All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA GÜNEYDOĞU ASYA GEZİSİ (2012)

YOL DOSTLARIYLA GÜNEYDOĞU ASYA GEZİSİ (2012)

Sevgili Yoldostları…
 
Sırt Çantanızı Hazırlayın…
 
Az Bütçeyle Güneydoğu Asya Yolundayız…
 
Güneydoğu Asya Gezisi için en uygun ve en güzel programı sizin için çıkardık…
 
Güneydoğu Asya ülkeleri son zamanlarda turistlerin ve gezginlerin vazgeçilmez rotalarından olmaya başlamıştır.
 
Gidilecek mevsim açısından en uygun zamanda orada olacağız… Türkiye kış / bahar mevsimini yaşarken gidilecek bölgeler yaz mevsimini yaşıyor olacaktır.
 
Her türlü damak zevkine hitap eden bölge menü açısından oldukça zengindir. Hiç tanımadığınız tropikal meyveleri ve mutfakları tanıma şansına sahip olacaksınız…
 
Bölgenin masaj açısından profesyonelce yapıldığını da belirtmeliyim…
 
Konaklanacak yerler Guesthouse olup hepsi klimalı, duşlu(sıcak) ve tuvaletli odalardan oluşmaktadır. Ulaşım araçları (tekne-tren-otobüs-minibüs-uçak ve tuktuk) oldukça güvenli ve temizdirler.
 
Güneydoğu Asya rotasına Türkiye’den ulaşım uçakla yapılacaktır. Daha önceden alınacak gidiş-dönüş uçak biletleri tatilinizi daha da ucuz hale getirebilecektir.
 
– ÖNEMLİ!!! –
 
ARKADAŞLAR BU GEZİYE GELMEK İSTİYORSANIZ BANA OCAK AYI SONUNA KADAR MUTLAKA HABER VERMENİZ GEREKİYOR…
 
 
17 gün sürecek heyecan verici bu gezide görüşmek üzere…
 
Sevgiler…
 
Hakan Sezer (YOL DOSTLARI)
0542 387 80 13
 
EKSTRA TURLAR DAHİL!!!
 
GEZİ ÜCRETİ: 1420 Dolar
GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ: 700 Euro
 
 
– ÖNEMLİ!!! –
 
ARKADAŞLAR BU GEZİYE GELMEK İSTİYORSANIZ BANA OCAK AYI SONUNA KADAR MUTLAKA HABER VERMENİZ GEREKİYOR…
 
 
 
GÜNEYDOĞU ASYA GEZİ PROGRAMI
 
Tayland – Vietnam – Kamboçya (17 gün)
 
23 MART / 08 NİSAN 2012 (17 gün)
 
23 Mart 2012 / 1.Gün: İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlar terminali GULF AIR kontuarı önünde saat 11.30’ da buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra 14.25’ de Bahreyn’e doğru hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19.25’ de Bahreyn’de olacağız. 6 saatlik bekleme için transit salona geçiyoruz. Saat 01.45’ de Bangkok’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta yapılacaktır.
 
 
24 Mart 2012 / 2.Gün: Yaklaşık 6.5 saatlik bir uçuş sonrasında yerel saat ile öğlen 12.25’ de Bangkok Suvarnabhumi Uluslararası havalimanına varış. Havalimanından Khosan Road turistik bölgeye transfer ve otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelde.
 
 
25 Mart 2012 / 3.Gün: Sabah kahvaltısı sonrası Damnoen Saduak Batchaburi’ ye giderek hafızalarınızdan silinmeyecek yaşamları gözleyebileceğiniz Floating Market (yüzen pazar) gezisi, öğleden sonra kanallar bot gezisi, dünyaca meşhur UNESCO listesindeki Kraliyet Sarayı ve tapınakları gezisi. Akşam serbest zaman. İsteyenler Bangkok’un gece pazarı ve gece şovlarıyla ünlü eğlence merkezi bölgesi olan Patbong’u gezebilirler. Geceleme otelde.
 
