All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA FAS GEZİSİ (2016)

YOL DOSTLARIYLA FAS GEZİSİ (2016)

VİZESİZ FAS GEZİSİ
 
CASABLANCA – MARAKEŞ – ESSAOUIRA – FES – ŞAFŞAVAN – MEKNES – RABAT
 
21-27 Kasım 2016
 
YOL DOSTLARI AİLESİ FAS GEZİSİ
(6 GECE 7 GÜN / 21-27 KASIM 2016)
 
 
Merhaba değerli dostlar…
Kasım’ın son haftasında (21-27 Kasım) süper bir geziye daha hazır mısınız?
21-27 Kasım’da muhteşem güzelliklerle dolu FAS gezimiz var. 6 gece 7 gün sürecek olan bu gezimizde 4 yıldızlı otellerde konaklayacağız. Ayrıca sabah kahvaltılarımız ve akşam yemeklerimiz de ücrete dahil…
FAS Gezimizde KAZABLANKA – MARAKEŞ – ESSAOUIRA – FES – ŞAFŞAVAN – MEKNES – RABAT’I doya doya gezeceğiz.
Bu gezimizde yine bütçe dostu olmaya devam ediyoruz. FAS Gezimizde ekstra turlardan birini de turun içine dahil ettik. 
 
BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN: 0542 387 80 13
 
Sınırlı sayıda yerimiz olacak.
 
BU TURDA VİZE YOK!!!
6 gece 7 gün 4 yıldızlı otellerde YP konaklama 799 EURO…
Kredi kartlarınıza taksit imkanı…
Yapı Kredi Bankasına 3-6-9 taksit
Bonus 3-6-9 Taksit
Finansbank 3-6-9 Taksit
Axess 3-6-9
 
BİLGİ VE ÖN REZERVASYON: 0542 387 80 13
Gezilecek Yerler : Marrakech , Fes , Essaouira, Casablanca , Meknes , Rabat
Sınırlı sayıda kontenjanımız olduğu için en kısa zamanda bana haber vermeniz gerekiyor.
6 gece YP konaklamalı 7 günlük gezimizin ücreti 799 Euro…
Bu ücrete gidiş dönüş uçak bileti, 4 yıldızlı otellerde 6 gece 7 gün YP (sabah kahvaltı akşam yemeği dahil) konaklama, Türkçe rehberlik, Havalimanı – Otel – Havalimanı transferler, Ara transferler, Marrakech , Fes , Casablanca , Meknes, Rabat şehir gezileri, Tüm gün Essaouira turu ( yemeksiz), Ören yerleri giriş ücretleri, otellere ödenen turizm konaklama vergisi dahildir.
Ön rezervasyonları almaya başlıyoruz.
Ancak kesin rezervasyon için 100 Euro ön ödeme yapmanız gerekmektedir.
Bilgi ve rezervasyon için: 0542 387 80 13 / Hakan Sezer… Yol Dostları…
 
Bu gezimiz TÜRSAB A SINIFI 9902 NOLU PLAY TUR Acentemiz ile gerçekleşecektir.
 
 
 
ÖDEME VE KAYIT İŞLEMLERİ
Kayıtlar ben ve acenta tarafından alınacaktır ve işlemler yaptırılırken acentaya yönlendirme yapılacaktır.
Gezi Kayıt İşlemleri için bize özel mesaj gönderebilir veya 0542 387 80 13 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu 9902 NOLU PLAY TUR seyahat acentemiz tarafından organize edilmektedir.
 
Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur.
NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.
 
