All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA KONYA ŞEB-İ ARUS GEZİSİ (2011)

YOL DOSTLARIYLA KONYA ŞEB-İ ARUS GEZİSİ (2011)

Merhaba Yol Dostları
 
Bu Turumuzda yüce Mevlana’yı ziyaret edeceğiz. Kendi tabiri ile düğün günü (Şeb-i Arus) diye tabir ettiği yıldönümünde anmak için Konya’ya çok özel bir tur hazırladık. Bizi dergahına çağıran Hz Mevlana’yı ziyaret edecek ve onu düğün gününde anacağız.
 
800 yıl önce bütün alemi “Yine gel, yine gel, her ne olursan ol yine gel. İster kafir, ateşe tapan, putperest ol yine gel. Bizim bu dergahımız ümitsizlik dergahı değildir, yüz defa tövbeni bozmuş olsan da yine gel” diye çağıran Sultan’ül-Ûlema Hz Mevlana’yı anmak için özel aracımız ile ile İzmit, Ankara güzergâhını takiben Konya’ya hareket ediyor ve yolda birbirimizle tanışıyoruz.
 
İŞTE BEKLENEN TUR PROGRAMI
 
1.GÜN (08.12.2011) PERŞEMBE
 
21.00: İncirli Boyner, 21.15: Medicidiyeköy Yapı Kredi, 22.00: Kadıköy Evlendirme Dairesi, 22.15: Kartal Köprüsü hareket ederek, yaklaşık 10 saat süren güzel bir yolculuktan sonra otelimizin bulunduğu Konya’a ulaşıyoruz.
 
2.GÜN (09.12.2011) CUMA
Sabah otele ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. (Odalar müsait ise) Otelimize çantalarımızı ve valizlerimiz yerleştirdikten sonra kısa bir istirahat süresi verip, sonra Konya içerisindeki turumuza başlıyoruz. Sırasıyla; Mevlana Hazretleri, Alaaddin Cami, Alaaddin Tepesi, İnce Minareli Camii ve Medresesini gezip Konya içerisinde serbest zaman veriyoruz.
 
3.GÜN (10.12.2011) CUMARTESİ
Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, Meram Bağları, Tavus Dere Türbesi (Sayısız tarih, kültür ve doğal zenginliklerine sahip olan yetiştirdiği İslam büyükleriyle de tanınmaktadır. )Tarihi İpek Yolunun en öneli ticaret ve konaklama merkezlerinden biridir. Selçuklu ve Osmanlı sanatı Karatay Medresesinin Anlatımı ve son olarak ta Koyunoğlu müzesi gezilip öğle yemeğine Mütakip Şeb-i Aruz Gösterisine katılacağız. Yaklaşık 3 saat süren Şeb-i Aruz gösterisinden sonra serbest zaman.
 
4.GÜN (11.12.2011) PAZAR
Sabah Otel’den alacağımız kahvaltıdan sonra, İstanbul’a dönüş istikametinde ilk durağımız Akşehir ve Nasreddin Hoca’nın anlatımından sonra, Afyon’da kentin kurtuluş savaşındaki önemi, Kent merkezinde bir turdan sonra Öğle yemeği. Kaymak alışverişinden sonra Yolumuz Kütahya’ya doğru devam etmektedir. Kütahya Çiniciliği, Evliya Çelebinin Kütahya’ya verdiği önemi anlatan açıklama ve Çini Atölyelerini ziyaret ederek alışveriş imkanından sonra Bilecik üzerinden İstanbul’a dönüyoruz ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir dahaki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.
 
 
 
 
 DAHİL OLANLAR
* Oda Kahvaltı 2 Gece Konaklama
* Otelde 2 Sabah Kahvaltısı
* Şeb-i Aruz Tören Bileti
* Rehberlik Hizmeti
* Seyahat Sigortası
* Ulaşım Hizmeti
* Araç İçi İkramlar
 
 DAHİL OLMAYANLAR
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Öğle Yemeği
* Akşam Yemekleri
* Özel Harcamalar
* Ekstra Gece Turu
* Dönüşteki Akşam Yemeği
 
Bu gezi TÜRSAB A Belgeli Acentemiz tarafından yapılacaktır…
 
 
 
İLETİŞİM:
yoldostlari@gmail.com
Hakan SEZER: 0542 387 80 13
 
Etkinliklerimiz TÜRSAB Belgeli Acentemiz tarafından gerçekleştirilmektedir.
 
Yollarda ve Dostça bir gezide görüşmek üzere…
 
Sevgiler
 
Hakan SEZER
 

Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.

Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.

NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.

 

AYRINTILI BİLGİ: 0542 387 80 13

 

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*