All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA KAPADOKYA GEZİSİ (2015)

YOL DOSTLARIYLA KAPADOKYA GEZİSİ (2015)

Sevgili YOL DOSTLARI
 
Sizlerden gelen talep nedeniyle 1 Mayıs haftasında hazır iznimizi de almışken 2 gece 3 günlüğüne Kapadokya gezisi yapmaya karar verdik…
 
Erken davranan otobüste yerini alır 🙂
 
2 GECE 3 GÜN
YARIM PANSİYON KONAKLAMA DAHİL
OTOBÜSLE ULAŞIM DAHİL
 
ACENTEYE ÖDENECEK TUR MALİYETİ: 349 TL
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
* Otellerde 2 Gece YarımPansiyonKonaklama
* Mercedes Tourısmo veya Travego vb. Otobüsler İle Ulaşım
* Çevre Gezileri
* Otobüs İçi İkramlar
* TÜRSAB A SINIFI ACENTE Güvencesi
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
 
 
KAPADOKYA PROGRAMI
 
1. GÜN (30 NİSAN PERŞEMBE)
21:00 İNCİRLİ ÖMÜR PLAZA
21:30 BEŞİKTAŞ YILDIZ CAMİİ
22:00 KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ
22:15 KARTAL KÖPRÜSÜ
23:30 İZMİT HALKEVİ
 
 
Önünden hareket ile gece yolculuğumuza başlıyoruz.
 
2. GÜN (1 MAYIS CUMA)
GÖREME – ÜRGÜP – ASMALI KONAK – UÇHİSAR KALESİ
 
23.30 İZMİT HALKEVİ DURAĞI (İzmit – Adapazarı yönü)
 
katılacak dostlarımızla otobüs içi ikramları eşliğinde Adapazarı – Bolu – Ankara -Aksaray üzerinden Nevşehir – Niğde – Kayseri üçgenindeki doğal güzelliklerini 3917 m.yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan Perslerin “Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz.
 
Sabah yolda alınan serbest kahvaltı sonrası, eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Barbara Kiliseleri ), yemekhane,mutfak, kilerve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında…
 
Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Şarap Mahzenlerini gezip Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz…
 
Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını da gördükten sonra buradan Asmalı Konak (Panaromik ) dizisinin de çekildiği, Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafapaşa’ya gidiyoruz.
 
Sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni ( Panaromik ) seyretme ve fotoğraflama imkânı buluyoruz…
 
Onyx Taş Atölyesinde taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, Akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (TUR ÜCRETİNE DAHİL)
Sabah Kahvaltısı: Otobüste dağıtılacak olan Lunch Box ile. (Sandwich, Meyve Suyu, Eti Browni, Muz, Nane Şekeri)
 
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
 
 
3. GÜN (2 MAYIS CUMARTESİ):
GÜVERCİNLİK VADİSİ – DEVELİ VADİ – ÇAVUŞİN – PAŞABAĞ – AVANOS – HACI BEKTAŞ-I VELİ
 
Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı onrasında (Kahvaltı öncesi BALON TURU 250 TL Ekstra) Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Çok başlı peri bacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz.
 
İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi ) gezimizin ardından çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a gidiyoruz. Avanos’da Kızılırmak’ı görüp çamurundan yapılan çanak – çömleklere dair bilgi alıyoruz.
 
Güvercinlik Vadisi’ni gördükten sonra Horasan’da dünyaya gelen, 13.yy’dan bugüne evrensel görüşleriyle her kesimi kucaklayan, Yeniçerilerin de Piri Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz… Hacı Bektaş-ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu Kiler Evi, Meydan Evi, MeydanEvi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu ( Dergâh Avlusu), Birinci Avlu ( Nadar Avusu ) gezip dönüşte bir halı atölyesinde en eski el sanatlarımızdan olan ve dünyaca ünlü Türk halılarına örnekler görüyoruz. Otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde…
 
Dileyenler ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından yöreye özgü Türk Gecesine (Kuzu Gecesi ) gidiyoruz. ( Ekstra 50 TL )
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dâhildir.
 
Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
 
4.GÜN (3 MAYIS PAZAR) :
DERİNKUYU – NARLIGÖL – IHLARA VADİSİ – TUZ GÖLÜ
 
Otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında ilk durağımız; düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri veya Kaymaklı Yeraltı Şehri…
 
Sonrasında Narlıkuyu Krater Gölünde vereceğimiz serbest zaman sonrası Melendiz Çayı’nın oluşturduğu doğa harikası bir kanyon-vadi olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz.
 
Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliselerini geziyoruz. İstanbul’a doğru yola çıktığımızda Tuz Göl’ü kıyısında vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ankara – Bolu güzergâhında yol alarak akşam saatlerinde diğer gezilerimizde tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.
Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dâhildir.
Akşam Yemeği:Yoldaki dinlenme tesislerinde ekstra olarak alınacaktır.
Konaklama: DİKKATBU GECE OTELKONAKLAMASI YOKTUR.
İstanbul’a Varış Saati: Kadıköy Eski Salıpazarı Otoparkı – 23.30
 
 
ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
 
* 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Mercedes Tourısmo veya Travego vb. Otobüsler İle Ulaşım
* Çevre Gezileri
* Otobüs İçi İkramlar
* TÜRSAB A SINIFI ACENTE GÜVENCESİ
* Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
* Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
* Müze Ören Yeri Girişleri
 
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Özel Harcamalar
* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 
 
 
TÜRK GECESİ
Kapadokya bölgesine hasolan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencede, ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmektedir. Çeşitli animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek verilmektedir. Restoran’da gerçekleştirilecekTürk Gecesinin fiyatı KişiBaşı 50 TL. Restaurant (Limitsiz Yerli İçki Alkollü Alkolsüz, Mezeler, Yöresel Halk Oyunları, Dansöz, Animasyonlar, Müzik Gösterileri V.b )
 
BALON TURU
Gün doğmadan 1 saat önce otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz (tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız sizleri otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince Balonumuz ile yaklaşık 1000 feetlik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğuşunu, vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını seyretme ve fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı veriyoruz. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapıyoruz. (Şampanya içmek istemeyenlere meyve suyu ikram edilecektir)
Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası ve balon şapkası verilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 08:00 gibi konuklarımız tekrar konakladıkları otellerine veya gezi noktasına bırakılacaktır. Balon turumuzun fiyatı kişi başı 250 TL
 
Son Katılım Tarihi: 17 Nisan 2015 Cuma.
 
Katılım için telefon, whatsapp, Facebook ya da mail yoluyla bize ulaşmanız ve cep telefonunuzu bildirmeniz yeterlidir.
 
————————————————————
AYRINTILI BİLGİ İÇİN
Cep: 0542 387 80 13
Whatsapp: 0542 387 80 13
Facebook: https://www.facebook.com/hakansezer
e-posta: hakansezer@gmail.com
 
———————————————————
 
Yollarda ve dostça bir gezide görüşmek üzere…
 
Sevgiler
 
Hakan SEZER
 
 
Bu gezi TÜRSAB A 4752 nolu seyahat acentesi tarafından yapılmaktadır.
 
Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.
Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.
 
NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*