 
26 Mart 2012 / 4.Gün: Sabah kahvaltısı sonrası Tayland’ın eski başkenti olan Ayuthaya gezisine çıkıyoruz. Bangkok’a 2 saatlik mesafede olan bu bölge yerel rehberli ve öğle yemekli paket program kapsamında gezilecektir. Gezi sonrası Bangkok’a dönüş ve serbest zaman. İsteyenler akşam saatlerinde Çin mahallesini gezebilirler. Geceleme otelde.
 
 
27 Mart 2012 / 5.Gün: Sabah saat 04.30 da havalimanına transfer oluyoruz. 06.55’ de Bangkok’ tan Vietnam’ın başkenti Hanoi’e uçacağız. Sabah erken saatlerde Hanoi’ye varış ve yarım günlük paket şehir turu. Sonrasında turistik Old Quarter (eski şehir) bölgesindeki otelimize transfer oluyoruz. Akşam serbest zaman. İsteyenler Old Quarter’ı gezebilirler. Hanoi’ nin renkli sokakları ve farklı yaşam biçimleri sizleri büyüleyecek niteliktedir. Geceleme otelde.
 
 
28 Mart 2012 / 6.Gün: Sabah kahvaltısı sonrası Hanoi’ den ayrılıp muhteşem bir yolculuğa çıkıyoruz. 3 saatlik otobüs yolculuğu sonrasında meşhur Halong Bai körfezine geliyoruz. Buradan tekneyle açılarak deniz üstünde yükselen adacıklar topluluğu arasına dalıyoruz. Song Sut Mağarasını ziyaret ediyoruz. Fotoğraf karelerinde izlediğiniz görüntülerle karşı karşıyasınız. Muhteşem bir gün geçireceğiniz deniz ve kano sefası sonrasında geceleme denizde teknede kamaralarda yapılacaktır.
 
 
29 Mart 2012 / 7.Gün: Deniz üzerinde uyanmanın keyfini yaşıyoruz. Öğlene kadar adacıklar arasında yapacağımız gezi sonrasında tekrar karaya ayak basıyoruz. Buradan otobüsle Hanoi’ ye doğru yol alıp akşam yataklı tren ile Hue’ ye doğru yola çıkıyoruz. Geceleme trende.
 
 
30 Mart 2012 / 8.Gün: Sabah saatlerinde sevimli bir şehir olan Hue’ye varıyoruz. Otele yerleştikten sonra şehir turuna çıkıyoruz. UNESCO koruması altındaki Yasak şehir gerçekten sadece bunun için bile bu şehre gelinir dedirtecek cinsten. Hanedanlık dönemi kral mezarları ve Parfüm Nehrinde bot turu yaptıktan sonra otelimize geri dönüyoruz. Akşam serbest zaman.
 
 
31 Mart 2012 / 9.Gün: Sabah kahvaltısı sonrası Vietnam yolculuğumuz devam ediyor. Bugün karayolu ile Hoi An şehrine geçiyoruz. Burası Vietnam’daki ender güzellikteki bir Fransız koloni kasabasıdır. Gündelik yaşamı sokaklarda gözlemlemeniz ve fotoğraf karelerine eklemenin keyfine doyamayacaksınız. İsteyenler nehirde tekne gezintisi yaparak Hoi An’ı yakından tanıma şansına sahip olabilirler. Japon köprüsü de görülmesi gereken yerler arasındadır. Gün batımını izlerken soğuk biralarınızı yudumlamayı unutmayın. Geceleme otelde.
 
 
1 Nisan 2012 / 10.Gün Sabah erken saatlerde uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Danang Havaalanına transfer oluyoruz. Sabah saat 06.00’ da Danang-Saigon iç hat uçuşu ile 07.10’ da Ho Chi Minh City (Saigon)’ye varıyoruz. Otele yerleştikten sonra yürüyerek kısa şehir turuna çıkıyoruz. Savaş Müzesi görülmesi gereken önemli yerler arasındadır (müze girişi ekstradır). Saigon sokakları oldukça kalabalık ve renkli görüntüler sunmaktadırlar. Akşam yemeği sonrası dünyaca ünlü su kuklası oyunlarını izlemeye gidiyoruz. Geceleme otelde.
 
