All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA DUBAİ GEZİSİ (2014)

YOL DOSTLARIYLA DUBAİ GEZİSİ (2014)

 

Yol Dostları ile muhteşem bir gezi daha…
 
Türkiye kış mevsimine girerken biz muhteşem bir denize gireceğiz…
 
KASIMDA YAZ BAŞKADIR…
 
Çölde safari yapacağız…
 
Fly Dubai Havayolları Tarifeli Seferleri ile 3 Gece …
 
19 Kasım – 23 Kasım tarihlerinde
 
01/02 Gün ISTANBUL – DUBAI
 
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde saat 22.30’da (01. Gün) buluşma Bagaj, bilet ve check in işlemlerinin ardından Fly Dubai Havayolları’nın FZ 754 sefer sayılı uçuşu ile 00.35’de de Dubai’ye hareket. Yerel saat ile 06.50’de Dubai’ye varış. Varışın ardından alanda bekleyen yetkililerimiz tarafından karşılanma ve Şehir turu için hareket. Bu turumuz esnasında, Emirates Towers, dünyanın tek yedi yıldızlı oteli Burj Al Arab ve ünlü Jumeirah Plajında fotoğraf molası, Jumeirah Camii, Sheikh Palace, Dubai’yi 2 bölgeye ayıran Dubai Creek, Altın ve Baharat Çarşıları panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Sonrasında otelinize transfer ve odaların alınmasının ardından serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan olan “Dubai İkonları” ve Marine Cruise Akşam yemeği ’’ turuna katılabilirler turuna (70 Euro). Bu turumuzda “Burj Khalifa” manzarası eşliğinde Fountain Ballet Show (su, ses ve ışık gösterileri) izleyecek ve ardından Marina bölgesinde akşam yemeğimizi alacağız. Yemek sonrasında Madinat Jumeirah bölgesi gezilecek ve büyüleyici gece görüntüsüne sahip Burj Al Arab ve Palmiye adası panoramik olarak görülecektir. Tur sonrası otelinize transfer ve geceleme otelinizde.
 
 
03 Gün DUBAİ
Sabah kahvaltısının ardından deniz & güneş & kumun tadını çıkartabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan “Öğle yemekli Abu Dhabi & Central Souq” turumuza katılabilirler. (70 Euro) . Turumuzda; Yedi emirliğin başkenti olan Abu Dhabi emirliği gezilecek olup, 40 yıl önce küçük bir balıkçı köyü olan başkentin bugün ne kadar modern bir şehir olduğuna tanık olunacaktır. Abu Dhabi günümüzde geniş bulvarları, gökdelenleri ile ultra-modern bir Arap şehridir. Beyaz Kale, göçebe Bedevi yaşamının sergilendiği geleneksel köy, karşısında yüzer restoranların bulunduğu Kordon caddesi görülecek yerler arasındadır. Turun ardından Marina bölgesinde serbest zaman, sonrasında alışveriş için Central Souk’ta serbest zaman. Tur bitimi otelinize transfer. . Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan, “Al Qasr Lübnan Tavernası canlı Müzik & Show Akşam yemekli” turuna katılabilirler (70 Euro). Tur sonrası otele transfer ve geceleme otelinizde.
 
04 Gün DUBAİ
Sabah kahvaltısının ardından deniz & güneş & kumun tadını çıkartabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan, “Akşam yemekli Çöl Safari ” turuna katılabilirler (70 Euro). Bu turumuzda 4X4 jiplerle çölde unutulmaz anlar yaşayabilir, deve çiftliklerini ziyaret edebilir ve gün batımını izleyebilirsiniz. Ayrıca çölde kurulan bedevi kampında açık büfe yemek, sınırsız alkolsüz içecekler ve dansöz show ile günün tüm yorgunluğunu atabilirsiniz. Tur sonrası jiplerimiz sizleri otelinize bırakıyor ve geceleme otelinizde.
 
 
05 Gün DUBAİ – İSTANBUL
Sabah kahvaltısı ve odaların boşaltılması. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan ‘’Al Ain & Miracle Garden Dubai & Dubai Outlet Mall Alışveriş turu ’’ turuna katılabilirler. (55 Euro). Bu turumuzda öncelikle Guinness rekorlar kitabına girmiş Dünya’nın en uzun çiçek duvarlarının olduğu ve 45 milyon çiçeğin dizayn olarak yerleştirildiği Miracle Garden Dubai’yi ziyaret ediyoruz. Miracle Garden Dubai turumuzun ardından B.A.E’nin en fazla yerel vatandaşlarının yaşadığı ve yerel hayatı daha yakından tanıyabileceğimiz Umman ülkesi sınırında olan Körfezin bahçesi olarak bilinen Al Ain şehirini geziyoruz. Al Ain Ulusal Müzesi ve Sarayı, 4.000 yıl öncesine ait yaşam kalıntısı bulunan Arkeolojik Parkı ve Al Ain Vaha’sı görülecek yerler arasındadır. Hz. Muhammed’in yoldaşı olan Ka’ab Bin Ahbar buraya yerleşmiş ve bölgeye İslamiyet’i buradan duyurmuştur. B.A.E’nin ilk kralı olan Sheikh Zayed Bin Sultan Al Nahyan burada doğmuştur. Al Ain’ turumuz sonrasında Dubai Outlet alışveriş merkezine gidiyoruz. Tur sonrası havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Fly Dubai Havayolları’nın FZ 753 sayılı tarifeli seferi ile 20.40’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 23.40’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
ÜCRET: 499 Euro
 
BİLGİ VE REZERVASYON: 0542 387 80 13 hakansezer@gmail.com
 
Bu gezi TÜRSAB A 7052 Nolu acente ile yapılacaktır…
 
 
 
 
NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*