All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA KONYA ŞEBİ ARUS GEZİSİ (2013)

YOL DOSTLARIYLA KONYA ŞEBİ ARUS GEZİSİ (2013)

 

Merhaba Yol Dostları
 
Bu Turumuzda yüce Mevlana’yı ziyaret edeceğiz. Kendi tabiri ile düğün günü (Şeb-i Arus) diye tabir ettiği yıldönümünde anmak için Konya’ya çok özel bir tur hazırladık. Bizi dergahına çağıran Hz Mevlana’yı ziyaret edecek ve onu düğün gününde anacağız.
 
800 yıl önce bütün alemi “Yine gel, yine gel, her ne olursan ol yine gel. İster kafir, ateşe tapan, putperest ol yine gel. Bizim bu dergahımız ümitsizlik dergahı değildir, yüz defa tövbeni bozmuş olsan da yine gel” diye çağıran Sultan’ül-Ûlema Hz Mevlana’yı anmak için özel aracımız ile ile İzmit, Ankara güzergâhını takiben Konya’ya hareket ediyor ve yolda birbirimizle tanışıyoruz.
 
İŞTE BEKLENEN TUR PROGRAMI
 
 
1.GÜN (13.12.2013) CUMA
 
21.00 Londra Camping Otoparkı ( E – 5 Kenarı, Kültür Üniversitesi Yanı, Yenibosna Metrobüs Durağı Yanı ) –
22.00 Beşiktaş Yıldız Camii –
23.00 Kırmızı Beyaz Otoparkı ( Kadıköy Altıyol veya Boğa olarak bilinen noktanın aşağısında ) –
23.30 Çayırova Mc Donalds Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.
 
 
2.GÜN (14.12.2013) CUMARTESİ
 
KONYA – MEVLANA MÜZESİ – ŞEMS – İ TEBRİZİ TÜRBESİ – SEMA TÖRENİ
 
00.00 İzmit Halk Evi Durağı ( İzmit – Adapazarı yönünden ) –
02.30 Bolu Gökdemir Dinlenme Tesislerinde veya Köroğlu Park Dinlenme Tesislerinde verilecek mola sonrasında –
04.30 Ankara Söğüt Özü Ulusoy Dinlenme Tesisleri Önünden katılacak misafirlerimizle otobüs içi ikramları eşliğinde sabah 08.00 civarlarında Konya’ya varış.
Şehirde serbest kahvaltı molamızı veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından gezimize Selçuklu döneminde sarayın gül bahçesi, günümüzde ise “Gel, Gel, ne olursan ol, gel” sözü ile tüm Dünya’ya nam salmış olan Hz. Mevlana Müzesi ile gezimize dervişane kapısından girerek başlıyoruz. Kuzey batı yönünde müzemizin içinde yer alan derviş hücreleri, güney yönünde yer alan matbah ve Hürrem Pasa Türbesi, Üçler Mezarlığı’na açılan Hâmûsân (Susmuslar) kapısından sonra avlunun doğusunda ise Sinan Paşa, Fatma Hatun ve Hasan Pasa türbeleri yanında semahane ve mescit bölümleri ile Mevlâna ve aile fertlerinin mezarlarının da içerisinde bulunduğu ana bina gezimizi yaparak, avluya Yavuz Sultan Selimin 1512 yılında yaptırdığı üzeri kapalı şadırvan ile “Seb-i Arûs” havuzu ve avlunun kuzey yönünde yer alan selse bil adı verilen çeşme ile gezimizi tamamlıyoruz.
Ardından Koyunoğlu Müzesi geziyoruz. Sonrasında Hz. Mevlana’nın “duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme “ diye seslendiği ve ruhunun aynası olarak adlandırdığı Şems- i Tebrizi Türbesini ziyaret ediyoruz. Gezilerimizin ardından biraz dinlenmek adına Alâeddin Tepesinde kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından Alâeddin Tepesinde bulunan Alâeddin Cami geziyoruz.
Gezimizin ardından öğle yemeğimiz için mola veriyoruz. Yemekte Konya mutfağının lezzetlerini tadıyoruz. Yemeğimizin ardından Sema törenlerini izlemek üzere hareket ediyoruz.
Daha sonra 17.00 çayı için Meram Bağlarına gidiyoruz. Burada çay ikramımızın ardından otelimize varış. Akşam yemeği ve konaklama..
 
