerarası transferler,
Prag-Viyana-Budapeşte yarım gün şehir turları,
Programda belirtilen tüm turlar
Türkçe rehberlik hizmetleri,
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Vize Ücreti, 120 Euro
Seyahat sağlık ve vize sigortası, 15 Euro
Yurtdışı Çıkış Harcı, 15 TL: Bankalara veya Havalimanındaki Maliye veznesine ödenmektedir
Tüm otel ekstraları,
Belirtilmemiş olan tüm yemekler
Rehber ve şöfor tipleri
 
Yanınıza mutlaka bunları alın:
 
Fotoğraf makinesi.
Yedek pil ve hafıza kartlarınız…
Rahat hareket edebileceğiniz ayakkabılarınız ve giysileriniz…
Mevsim koşullarını düşünerek yanınıza giysi alın. Ayrıca gece kıyafetlerinizi de alın…
Küçük bir sırt çantanız bulunsun
Varsa ilaçlarınız.
 
Yollarda ve Dostça bir gezide görüşmek üzere…
 
Sevgiler
 
Hakan SEZER
0542 387 80 13
yoldostlari@gmail.com
 
PROGRAMA DAHİL OLAN TURLAR
 
TUNA NEHRİ TEKNE TURU (Ücretsiz)
Budapeşte Avrupa’nın incisi olarak tanımlanıyor. Buna inanabilmeniz için tekne turuna çıkmanız olmazsa olmazlardan biridir. Zira Tuna’nın ikiye ayırdığı kentin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz icin şehri bir de nehirden gezmeniz gerekir. Teknede kulaklıklar vasıtası ile anlatımları dinleyerek binalarin tarihleri hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binalar muhteşem bir görüntü sergilemektedir. Bir yandan size ikram edilen içkinizi içerken diğer yandan bu romantik manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz.
 
 
ESTERGOM TURU (Limitsiz Yemek ve Alkollu / Alkolsüz İçecek Dahil) (Ücretsiz)
Estergom’a varışımız yaklaşık 1 saat sürecektir. Estergom Katedralini ve Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını gezecegiz, ikinci durağımız bir ortaçag kalesi olan ‘Visegrad’. Ortaçağ krallarının nufuzunun bir göstergesi olan ihtişamlı kale aynı zamanda bir av şatosudur. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alacağız. Ardından, alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gideceğiz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek cok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zaman ve ardından otele dönüş.
 
 
BRATİSLAVA TURU (Ücretsiz)
Son derece şirin bir başkent olan Bratislava turumuzda; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa yürüyüş yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F.Liszt’ in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir Meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası.
 
 
VİYANA ORMANLARI TURU ( Seegrotte-Baden-Mayerling) (Ücretsiz)
İlk durağımız, Seegrote. II.Dünya Savaşında Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek savaş uçağını ürettikleri fabrika olan eski maden ocağında tekne turu yapılacak, savaş uçaklarının kalıntıları görülecek. Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durakta ; “Mayerling Faciasi”na konu olan (rehberiniz açıklayacaktır) Mayerling av köşkü gezilecek. Köşk; günümüzde Carmelita rahibelerinin yaşadığı bir manastır konumundadır. Turumuzun son durağı; şirin kaplıca şehri Baden. Burada alışveriş için serbest zaman ve Viyana şehir merkezine dönüş.
 
 
KARLOVY VARY TURU (Yemekli) (Ücretsiz)
Çek Cumhuriyeti’nin kaplıcaları ve festivalleri ile ünlü şehri. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır.Atatürk,Karl Marx,Bethooven,Mozart gibi bir çok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği koruma altında bulunan Karlovy Vary turumuz esnasında şehir turu yapılmakta. Alış veriş yapmak içinde çok uygun bir nokta olan bu turumuzu öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz.
 
ORTAÇAĞ GECESİ TURU (Sınırsız Yemek ve 2 Kadeh Alkollü / Alkolsüz İçecek Dahil) (Ücretsiz)
Bu turumuzda sizleri Avrupa Ortaçağı’ nın en hareketli yerlerinden olan Ortaçağ Gecesine bekliyoruz. Ortaçağ’da yapılan eğlenceler ve o dönemde yenilen yemekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecektir. Güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde muhteşem Ortaçağ eğlenceleri, müthiş showlar. Sınırsız yemek ve alkol verilecektir.
 
DRESDEN ve TEREZİN TURU (Ücretsiz)
Yapılacak olan ikili turumuzda önce Kuzeyin Floransa`si Dresden bir guzel sanatlar sehri olup turumuz esnasinda Frauenkirche Kilisesi, Zwinger Muzesi, Semper Opera Binasi, Kraliyet Sarayi ve Elbe nehri kiyisi gorecegimiz Dresden’ i ziyaret ediyor daha sonra Imparator II. Joseph tarafindan kralligin korunmasi maksadi ile yaptirilmis, 18,yy’in sonunda ise tamamen degismis ve II, Dunya Savasi’nda Nazilerce, Toplama Kampi haline getirilmiş Terezin kalesini göreceğiz.
 
 
GEZİ KAYIT VE ÖDEME İŞLEMLERİ İÇİN ;
Gezimiz TÜRSAB No: 3672 A Belgeli Acente ile gerçekleşmektedir.
 
ÖDEME DETAYLARI
Not: Ödeme yaparken lütfen isimlerinizi bildiriniz.
 
Lütfen altta adı geçen yetkili kişilere “Yol Dostlarıyla Viyana-Prag-Budapeşte Gezisi” olduğunu hatırlatınız.
 
Kredi kartıyla ödemenizi yapabilirsiniz…
 
Havale Yapmak İsteyenler İçin Hesap No;
KADRİ CENGER ÇELEBİ
GARANTİ BANKASI KARAGÜMRÜK ŞUBESİ
1134-KARAGÜMRÜK
Hesap NO: 6699108
IBAN: TR27 0006 2001 1340 0006 6991 08
 
İLETİŞİM:
0212 292 96 05
YETKİLİ KİŞİ: Cenker Çelebi
 
yoldostlari@gmail.com
Hakan SEZER: 0542 387 80 13
 
Kredi Kartı ile Ödeme Yapmak İsteyenler;
Yine yukarıda verdiğimiz acenta bilgilerinden yetkililere ulaşarak işlem yaptırabileceklerdir.
 
Acentayı kayıt için aradığınızda lütfen Seyahat Sigortası için ;
– Ad, Soyad
– Doğum Tarihi ( gün , ay , yıl )
– Tc Kimlik No
– Cep Telefon Numarası bilgilerini iletmeyi unutmayınız….
 
Acentaya ödeme ve kaydınızı yaptırdıktan sonra listemize isminizin eklenebilmesi için lütfen tarafıma ayrıca özel mesaj gönderiniz. Ya da bu başlığa işlemlerinizi yaptırdığınıza dair bilgi veriniz.
 
Teşekkürler…
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*