 
2 Nisan 2012 / 11.Gün Sabah kahvaltı sonrası Mekong Deltası yolculuğumuz başlıyor. Saigon’dan yaklaşık 3 saat sürecek otobüs yolculuğu sonrasında My Tho’ ya varıyoruz. Buradan teknelere binerek deltada nehir üzerindeki günlük yaşamlara tanık oluyoruz. Burada her şey yüzer halde; evler, marketler, oteller vs. Ben Tre adasına uğrayıp adayı bisiklet ile keşfe çıkıyoruz. Sonrasında nehir üzerinde Kamboçya’ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Geceleme nehir üstünde yüzen otelde.
 
 
3 Nisan 2012 / 12.Gün Sabah tekne ile deltadaki Müslüman Kam köyünü ziyaret ediyoruz. Öğle saatlerinde Kamboçya sınırına varıyoruz. Pasaport ve vize işlemleri için bir süreliğine karaya ayak bastıktan sonra tekne ile başkent Phnom Penh’e doğru yol alıyoruz. Akşamüstü başkente varmış olacağız. Dileyenler başkent sokaklarında kısa bir gezinti yapabilirler. Geceleme yerel bir guest house da yapılacaktır.
 
 
4 Nisan 2012 / 13.Gün Sabah karayolu ile Siem Reap’a doğru 6 saatlik bir yolculuğa çıkıyoruz. Öğleden sonra Siem Reap’a varıyoruz. Guest house’a yerleştikten sonra şehri keşfetmek için ara sokaklara dalabilirsiniz. İnanıyorum buraya tekrar gelmek isteyeceksiniz. Siem Reap her zevke hitap eden turistik bir kasabadır. Burada her şey ucuz ve kalitelidir. Geceleme guest house da.
 
 
5 Nisan 2012 / 14.Gün Sabah kahvaltısı sonrası hep hayalini kurduğunuz ve fotoğraf karelerinde gördüğünüz Ankhor tapınaklar bölgesine doğru geziniz başlıyor. Büyük bir bölgeye dağılmış olan tapınaklar için günlük (20 $) bilet alarak giriş yapabileceksiniz. Burayı ister bisiklet kiralayıp tek başınıza, ister tuk tuk kiralayıp grup şeklinde gezebilirsiniz. Akşam Kamboçya yerel dans gösterilerinin yapıldığı yemekli Apsara gecesine gideceğiz. Geceleme guest house da.
 
 
6 Nisan 2012 / 15.Gün: Sabah kahvaltı sonrası saat 08.00’de Bangkok’a doğru yerel otobüs ile yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Tayland – Kamboçya sınırına varıyoruz. Sınır giriş ve çıkış işlemleri sonrasında Bangkok’a doğru yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuza çıkıyoruz. Akşamüstü saatlerinde Bangkok Khoasan Road bölgesine varıyoruz. Otele yerleşme. Geceleme otelde yapılacaktır.
 
 
7 Nisan 2012 / 16.Gün: Öğle saatlerine kadar serbest zaman. Öğleden sonra saat 15.00 da havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra 19.25 de Bahreyn’e hareket ediyoruz. Yerel saat ile 22.25 de Bahreyn’de olacağız. Bu gece Bahreyn’de otelde konaklama yapılacaktır.
 
 
8 Nisan 2012 / 17.Gün: Sabah alana transfer ve yerel saat ile 09.45 de Bahreyn-İstanbul uçuşunu gerçekleştireceğiz. Türkiye saati ile 13.25 de İstanbul Atatürk havalimanına inmiş olacağız. Bugün Güneydoğu Asya gezimiz son bulacaktır.
 
