All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA DALYAN GEZİSİ (2012)

YOL DOSTLARIYLA DALYAN GEZİSİ (2012)

 

Merhaba Yol Dostları
 
Nisan ayında sizi dünyanın en güzel yerlerinden birine götüreceğiz…
 
Dalyan…
 
23 Nisan’a denk gelen haftasonunda 3 GECE 4 GÜN İstanbul’dan kaçıyoruz. Siz de bizimle birlikte gelmek istemez misiniz?
 
 
Unutamayacağınız bir hafta sonu geçireceksiniz…
Muhteşem bir dinlenme yeri, göl kıyısında kaldığınız otellerden, denize motorlarla yolculuk… Motorlar sizi kaldığınız otelden alıyor ve denize yarım saat süren bir yolculuk başlıyor… Bu sırada sazlıkların içinden ansızın çıkan kuşlar, gölde zaman zaman size eşlik eden deniz kaplumbağaları…
 
 
Dünyanın en güzel 2. plajı
7 kilometrelik eşsiz İztuzu plajında ise bambaşka sürprizler var… Plajın iki ucunda denize giriliyor, bir ucu körfezin yanı başında ve hemen ardında göle de girme şansı, diğer ucunda ise dağ yamacında çamların altında deniz keyfi… Bu 7 kilometrelik iki ucun arası ise ıssız denecek kadar boş… Tek başınıza yürüyüşe çıkmak için çok ideal, önünüzde uçsuz bucaksız deniz ve dalga sesleri, arkanızda sazlıkların üstünden yükselen dağlar ve siz…
 
Fotoğrafçılar için benzeri yok
Kuş fotoğrafı çekmeyi sevenler için de inanılmaz bir fırsat, tam orta bölümde genellikle martılar oluyor ama martılara giderken minik mavi yengeçleri atlamamak lazım… Siz daha gelirken kaçsalar da yine de dikkatli olmak gerek… Sahilden dönüş saatini de çok geç saate bırakmamak gerekli, çünkü gölün Dalyan merkezine girişindeki bölümünde sık sık sıçrayan balıkları görebilirsiniz… Güneşin batımına bir-iki saat kala başlayan bu görüntüyü yakalamak için sabırlı olmak gerekli… 🙂
 
 
Süper aktiviteler
Tabii ki etrafınızda dopdolu, tarihi geziler çamur banyoları, planör gezileri, atv sevenler için bol çamurlu mekanlar…
 
Akşam eğlence
Akşam eğlencesi isterseniz Jazz Bar ve Tintin Bar son derece sıcak ortamlar… Bu barlarda canlı müzik de var….
 
DETAYLI PROGRAM
 
20 NİSAN CUMA AKŞAMI SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI UÇAK (1.GÜN)
– Havaalanında karşılama ve otele transfer, yaklaşık 25 km (fiyata dahil)
– “Mangal Partisi” Köfte, Sucuk, tavuk (fiyata dahil)
– Gece Konaklama (fiyata dahil)
 
21 NİSAN CUMARTESİ (2. GÜN)
– Kahvaltı (fiyata dahil)
– Dalyan Tekne Turu (fiyata dahil)
o Köyceğiz Gölü
o Çamur Banyosu
o Kaunos Antik Şehri
o İztuzu Plajı
– Öğle Yemeği (Tekne gezisi arasında) (fiyata dahil)
– Akşam Yemeği (fiyata dahil)
– Gece Konaklama (fiyata dahil)
 
22 NİSAN PAZAR (3. GÜN)
– Kahvaltı (fiyata dahil)
– Göcek Tekne Turu ya da Jeep Safari Turu (fiyata dahil)
o 12 Adalar ve Muhteşem Göcek Koylarında öğlen yemekli yüzme molalı muhteşem bir tur…
o Jeep Safariyle Dalyan’ı Radar tepesinden görme imkanı
– Koylarda Yüzme molaları
– Şelaleler, kanyonlar, kekik kokulu yollar
– Muhteşem manzaralar
– Taze alabalık yiyebilirsiniz
– Öğle Yemeği (fiyata dahil)
– Akşam Yemeği (fiyata dahil)
– Gece Konaklama (fiyata dahil)
 
23 NİSAN PAZARTESİ (4. GÜN)
– Kahvaltı (fiyata dahil)
– Tekneyle Kuş ve Kaplumbağa izleme turu (fiyata dahil)
– Akşam Dalaman Havalimanı transferi (fiyata dahil)
 
 
GEZİ BEDELİ : Kişi başı 350 TL
 
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
* Göcek Tekne Turu
* Dalyan Tekne Turu
* Carettta Caretta Turu
* Jeep Safari Turu
* Havaalanından otele transferler
* 3 sabah kahvaltısı, 3 öğlen yemeği, 3 akşam yemeği
* Tam Pansiyon Konaklama.
* Zorunlu Seyahat Sigortası
* Rehberlik,
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Ören yeri girişleri,
Otelde alınan ekstralar
• Fiyata uçak dahil değildir.
• 20 Nisan Cuma akşamı saat 20:05 uçağıyla Pegasus Havayoluyla Dalaman’a uçuyoruz. 23 Nisan Pazar akşamı da saat 20:30 uçağıyla dönüyoruz. Uçak biletleri şu anda aşağı yukarı gidiş dönüş 250 TL civarında. Biletlerinizi millerinizle ya da Acentemiz Kamp Ateşi Tur aracılığıyla önceden alabilirsiniz…
• Yemek sırasında alınacak meşrubat ve içkiler ile program dışındaki extralar fiyata dahil değildir.
 