AYRINTILI BİLGİ: 0542 387 80 13 hakansezer@gmail.com
 
 
 
TUR PROGRAMI ( 6 GECE, 7 GÜN)
 
1. Gün ISTANBUL – KAZABLANKA – MARAKEŞ
20 Kasım Pazar gecesi Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar gidiş terminali Air Arabia kontuarı önünde saat 22:15’te buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Air Arabia Havayolları’nın 3O-438 sefer sayılı uçuşu ile 01:15’te Casablanca’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 04:10’da Casablanca’ya varıyoruz. Casablanca’ya varışımızdan sonra havalimanında bizi bekleyen yetkililerimiz ile Marakeş’e doğru hareket ediyoruz. 2,5 saatlik yolculuğun ardından Marakeş’e varıyoruz.
Burada rehberimizin anlatımları eşliğinde dar sokakları ile sizi yüzyıllar öncesine götürecek olan Marekeş’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in inşa ettiği Bhia Sarayı, Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Menara garden, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizi bitirdikten sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde yiyoruz ve geceleme 4 yıldızlı otelimizde.
 
Ekstra Chez Ali Show 55 EUR kişi başı
Arzu eden dostlarımız ekstra Chez Ali turuna katılabilir. Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali gösterilerini izleyerek akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Bin bir gece masallarını andıran Chez Ali Show da müzisyenler, şarkıcılar, süvariler Fas çadırları altında, masalsı bir akşam yemeği eşliğinde muhteşem gösteriler sunulmaktadır.
 
2. Gün MARAKEŞ – ESSAOUIRA
Sabah kahvaltımızı ettikten sonra eski Portekiz şehri Essaouira’ya hareket ediyoruz. (Ücrete dahil) Atlas okyanusu kıyısında yer alan bu güzel şehir, bize eski Bodrum’u anımsatan, dünyaca ünlü eski bir Portekiz şehri. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ olarak ilan edilen şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabası. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasında. Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
 
3.Gün MARAKEŞ
Sabah kahvaltımızın ardından şehri keşfetmeniz ve alışveriş yapmanız için serbest zaman verilecek.
Ekstra Atlas Dağları (Ourika) turu: 60€ kişi başı –Yemekli
Arzu eden dostlarımız ekstra düzenlenecek Atlas Dağları ekstra turumuza katılabilirler. Muhteşem doğa manzaraları, berberi köyleri, coğrafi yapı, Ourika vadisini keşfedebileceğiz. Ourika vadisinde göl kenarında mola vererek öğle yemeği alıyoruz. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü ziyaret edilecektir. Gezimizden sonra Marakeş’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Ekstra 4 x 4 ler ile Ourzazate Turu : 65€ kişi başı
Geleneksel güneyin Berberi kentlerinin Güney Sahara’ya özgü bitki yapısını göreceğiz. Yolumuz Yüksek-Atlas dağlarının arasından geçecek. 2400 metrede Afrika’nın en yüksek tepelerinden birisi Tichka yi ziyaret etmiş olacağız. Ouarzazate’a varışta Aid Ben Haddou Kasabası ve Glaoui evi görülecektir. Öğle yemeğinin ardından Benhur, Arabistanlı Lawrence, Gladyatör, Büyük İskender gibi filmlere mekân görevi görmüş bu kasaba ve çevreyi tanıma fırsatı bulacağız. Dev Film Platolarının ardından dönüş yolculuğumuz başlayacak. Geceleme otelimizde.
 
4.Gün FES
Sabah kahvaltımızın ardından eski Endülüs şehri Fes’e hareket etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Varışımızı takiben panoramik Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
 
5.Gün FES – ŞAFŞAVAN
Sabah kahvaltımızın ardından şehri keşfetmeniz ve alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Şefşavan turuna katılım gösterebilirler.
Ekstra Şafşavan ( Mavi Şehir) Turu: Kişi başı 40 Euro
1471 yılında kurulan ve İspanya’dan sürgün gelen Musevilerin sığındığı bir kale olan Şafşavan; Daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneği kapıları.. Gezmeye doyamayacağınız yer gök mavi bir şehir. Tur sonrası Fes’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
6.Gün FES – MEKNES – RABAT – CASABLANCA
Sabah kahvaltımızın ardından Meknes’ e hareket etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. 17.yy da Molla İsmail tarafından kurulan ve yaklaşık 40 km lik surlarla çevrili olan Meknes’te, Agdal sulama havuzu, Bob Mansour şehir kapısı, El Hedim meydanı, Molla İsmail türbesi, ve Musevi mahallesi gezilecektir. Tur sonrası başkent Rabat a hareket. Varışımızı istinaden yapacağımız panoramik şehir turunda ; Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Casablanca ya hareket. Akşam yemeği ve geceleme Casablanca’daki otelimizde.
 