3.GÜN (15.12.2013) PAZAR:
 
AKŞEHİR – NASRETTİN HOCA TÜRBESİ – SEYYİD MAHMUD HAYRANİ TÜRBESİ – KARATAY MEDRESESİ
 
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Sultan II. İzzeddin Keykavus Devrinde, Emir Celaleddin Karatay tarafından, 649 yılında inşa edilen Karatay Medresesi 1955’den günümüzde Karatay Cini Eserleri Müzesi olarak kullanılmaktadır. Vezir Sahip Ata Fahrettin Ali tarafından, hadis ilmi öğretilmek üzere 663’de yaptırılan ince minare medresesini gezdikten Akşehir’e hareket Hazır cevaplılığı ile ünlü ve birçoğumuzun hikâyelerini dinleyerek büyüdüğümüz Nasrettin Hoca Türbesi, Seyyid Mahmud Hayrani Türbesi, Garp Cephesi Müzesi, Üç Kızlar Türbesi gezilerimizin ardından Afyon – Kütahya – Bilecik – Adapazarı üzerinden İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde İstanbul’a varış ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.
 
 
GEZİ BEDELİ 399 TL
Tüm Kredi kartlarına 12 taksit seçeneği…
NOT: ÜCRETİN REHBERLİK HİZMET BEDELİ OLAN 72 TL’Sİ ACENTEYE PEŞİN ÖDENMEK ZORUNDADIR. GERİ KALAN 327 TL’Yİ 12 AY TAKSİTLENDİRME İMKANI MEVCUTTUR.
 
 
GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLAN HİZMETLER
 
Mercedes Trevego – Tourismo, Man Forttuna Otobüsler ile ulaşım
4 yıldızlı Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama,
Açık Büfe 1 Sabah kahvaltısı,
Açık büfe veya yöresel yemeklerden oluşan 1 Akşam yemeği
Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri,
Otobüs içerisindeki sınırsız ikramlar,
1618 Nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası,
Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
Sema Töreni biletleri
Profesyonel Rehberlik hizmetleri paket tur fiyatı içerisinde yer almaktadır.
 
GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
 
Tüm öğle yemekleri,
Tüm yemeklerde alınan İçecekler,
Tur süresince yapılan özel harcamalar,
Ekstra belirtilen organizasyonlar
 
 
KOKARTLI PROFESYONEL REHBERLER;
 
Bakanlığın açmış olduğu kurslar veya Üniversitelerin Turizm Rehberliği bölümünden mezun olan Tarih-Coğrafya-Sanat Tarihi-Arkeoloji-Edebiyat-Dinler Tarihi-İnsan psikolojisi v.b konularda eğitim almış yabancı dil sınavını başarı ile geçmiş Gidilen bölgenin Kültürünü özel lezzetlerini gezilecek ve görülecek yerleri iyi bilen kalifiye kişilerdir.
 
ULAŞIM ARAÇLARIMIZ
 
MERCEDES TRAVEGO:
 
46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 ” LCD Monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.
MERCEDES TOURSİMO:
46+1+1 Koltuklandırma, Abs, Asr, Klimalı, Karoseri İndirme Kaldırma Sistemi, Tempomat (Hız Sınırlayıcı ve Sabitleyici), TV, DVD Player (DVD, VCD, CD, MP3), Önde ve Ortada 15 ” LCD Monitör, bu araçlarımızda cep telefonu kullanılmaz.
 
 
Bu gezi TÜRSAB A Belgeli Dogi Turizm tarafından yapılacaktır…
 
ÖDEME DETAYLARI
Gezimize gelmek isteyenlerin öncelikle beni arayarak rezervasyon yaptırması gereklidir…
Not: Ödeme yaparken lütfen isimlerinizi bildiriniz.
 
 
İLETİŞİM:
Hakan SEZER: 0542 387 80 13
 
Yollarda ve Dostça bir gezide görüşmek üzere…
 
Sevgiler
 
Hakan SEZER
 
GEZİ BEDELİ 399 TL
Tüm Kredi kartlarına 12 taksit seçeneği…
NOT: ÜCRETİN REHBERLİK HİZMET BEDELİ OLAN 72 TL’Sİ ACENTEYE PEŞİN ÖDENMEK ZORUNDADIR. GERİ KALAN 327 TL’Yİ 12 AY TAKSİTLENDİRME İMKANI MEVCUTTUR.
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*