 
 
FİYATLAR:
* Uçak bileti gidiş dönüş: 700€ (İstanbul/Amman/Bangkok – Bangkok/Amman/İstanbul)
* Güneydoğu Asya gezi maliyeti kişi başı: 1420 $ ( İki kişilik odada kişi başı fiyatı)
*Single farkı: 300$
 
GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
• İstanbul- Bahreyn- Bangkok / Bangkok- Bahreyn- İstanbul ekonomik sınıf gidiş dönüş uçak bileti
• Bu uçuşlara ait tüm yer hizmetleri ve alan vergileri
• Gezi programında belirtilen transferler ve ulaşımlar
• Bangkok 4 gece otel konaklama bedeli ve 3 sabah kahvaltısı
• Floating Market (yüzen pazar), Bangkok kanal bot, Kraliyet Sarayı gezisi
• Ayuthaya gezisi (öğle yemekli)
• Bangkok (Tayland) – Hanoi(Vietnam) dış hat uçak bileti
• Hanoi’de 1 gece otel konaklama ve sabah kahvaltısı
• Hanoi’de yarım günlük paket şehir turu (öğle yemekli)
• Halong Bay paket programı (ulaşım, tekne turu, 1 gece teknede konaklama, tekne gezisi, mağara giriş ücreti, kano gezintisi, 2 öğle yemeği, 1 akşam yemeği, 1 sabah kahvaltısı)
• Hanoi-Hue klimalı yataklı tren bileti (12 saat)
• Hue’de 1 gece otel konaklama ve sabah kahvaltısı
• Hue şehir turu (öğle yemekli)
• Hoi An 1 gece otel konaklama ve sabah kahvaltısı (uçuş saatine bağlı olarak)
• Danang-Saigon ekonomik sınıf iç hat uçuş bileti
• Saigon’da 1 gece otel konaklaması ve sabah kahvaltısı
• Saigon’da su kuklası gösterisi
• Saigon- Phnom Penh arası Mekong Deltası’nda tekne yolculuğu, yüzen otelde 1 gece konaklama ve çevre gezisi
• Phnom Penh’de 1 gece konaklama (sabah kahvaltısı yoktur)
• Siem Reap’ta 2 gece konaklama ve 2 sabah kahvaltısı
• Siem Reap’ta Apsara dansları gecesi (akşam yemekli)
• Programda belirtilen ören yeri giriş ücretleri
• Tur organizasyonu
 
 
GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HARCAMALAR
• Yurt dışı çıkış konut fonu (15 TL)
• Gezimiz İstanbul çıkışlı olduğundan İstanbul’a geliş ve gidiş yol masrafları
• Kamboçya vizesi kapıda alınacaktır. Turistik ve yeşil pasaporta vize uygulaması vardır. Turistik pasaportlar 22 $ + 1 foto ve yeşil pasaportlar 2$ + 1 foto
• Vietnam vizesi ücreti turistik pasaportlar için 90 $. (1 foto)
• Vietnam yeşil pasaportlar için vize uygulamamaktadır. Polis onay işlemleri için kişi başı
25 $ ücret alınacaktır. (1 foto)
• Yemekler, alkollü alkolsüz tüm içecekler ve programda belirtilmeyen kahvaltılar
• Programda belirtilmeyen isteğe bağlı müze ve tapınak girişleri
• Angkor WAT günlük giriş ücreti: 20 $ ve tapınaklar bölgesine tuktuk larla ulaşım ücreti 15$
• Alışverişler
• Bahreyn’de 1 gece otel konaklaması (40$)
• Bahşişler (oteller, restoranlar, şoförler ve rehber)
• Şahsi sigorta (Acentamız tarafından zorunlu olarak yapılacaktır)
 