7. Gün CASABLANCA – ISTANBUL
Sabah kahvaltımızın ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Panoramik Casablanca şehir turu. Dünyanın 3. büyük Camii’si Hassan II Camii, Medina, Muhammed V , souk , eski medina göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Air Arabia Havayolları’nın 3O-437 sefer sayılı saat 18:10 uçuşu ile İstanbul’a dönüş. Yerel saat 00:35 İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
TUR TARİHLERİ;
21 – 27 Kasım ( 6 gece , 7 gün)
Gezi ücreti: 799 Euro
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler;
4 yıldızlı otellerde , 3 gece Marrakech , 2 gece Fes , 1 gece Casablanca YP konaklama
AirArabia havayolları ile gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
Havalimanı – Otel – Havalimanı transferler
Ara transferler
Marrakech , Fes , Casablanca , Meknes , Volubilis şehir gezileri
Tüm gün Essaouira turu
Ören yerleri giriş ücretleri
Otellere ödenen turizm konaklama vergisi
Türkçe rehberlik hizmeti
 
 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler;
Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
Akşam ve öğle yemeklerinde alınacak içecekler
Ekstra turlar
Öğle yemekleri
Yurt dışı çıkış harcı
Seyahat sigortası (15 Euro)
Bahşişler (İsteğe bağlı)
 
ÖNEMLİ HATIRLATMALAR VE UYARILAR
 
OHAL’DE YURTDIŞINA ÇIKMAK İÇİN GEREKEN BELGELER NELER?
 
 
Arkadaşlar herkese merhaba. 🙂
Bilindiği gibi ülkemizde 3 ay süresince OHAL uygulanıyor.
OHAL sebebiyle yurtdışı çıkışlarda uygulanmaya başlayan prosedürler aşağıdaki gibidir.
Lütfen 21-27 KASIM’da FAS Gezimize gelirken yanınızda getirmeniz gereken belgeleri unutmayın…
Şimdiden teşekkürler.
 
 
1. PASAPORTUNUZ
 
 
2. NÜFUS CÜZDANINIZ
 
 
3. NÜFUS CÜZDANINIZIN FOTOKOPİSİ
 
 
4. ÇALIŞANLAR İÇİN NELER GEREKLİ: Normal pasaportlu vatandaşlara pasaport kontrolü sırasında yaptıkları iş sorulmakta olup bunu kanıtlayacak bir belge istenmektedir. Yanlarında mutlaka işyeri kimliği veya işyerinden alınmış bir yazı olması gerekiyor. E-Devletten alınmış Barkodlu SGK hizmet dökümü, İşyerinden SGK İşe Giriş Bildirgesi ve yine İşyerinden ıslak imzalı Çalışma belgesi alınması gerekiyor.
 
 
5. ÇALIŞMAYANLAR İÇİN NELER GEREKLİ: Herhangi bir yerde çalışmıyorsanız sigortasından yararlandığınız yakınlarınızın sigorta dökümlerini yanınızda bulundurmalısınız.
 
 
6. EMEKLİLER YURTDIŞINA ÇIKIŞTA NELER YAPMALI? Emekli yada Bağkur’a bağlı yolcuların yanına mutlaka SGK dökümünün olması gerekiyor. Devlet kurumundan emekliyseniz emekli olduğunuza dair kimlik kartı bulundurmanızda fayda var. Eğer emekli emniyet mensubu veya emekli asker, asker eşi / çocuğu iseniz yurtdışına çıkmasında bir engel yoktur bilgisini içeren belgeyi bulundurmalısınız. Yeşil pasaportlu emekliler ise; yine önce vize ihlal bölümüne gitmesi gerekmekte olup, pasaport ve biletlerini ibraz etmeleri gerekiyor. GBT araştırması sonucunda herhangi bir sorun yok ise uçmalarına izin veriliyor.
 
