All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA İSKEÇE KARNAVALI GEZİSİ (2016)

YOL DOSTLARIYLA İSKEÇE KARNAVALI GEZİSİ (2016)

 

Herkese yeniden merhaba 🙂
 
2016’nın ilk etkinliğini İskeçe Karnavalı olarak yapmaya karar verdik. Yine rengarenk, yine muhteşem bir tur bizleri bekliyor olacak.
 
Bu yıl da sizlerle birlikte Dünyanın en eğlenceli 5 festivalinden biri olan İskeçe Karnavalı’na gidiyoruz… Avrupa’nın ve Balkanların en renkli karnavalı sayılan ve 11-13 Mart tarihlerinde 1 gece konaklamalı 2 günlük İskeçe Karnavalı gezimizde yine muhteşem yerler göreceğiz, yine süper fotoğraflarımız olacak.
 
Rio Karnavalı gibi kostümlerle ve dev maketlerle gerçekleştirilen, Yunanistan’ın birçok şehrinden grupların farklı ve ilgi çeken kıyafetleriyle katıldığı bu görsel şölene katılmanın yanı sıra, Selanik ve Kavala’yı gezme imkanı da bulacağız.
Ayrıca lezzetli yemekler yiyip midelerimize de bayram ettireceğiz… 🙂
 
ÖN REZERVASYON VE AYRINTILI BİLGİ İÇİN: 0542 387 80 13
 
YOL DOSTLARIYLA
YUNANİSTAN –
İSKEÇE KARNAVALI GEZİSİ
Selanik, Kavala, İskeçe
11 MART Cuma – 13 MART Pazar 2016
(1 gece / 2 gün)
 
 
4 * Sun BEACH OTEL Konaklamalı | Oda kahvaltı konaklama dahil… |
| Kavala şehir turu dahil… | Selanik şehir turu dahil… |
| Atatürk’ün evinin gezilmesi dahil… |
Fotoğraflarınız ve tur sonrası paylaşım dahil… | Yeşil Pasaporta Vize Yok!!!
 
Vizeniz yoksa tüm vize işlemlerinizi biz yapıyoruz…
 
Bilgi ve Ön Rezervasyon için: 0542 387 80 13….
 
 
TUR PROGRAMI
 
Sevgili Yol Dostları Ailemiz, sizleri bu yıl Brezilya’nın ünlü RİO Karnavalı ya da Venedik’in Ünlü Maske Festivali’ni aratmayan bir karnavala götürmeye karar verdik. Dünyanın en renkli karnavallarından biri olarak kabul edilen ve görsel bir şölen havasında olan İSKEÇE KARNAVALI’na katılmanın yanı sıra, Selanik ve Kavala’yı da gezme ve görme imkanı da buluyoruz… Ayrıca Selanik’te Atatürk’ün evini de ziyaret edeceğiz…
 
Vizesi olmayanlar için tüm vize işlemleriyle acentemiz ilgileniyor. Siz ise sadece evrakları bize kargoyla ya da ofisimize gelerek ulaştırabilirsiniz. Yeşil Pasaportlular için ise vizeye gerek yok…
 
İSKEÇE KARNAVALI Gezimize kostümlerinizle de katılabilirsiniz. İSKEÇE KARNAVALI’nda geçen yıl muhteşem ve rengarenk görüntüler olmuştu. Bu yıl da sizlerle birlikte yine renkli bir hafta sonu bizleri bekliyor olacak…
Katılım için 0 542 387 80 13 nolu telefondan beni (Hakan SEZER) arayabilirsiniz.
 
1.Gün / 11 Mart Cuma / İstanbul – İpsala
OTOBÜSÜMÜZÜN KALKIŞ YER VE SAATLERİ:
20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
20:30 Beşiktaş Yıldız Camii Önü
21:00 Bakırköy Ömür Plaza Önü
 
Belirlenen yerlerden hareket ederek, Tekirdağ – Keşan – Malkara – İpsala yolunu takip ederek gece yarısı İpsala Türk sınırına varıyoruz.
 
 
2.Gün / 12 Mart Cumartesi / Kavala – Selanik
Türk sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinin yapılmasından sonra Free Shop’ta verilecek alışveriş zamanının sonrasında, Meriç Nehri’ni geçerek Yunanistan Kipi Sınır Kapısı’ndaki pasaport ve gümrük işlemlerini yapıyoruz. Egnatia Odos otoban yolunu takip ederek, sabah saatlerinde dinlenme tesisinde kahvaltı molası veriyoruz.
 
Kahvaltı sonrasında rehberimiz eşliğinde Kavala şehir turumuza başlıyoruz. Mehmet Ali Paşa’nın İmarethanesi, heykeli ve evinin anlatımı, fotoğraf çekim molası, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe caminin ziyareti, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış su kemerlerinin görülmesinden sonra yemek için serbest zaman veriyoruz.
 
Daha sonra Selanik’e hareket ediyoruz ve şehir turumuzu yapıyoruz. Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Ag. Dimitri Kilisesi, Helexpo International fuar alanı, Döner Kule, 19. yy neoklasik yapılar, Liman, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası Vassilikon Kültür Merkezi, Kütüphane, Kamara, Bedesten, Panagia Calkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St. Harlambos Kiliseleri, Hamza Bey Camii, Büyük İskender, E. Venezelo, P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, Elefterios Meydanları göreceğimiz yerler arasında olacak…
 
Şehir turumuz sonrası Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün evini ziyaret edip fotoğraflarımızı çektikten sonra otelimiz 4 yıldızlı Sun Beach’e yerleşiyoruz. Gece dileyen konuklarımızla birlikte eğlenceli yemekli YUNAN TAVERNASI Gecesine katılıyoruz (40 Euro) (Zengin fix menu, Et-tavuk-balık çeşitleri-alkollü ve alkolsüz içecek-Nefis Yunan Salata ve mezeleri)
 
3.Gün / 13 Mart Pazar / İskeçe Karnavalı – İstanbul
Sabah erken kahvaltı sonrası İskeçe’ye hareket ediyoruz. İskeçe kentinin Avrupa Birliği tarafından verilmiş Yunanistan’ın en iyi korunmuş eski şehri ünvanına nasıl sahip olduğunu rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezintide göreceğiz.
 