 
NOTLAR:
* Güneydoğu Asya gezilerimiz en az 10 en fazla 16 kişilik gruplar halinde yapılacaktır. Kuzey Tayland ve Laos’a devam etmek isteyenler için grubun en az 5 kişi olması gerekmektedir. Bu gezi programını ve maliyetlerini ayrıca isteyebilirsiniz.
* Uçuş saatleri, yol ve hava durumlarına göre, programın içeriğinde oynamalar olabilir.
* Güneydoğu Asya gezilerimiz yerel koşullara göre yapılmaktadır. Bu gezi tamamen sırtçantalı (backpackers) gezginler için hazırlanmıştır.
* Gezimizde tren, uçak, otobüs, tekne, taksi, minibüs, tuktuk gibi araçlarla seyahat edilecektir.
* Gidilecek mevsim açısından en uygun zamanda orada olunacaktır. Türkiye kış / bahar mevsimini yaşarken gidilecek bölgeler yaz mevsimini yaşıyor olacaktır.
* Güneydoğu Asya ülkeleri Türkiye’den 5 saat ileri zaman dilimi kullanmaktadırlar.
* Gezimizin konsepti ve zorlu coğrafya sebebiyle geziye gelirken sırt çantası getirmeniz hareketinizi kolaylaştıracaktır. (Katılımcıların bir tek çanta ile gelmeleri gerekmektedir.)
* Güneydoğu Asya gezimizdeki ülkelerden Tayland’ın Türklere vize uygulaması bulunmamaktadır. Vietnam vizesi alınabilmesi için öncelikle kesin grup isim listesinin Vietnam polisine gönderilmesi gerekmektedir. Vietnam polisinden grup isim listesi onayı gelmesi 2 ay sürebilmektedir. Vizeler Vietnam polis onayı ile birlikte alınacaktır. Yeşil pasaporta vize uygulaması yoktur. Ancak yeşil pasaport sahibi isimler polis listesinde onaylanmış olmalıdır. Kamboçya vizesi sınır kapısında alınmaktadır.
*Gezimiz boyunca Tayland’da 4 gece – Vietnam’da 7 gece – Kamboçya’da 3 gece –uçakta 2 gece konaklama yapılacaktır.
 
 
NOT:
• Gerekli çevre bilgileri Türkçe olarak aktarılacak olup, programda belirtilen şehirlerde yerel rehberlerin anlatımları için simultane (birebir) tercüme yapılmayacaktır.
• Program gezi başlangıcından uzun süre önce hazırlandığından, gidilecek olan ülkelerde ekonomik değişimlerden dolayı oluşabilecek kur farkları fiyatlara yansıtılacaktır.
• Gezeceğimiz ülkelerde yapılacak uçuşlara ait uçak biletleri “aralık 2011” fiyatlarını yansıtmaktadır. Uçak biletlerinde oluşabilecek değişimler fiyatlara yansıtılacaktır.
• İstanbul-Bangkok-İstanbul uçak bileti fiyatını taksitle ödeme imkanı vardır. Güneydoğu Asya gezi ücreti gezi başlamadan 2 ay önce tamamlanmış olması gerekmektedir.
 
 
Bu gezimiz “TRAVEL BREAU”, TURSAB’ın “A-6399”Numaralı Seyahat işletmesi belgesine sahip tur operatörü işbirliği ve güvencesiyle yapılmaktadır…
 
 
– ÖNEMLİ!!! –
 
ARKADAŞLAR BU GEZİYE GELMEK İSTİYORSANIZ BANA OCAK AYI SONUNA KADAR MUTLAKA HABER VERMENİZ GEREKİYOR…
 
 
17 gün sürecek heyecan verici bu gezide görüşmek üzere…
 
Sevgiler…
 
Hakan Sezer (YOL DOSTLARI)
0542 387 80 13
 
EKSTRA TURLAR DAHİL!!!
 
GEZİ ÜCRETİ: 1420 Dolar
GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETİ: 700 Euro
 
 
– ÖNEMLİ!!! –
 
ARKADAŞLAR BU GEZİYE GELMEK İSTİYORSANIZ BANA OCAK AYI SONUNA KADAR MUTLAKA HABER VERMENİZ GEREKİYOR…
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*