All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA DOĞU EKSPRESİYLE KARS GEZİSİ (2018)

YOL DOSTLARIYLA DOĞU EKSPRESİYLE KARS GEZİSİ (2018)

TRENLE KARS GEZİLERİMİZ DOLMUŞTUR.

DİĞER GEZİLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İÇİN
0542 387 80 13 NOLU TELEFONUMUZA
AD VE SOYADINIZI GÖNDERİN LÜTFEN.
SİZİ DE WHATSAPPTAN GEZİLERİMİZLE İLGİLİ BİLGİLENDİRELİM…

GÖSTERDİĞİNİZ BÜYÜK İLGİYE TEŞEKKÜRLER…

YOL DOSTLARI İLE
23-27 OCAK VE 5-9 ŞUBAT’TA
DOĞU EKSPRESİ TRENİ İLE
KARS-ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ
GEZİSİ
 
 
4 Gece 5 Gün…
23-27 Ocak ve 5-9 Şubat 2018
4* Merkezi Otel
Tren yolculuğu & Karlar Altında Kars & Sarıkamış & Ani Harabeleri & Çıldır Gölü & Atlı Kızaklar & Enfes Kaz Ziyafeti & Çiçek Balı & Gravyer Peyniri…
1200 TL!!!
KREDİ KARTLARINIZA TAKSİT İMKANI
BİLGİ VE REZERVASYON: 0542 387 80 13
 
 
 
Merhaba değerli dostlar…
23-27 Ocak ve 5-9 Şubat 2018
tarihlerinde MASALSI bir Kars gezisine hazırlanın… Doğu Ekspresiyle masal gibi bir yolculuğa çıkıyoruz. Karlar altında Kars, Ani Harabeleri ve Çıldır Gölü’ne gidiyoruz. İstanbul’da başladığımız yolculuğumuzu Ankara’dan itibaren trenle sürdüyor ve Kars’ta sonlandırıyoruz.
4*’lı otelimizde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklayacağız.
Bu gezide siz de bizimle birlikte olabilirsiniz…
Kars – Ani– Çıldır Gölü – Sarıkamış – Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii – Sarıkamış Şehitler Anıtı – Katerina Av köşkü – Sarıkamış Kayak Merkezi – Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi, Kars Müzesi
Gezi Ücreti: 1200 TL…
GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 542 387 80 13 NO’LU TELEFONUMUZDAN BİZİ ARAYABİLİR VEYA WHATSAPP’TAN YAZABİLİRSİNİZ.
 
 
1. GÜN ISTANBUL – ANKARA – KARS
 
10.00 Bakırköy İncirli Ethica Hastanesi Önü
10.30 Mecidiyeköy Mado/Doğtaş Önü
11.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
11.30 Kartal Köprüsünden alınacak misafirlerimiz ile beraber aracımız ile Ankara’ya doğru hareket ediyoruz. Akşam üzeri saat 17:00 de ilk yolculuğumuzun sonu ve Ankara’ya varıyoruz. Saat 17:30 da Ankara Garından Doğu Ekspresine binmek üzere hareket ( Tren hatlarındaki çalışmalar sebebi ile Doğu Ekspresi Irmak İstasyonundan kalkmaktadır. TCDD Ankara Garı ile Irmak İstasyonu arasında otobüs transferi sağlanmaktadır.) Saat 19:30 da çalacak olan o meşhur düdük sesi ile hayalini kurduğumuz keyifli eğlenceli güzel bir gece yolculuğu.. Gece boyunca Anadolu’nun irili ufaklı kasabalarından geçerken, arzu ettiğiniz takdirde yemekli vagonda da akşam yemeğinizi alabilirsiniz Konaklama bu gece trendeki yataklı kompartımanda olacak.
 
 
2. GÜN KARS
Tam gün buyunca Doğu Ekspresin’de sürecek yolculuğumuzda güzel Anadolu manzaraları eşliğinde bol bol fotoğraf çekme ve grupça sohbet – eğlence imkanı .Akşam saat 18:00 de Kars Garına varışımızı takiben otelimize transfer , akşam yemeği ve konaklama 4 yıldızlı otelimizde .
 