 
7. İŞ VERENLER İÇİN NELER GEREKLİ: İş verenler, sahip olduğu işyeri belgelerini yanlarında bulundurmalıdır.
 
 
8. UMUMA MAHSUS PASAPORTA (BORDO) SAHİPSENİZ ÖĞRENCİYSENİZ NELER YAPMALISINIZ?: Yurtdışına çıkmak isteyen öğrencilerden ise öğrenci belgesi talep ediliyor.
 
9. KAMU ÇALIŞANIYSANIZ: Eğer kamu çalışanı iseniz yanınızda mutlaka çalıştığınız kuruma ait bir yazı ve yazıda da “yurtdışına çıkmasına mani bir durumu yoktur” ibaresinin kesinlikle yer alması gerekiyor.
 
10. YEŞİL PASAPORTA (HUSUSİ) VEYA HİZMET PASAPORTUNA (GRİ) SAHİPSENİZ YURTDIŞINA ÇIKMADAN HANGİ BELGELERİ SUNMALISINIZ?: Yeşil pasaportlu olup aktif olarak kamuda çalışan kişiler havalimanlarında önce vize ihlal bölümüne (AHL için G kontuarının arkasında bulunan) gitmeleri gerekmektedir. Burada GBT araştırması yapıldıktan sonra seyahat edecek kişilerden bilet, pasaport ve çalıştığı kurumdan alınmış “yurtdışına çıkmasına mani bir durumu yoktur” yazısının ıslak imzalı belge istenmektedir. İşyeri yazısında bu ibare yer almayanların uçuşuna izin verilmeyeceği ısrarla belirtiliyor. Tüm evraklar tam ise, uçmasına izin veriliyor.
 
11. ASKER EMEKLİYSENİZ: Asker emeklilerinin GBT’si için ise ayrı bir bölüm ile iletişime geçilmekte ve yapılan araştırma sonucunda herhangi bir sorun çıkmaz ise uçmalarına izin veriliyor.
 
12. EŞTEN DOLAYI YEŞİL PASAPORTUNUZ VARSA: Eşinden dolayı yeşil pasaportu olan ama kendisi devlet memuru olmayanlar ise yeşil pasaportu olan eşin kurumundan ıslak imzalı yurt dışına çıkmasında bir sakınca yoktur yazısı alınması gerekiyor.
 
13. ÖĞRETMENSENİZ YURTDIŞINA ÇIKMADAN ÖNCE NELER YAPMALISINIZ? Bir kamu kuruluşuna bağlı öğretmen olarak çalışıyorsanız il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünden ıslak imzalı bir “yurtdışına çıkmasında engel yoktur/ yurtdışına çıkmasına mani bir durum yoktur” ibareli yazıya/dilekçeye ihtiyacınız var.
 
 
14. ANNE BABANIZ SAYESİNDE YEŞİL PASAPORTUNUZ VARSA
Eğer anne veya babanız sayesinde yeşil pasaporta sahip öğrenciyseniz, öğrenci belgesinin yanı sıra pasaportu almaya hak kazandığınız kişi çalışıyorsa bağlı bulunduğu il – ilçe müdürlüklerinden yurtdışına çıkışınızda bir engel olmadığını belirten bir yazı gerekiyor.
 
 
Son olarak da pasaport kontrolünde ekstra önemler alınmaya başlandığından ve yukarıda saydığımız belgelerin kontrolü yapıldığında dolayı uzun kuyruklar oluşabiliyor. O nedenle uçuşunuzdan 4-5 saat önce yurtdışı çıkış evraklarınızla birlikte hava alanında bulunmanızı tavsiye ediyoruz.
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*