Osmanlı’nın izlerine hakim olduğu tarih kokan sokaklarını gezdikten sonra İskeçe Karnavalı’nın geçit törenini izleyeceğiz. Brezilya’nın Rio şehrinde düzenlenen uluslararası karnavalın bir benzerini de burada göreceğiz. Rengarenk kostümler, danslar, müthiş bir eğlence, rengarenk görüntüler ve dev maketlerle çok eğlenceli bir ortam bizleri bekliyor. Ülke genelinden her yıl karnavalı izlemeye gelen 200 bin kişi ile birlikte coşkulu bir şekilde karnaval görüntülerini izleyip, dans edip eğlenerek fotoğraflarımızı da çektikten sonra akşam saatlerinde Gümülcine şehrine geçiyoruz.
 
Dedeağaç yolu üzerinden Yunanistan sınır kapısı Kipi’ye oradan da Türk sınır kapısı İpsala’ya varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben İstanbul’a varıyoruz. Sizleri aldığımız yerlere bırakıp bir sonraki gezimizde görüşmek üzere sizlerden üzülerek vedalaşıyoruz.
 
GEZİ ÜCRETİ: 89 EURO. (Odada tek kişi konaklamak isterseniz tek kişi farkı 35 EURO).
 
NOT: İsteyen dostlarımız Pazar günkü İskeçe Karnavalında giymek için yanlarına kostüm alabilirler… Rengarenk fotoğraflar bizleri bekliyor olacak…
 
Not : İskeçe Karnavalı Döneminde Yoğunluktan Dolayı Sınır Geçişlerinde Uzun Kuyruklar Oluşmakta Ve Bazen Sınır Geçişleri Uzun Zaman Alabilmektedir.
 
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
• Lüks otobüsler ile gidiş dönüş ulaşım
• Rehberlik hizmetleri
• Selanik, Kavala gezileri ve İskeçe Karnavalı turu
• 4* Sun Beach vb. otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama
 
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
• Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro)
• Zorunlu seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
• Yurt dışı çıkış harcı bedeli (15 TL)
• Öğle ve akşam yemekleri
• Taverna Gecesi (40 Euro) Zengin fix menu, Et-tavuk-balık çeşitleri-alkollü ve alkolsüz içecek-Nefis Yunan Salata ve mezeleri
• YEŞİL PASAPORTA VİZE YOKTUR. (Sadece üstte belirtilen 15 € Zorunlu Seyahat sigorta ücreti ile 15 tl. yurtdışı çıkış vergisini ödeyeceklerdir.)
• Kişisel harcamalar
 
VİZE İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİ
İskeçe Karnavalı seyahatimizde YEŞİL PASAPORT ve GRİ PASAPORT sahibi misafirlerimizin Vize almasına gerek yoktur. Sadece 15€ Zorunlu seyahat sigorta ücreti ile 15 TL yurtdışı çıkış vergisini ödeyeceklerdir.
Vizesi olmayan ve vize alınacak misafirlerimize de çalıştığımız acentamız vize hizmeti verecektir. Vize alınması gereken tarih yaklaştığında vize yetkilisi arkadaşımız sizi arayacak ve gerekli evrakları tarafınıza bildirerek işlemlerinizi başlatacaktır. Vize Başvurusu yapılırken Pasaportunuzun en az 6 ay geçerlilik tarihi olmak zorundadır. Vize hizmeti verecek acenta , misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi acentanın sorumluluğunda değildir.
PASAPORTLARLA İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİ
Pasaportunuzda geçmişte KKTC girişiniz varsa bu geziye katılabilmeniz için yeni bir pasaport çıkartmanız gerekecek. Aksi takdirde vize almaları veya alsalar bile ülkeye girişleri mümkün değildir. Lütfen pasaportlarınızı kontrol ediniz.
ÖDEME VE KAYIT İŞLEMLERİ
Gezimiz TÜRSAB A Sınıfı 8880 Belgeli Acentamız ile gerçekleşecektir.
Kontenjanın kontrolümüz altında olması gerekliliğiyle kayıtlar acenta değil , tarafımızdan alınacaktır ve işlemler yaptırılırken acentaya yönlendirme yapılacaktır. Gezi Kayıt İşlemleri için bize özel mesaj gönderebilir veya 0542 387 80 13 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
 
 
AYRINTILI BİLGİ: 0542 387 80 13 hakansezer@gmail.com
 
 
Bu gezi TÜRSAB A Grubu 8880 Acenteyle yapılacaktır…
 
 
NOT: Tur programı kesin hareketlidir. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile program seyrinde değişiklik yapabilir. Bu tur için çok girişli Schengen vizesi gerekmektedir. Pasaportunda K.K.T.C damgası olanlar ve 10 yıldan eski pasaport sahipleri Yunanistan’a giriş yapamazlar.
 
 
Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.
Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.
 
NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.
 
AYRINTILI BİLGİ: 0542 387 80 13
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*