 
 
 
 
3. GÜN ANİ HARABELERİ – ÇILDIR GÖLÜ
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Unesco Dünya Miras listesine eklenen, 1001 kilise şehri veya 40 kapılı şehir diye de adlandırılan Ani Harabelerini görmek üzere hareket ediyoruz. Günümüz Ermenistan sınırını oluşturan Arpaçay’ın yanı başında kurulu Ocaklı köyünde buluna ören yerinde; Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii görülecek anıtsal yapılar arasındadır. Kar altında daha da etkileyici olan Ani’yi dolaşarak fotoğrafladıktan sonra kısa bir çay/kahve molası sonrası özel aracımızla birlikte yörenin masalsı gölü olan 2000 m yükseklikteki Çıldır Gölü’ne doğru hareket. Öğlen yemeğimizi göl kenarında bulunan meşhur balıkçı restaurantların’da grupça aldıktan sonra burada dilerseniz buz tutmuş gölün üzerinde dolaşarak bu güzelliği fotoğraflayabilir dilerseniz de göl üzerinde troykalar (2 atlı kızaklı faytonlar) ile hoşça vakit geçirebilirsiniz. Sonrasında Kars’a hareket , otelimize varış akşam yemeği ve konaklama.. Yemek sonrasında Kars sokaklarında hep beraber kartopu savaşı…
 
 
4. GÜN KARS – SARIKAMIŞ
Otelimizde aldığımız sabah kahvaltı sonrası hareket ile Çanakkale’den sonra Savaş ve Kayak Turizmi için ideal bir yer olan, Dünyada Alplerden sonra en kaliteli kristalize kar potansiyeline sahip Sarıkamış ilçesi için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde 90.000 askerin donarak şehit olduğunu gösterir temsili Sarıkamış Şehitler Anıtında fotoğraf molası veriyoruz. Yol durumuna göre Rus Çarı II. Nikolay’ın oğlu için yaptırdığı, çivi kullanılmadan yapılan meşhur Katerina Av köşkünü ve hemen önündeki Cer Atölyelerini görüp Sarıkamış Kayak Merkezine doğru yola çıkıyoruz. Öğlen yemeğini kar üzerinde sucuk ekmek şeklinde aldıktan sonra Kars şehir merkezine doğru hareket ediyoruz. Aracımız ile yapacağımız şehir turu esnasında Geniş cadde ve sokakları ile Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılan binalar , Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası), Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 havariler kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turu sonrasında Kars tan meşhur gravyer peyniri ve Bal alışverişi yapabilmek adına verilecek serbest zamanın ardından otelimize dönüş , akşam yemeği ve konaklama.
5. GÜN KARS – İSTANBUL
Sabah otelde aldığımız kahvaltı sonrası belirlenen saatte Kars Harakani Havalimanına transfer ve Pegasus Havayolları’nın 10:55 tarifeli uçuşu ile İstanbul ‘a hareket ve bir sonraki gezimizde görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.
GEZİ ÜCRETİ: 1200 TL (2 kişilik odada kişi başı)
TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 350 TL
(Sizi tek gelen hem cinsiniz bir kişiyle de eşleştirebiliyoruz. Böylece 350 TL fark vermiyorsunuz)
 
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
• Istanbul –Ankara Ulaşım ücreti.
• Ankara-Kars Doğu Ekspresi yataklı Tren ücreti
• Kars-İstanbul tek yön ekonomik Uçak Bileti
• Kars 4 yıldızlı merkezi otelde 3 gece yarım pansiyon konaklama (sabah ve akşam yemekleri)
• Programda belirtilen tüm çevre gezileri.
• Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
• Seyahat Sigortası
 
 
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR
• Öğlen yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler.
• Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Ani Harabeleri 8 TL’dir)
• Sarıkamış Kayak Merkezi Telesiyej biniş ücretleri
• Çıldır Gölünde atlı kızak gezisi
GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 542 387 80 13 NO’LU TELEFONDAN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.
KREDİ KARTLARINIZA TAKSİT İMKANI.
BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN: 0542 387 80 13
Tüm gezilerimiz TÜRSAB A SINIFI seyahat acenteleri güvencesinde gerçekleştirilmektedir.
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*