All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA LİKYA GEZİSİ (2013)

YOL DOSTLARIYLA LİKYA GEZİSİ (2013)

Merhaba Sevgili Dostlar…
 
Bu kez 30 Ağustos’ta sizleri muhteşem bir yolculuğa çıkarıyoruz. Bu yolculukta tekneye bineceğiz, denize gireceğiz, muhteşem koylarda yüzeceğiz… Çok güzel fotoğraflar çekeceğiz.
 
Siz de bu güzel gezide bizimle birlikte olmak isterseniz benimle iletişime geçin…
 
BİLGİ VE REZERVASYON İÇİN: 0542 387 80 13
 
ÜCRET: 249 TL + Ulaşım 100 TL
 
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
* 3 gece YP konaklama,
* Çevre Gezileri ve 3 Tekne Turu
* Araç İçi İkramları
* Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe 3 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 
 
GEZİ PROGRAMI…
 
GİZEMLİ LİKYA TURU
 
Hareket Yerleri ve Saatleri ;
21.00 Şirinevler Metro Durağı
21.15 Bakırköy Metrobüs Durağı Yanı
21.45 Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü
22.15 Kadıköy Evlendirme Dairesi
22.45 Maltepe Kapet Önü
23.00 Çayırova Mc.Donalds
23.45 İzmit Halkevi
02:00 Bursa
05;00 İzmir
 
1.GÜN ÇARŞAMBA: Yukarıda belirtilen hareket noktalarından sizleri alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah Fethiye’de oluyoruz…
 
 
2.GÜN PERŞEMBE : ON İKİ ADALAR TEKNE TURU – YÜZME MOLALARI – FETHİYE
 
Sabah tesisimizde alacağımız kahvaltı sonrasında (EXTRA) Fethiye’nin ve Göcek’in birbirinden güzel koy ve adalarında yüzme olanağı bulabileceğimiz, maviyi ve yeşili bir arada görmeye doyacağımız On iki Adalar Tekne Turumuza ( 1.Tekne Turu ) çıkıyoruz. (Kızılada, Göcek Adası, Tavşan Adası ( Panaromik ), Yassıcılar Adası, Katrancı Adası, Şövalye Adası (Panoramik ) ve yüzme molaları tekne turu dönüşünde Fethiye şehir merkezinde serbest zaman sonrası Otele yerleşme. Aksam yemeği ve konaklama.
 
3.GÜN CUMA : ÖLÜDENİZ TEKNE TURU
Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Ölüdeniz’i doya doya göreceğimiz tekne turumuza (2.Tekne Turu) başlıyoruz. Mavi Mağara, Kelebekler Vadisi, Akvaryum Koyu, Soğuksu Koyu, Gemiciler Adası ve Deve Adası’nı tekne ile geziyoruz ve koylarda denize giriyoruz. Öğle yemeğimizi teknede alıyoruz. Gezi sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Arzu eden konuklarımız için Hisarönü Bar Turuna ( Ekstra ) gidiyoruz. OTELDEN SERVİS KALDIRILIR.
 
4.GÜN CUMARTESİ : SERBEST GÜN
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Konuklarımız için serbest zaman veriyoruz. Arzu eden konuklarımız Saklıkent ve Tylos Antik Kenti turuna veya Paragliding turlarına katılabilirler (Ekstra). Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
 
5.GÜN PAZAR : DALYAN – İZTUZU PLAJI – CARETTA & CARETTA
Erken saatte otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, Karia Uygarlığı’nın önemli kentlerinden biri olan ( Kaunos Antik Kenti), bugün balık kapanlarıyla meşhur olan Dalyan Kasabasından Tekne Turumuza ( 3. Tekne Turu ) çıkıyoruz. Sazlıklar arasından geçerek M.Ö. 4. yy tarihlenen Dalyan’ın simgesi Kaunos Kral Kaya Mezarlarını görüyoruz. Caretta & Caretta Kaplumbağalarının Akdeniz’deki en önemli üreme alanı olan İztuzu Plajında ki yüzme molasının ardından Muğla-İzmir-Balıkesir-Bursa üzerinden İstanbul’a hareket ve gece geç saatlerde İstanbul’a varış.
 
BİLGİ VE REZERVASYON İÇİN: 0542 387 80 13
 
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 249.- TL
TEK KİŞİLİK ODA : 339.- TL
0-2 YAŞ ARASI ÇOCUK : ÜCRETSİZ
2-6 YAŞ ARASI ÇOCUK : 140.- TL
6-12 YAŞ ARASI ÇOCUK : % 50 İNDİRİMLİ
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Çevre Gezileri ve 3 Tekne Turu
* Araç İçi İkramları
* Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe 3 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Çamur Banyosu, İztuzu Plajı, Kelebekler Vadisi Kanyonu giriş ücretleri.
*1.2.3. 4 ve 5 nci gün öğlen yemeği
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
 
ULAŞIM;
İSTANBUL 100 TL GİDİŞ DÖNÜŞ
İZMİT; 100 TL GİDİŞ DÖNÜŞ
BURSA ; 85 TL GİDİŞ DÖNÜŞ
İZMİR ; 75 TL GİDİŞ DÖNÜŞ
NOT ; ULAŞIM ÜCRETLERİ ARAÇ İÇİNDE PEŞİN OLARAK TOPLANIR.
 
 
GEZİ İLE İLGİLİ DETAYLAR
Gezi Süresi 4 Gece 5 Gündür 1 Gecesi Yolda Geçmek Kaydı ile Otel Konaklaması 3 Gece 4 Gündür. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Rehberimiz Programı Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir. Turlarımız Otel, Otobüs, Tur Programı Ve Rehberlik Hizmetleri İle Bir Bütündür Ayrı Ayrı Düşünülemez.
0–6 Yaş Çocuklarda Otel Konaklamasında Yatak Verilmeyebilir. Tur içersinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez. Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez. Haftalık Turlarda Oturma Düzeni Birer Sıra Kaydırılır. Konaklama Bölgelerinde Ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir. Tur öncesi ve Tur içinde Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Acentenin Sorumluluğu Yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 2 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkını acente saklı tutar. Turun iptali durumunda acente iptali bizzat bildirmek zorundadır. Bu bildirim süresi Kanuni sürede olduğundan tazminat hakkı yoktur.
MÜZE KART, MÜZE ÖREN VE REHBERLİK HİZMETLERİ DETAYLARI
Müze kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen bir karttır. Bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı olan tüm müzelerde ve ören yerlerinde geçerli olup ücretsiz ziyaret sağlar T.C. vatandaşı olmayan misafirlere Müze kart maalesef verilememektedir.
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle satın alınan paket tur hizmetinin verilememesi halini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.( Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)
 
TAVSİYELER
Birinci gün gezimiz otele giriş yapılmadan başlayacağından yüzme için gerekli kıyafetlerinizi ayrı bir şekilde hazırlayınız.
 
ÖĞLEN YEMEĞİ DETAYLARI
2. Gün Öğlen Yemeği: On İki Adalar Tekne: Balık veya Köfte veya Tavuk, Bulgur Pilavı, Salata (EXTRA 10 TL)
3. Gün Öğlen Yemeği:Ölüdeniz Tekne : Köfte veya Tavuk Bulgur Pilavı, Salata (EXTRA 10 TL)
 
TEKNELER
Dalyan; 45 kişilik, Standart dalyan tipi teknelerdir. Bölgedeki doğal yaşamı etkilemesinden dolayı bütün tekneler aynı standartta yapılmıştır.
 
12 Adalar; 120 kişilik 35 mt uzunluğunda 6 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
 
Ölüdeniz ; 100-120 kişilik 30-35 mt uzunluğunda 6 mt genişliğinde Ege tipi tekneler, Soyunma kabinli, Duş Tuvaletli, Üst kat güneşlenme alanı, Alt kat Restoran oturma salonu.
 
DİĞER DETAYLAR
Paragliding ( Yamaç Paraşütü ):Özel olarak dizayn edilmiş 42 m2 büyüklüğünde olan iki kişilik yamaç paraşütü ile gerçekleştirilen uçuşlara tandem denir. Tandem uçuşlarında paraşütü bu konuda deneyimli bir pilot kullanır; ikinci kişi ise yolcu durumundadır. Dünyanın en güvenli ve en güzel uçuş bölgelerinden biri olarak uluslararası üne sahip olan Fethiye, Ölüdeniz – Babadağ’dan 1992 yılından beri tandem uçuşları gerçekleştirilmektedir. Her uçuş yaklaşık bir saat sürer. Çocuklardan yaşlılara kadar her yaştaki insan rahatlıkla tandem uçuşu yapabilir. Yamaç paraşütünü, sağlık koşullarının uygunluğunu belirtmek suretiyle, 16 – 55 yas arası herkes yapabilir. Epilepsi, astım, kalp, bel ve omurga rahatsızlıkları olanlar yamaç paraşütüne katılamazlar.
 
TUR PROGRAMLARIMIZ 4077 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.
 
Turumuz A-1248 Nolu Acente ile yapılmaktadır.
 
BİLGİ VE REZERVASYON İÇİN: 0542 387 80 13
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*