 
 
Hangi otelde kalacağız?
Hotel Palmyra, Dalyan’ın en iyi butik otellerinden biri…
 
Otelle ilgili ayrıntılı bilgiye
 
http://www.dalyanhotelpalmyra.com/
 
linkinden ulaşabilirsiniz…
 
KATILACAĞIMIZ TURLARLA İLGİLİ BİLGİLER
 
 
* DALYAN TEKNE TURU *
Bu turu özellikle Dalyan’a ilk defa gelenlere tavsiye ederiz. Çünkü bu turla Dalyan’da nereleri gezebiliriz sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Kısaca program: Kounos antik şehir. İztuzu plajı, Çamur banyosu ve kısa bir göl turu.
 
– 2008 Yılında Avrupanın en iyi açık alanı seçilen ayrıca Dünyanın da en iyi 2. plajı seçilen İztuzu plajında yüzme keyfini yaşayın.
 
– Kral Mezarları karşısında muhteşem manzara eşliğinde THE OTHER SIDE RESTAURANT açık büfe öğle yemeği…
 
– Bedeninizi tamamen dinlendirecek ve gençleştirecek dünyaca ünlü çamur banyosu ve şifalı sular…
 
– Köyceğiz gölünün bakir ve huzurlu ortamında yüzme molası…
 
– Antik Çağ’dan günümüze miras kalan antik liman şehri Kaunos’u rehberimiz eşiliğinde keşfedin.
 
 
 
* GÖCEK TEKNE TURU *
Aslında bu eşine ender rastlanır güzellikteki koyları anlatmak için buradaki küçük bir paragraf mümkün degil yetmez… Bizzat gidip, görüp yaşamak lazım.
 
Dalyan’dan sabah 9 gibi hareket edip saat 10 da başlayan bir tam gün süren inanılmaz güzellikteki bir tam gün tekne turu. Yaklaşık 5 veya 6 pırıl pırıl berraklıktaki koylarda verilen yüzme molaları, Kleopatra hamam kalıntılarının arasında tarihi soluyarak yüzmek ayrı bir yaşanacak tat. Benim en sevdigim ve yaz boyunca en az bir kere gitmezsem içime batan bir yer…
 
Yakın zamanlarda yatçıların ve deniz aşıklarının buluşma noktası haline gelmiş olan Göcek doğal konumu nedeniyle bu şöhreti gerçekten hak etmiştir. Rüzgar, deniz ve hava sıcaklığı bakımından hoş bir yer olan Göcek Koylarında, en son model yatlardan küçük teknelere kadar rengarenk yatlar buluşur.
 
Göcek irili ufaklı adaları ve girintiler oluşturan birçok koyuyla, karşı konulamaz çekicilikte bir kara ve deniz manzarasına sahiptir. Göcek 12 Adalar turunda mola verilen bazı koylar aşağıda sıralanmıştır.
 
KLEOPATRA KOYU: Deniz kenarına kadar inen gür çam ormanlarıyla kaplı bir başka zarif koydur. Yarıya kadar sulara batmış olan manastır kalıntıları meraklıların ilgisini çekecektir. Cleopatra, Kalıntı Koyu olarak da adlandırılan bu yere iki defa gelmişti… Cleopatra buraya güzel manzarası nedeniyle gelirdi.
 
TERSANE ADASI: Fethiye Körfezindeki en büyük ada Tersane Adasıdır. 100 metre genişliğindeki derin bir kanal, Tersane Adasının eskiden Telandria diye adlandırılan koyuna giriş sağlar; eskiden insanların oturduğu bu yerde, şimdi sadece adanın yıkık evlerinin kalıntıları bulunmaktadır.
 
BEDRİ RAHMİ KOYU: Körfezin en önemli koylarından biri olan Bedri Rahmi Eyüpoğlu Koyudur; Eyüpoğlu, ilk mavi yolculardan biridir; ressam 1973 yılında buradaki bir pınarın arkasında bulunan bir kayaya bir balık resmi yapmıştır. Daha sonra, burası onun adıyla anılır olmuştur. Pınarın hemen arkasındaki balık resmini görebilirsiniz; bunun arkasında, ağaçların berisinde saklı bir Likya kaya mezarı bulunmaktadır. Çevrede bunun yanısıra birçok Likya kaya mezarları bulunmaktadır; bu mezarlar süslü kapısıyla bir büyük kaya mezarının üzerinde yapılmış güvercin yuvaları biçimindedirler; ayrıca daha ileride bir üçlü mezar bulunmaktadır.
 
YASSICA ADALARI : Gizemli görünümleri nedeniyle ilgi çeken Yassıca Adaları yatların uğrak yeridir.
 
 
 
* TEKNEYLE KUŞ VE KAPLUMBAĞA İZLEME TURU *
Bu tur sabah 6.00 başlar ve yaklaşık 2,5 saat sürer. Bu turlar (kaygılarınızı gidermek adına ) çevre ve ekosisteme hiç bir zarar vermemek adına güneş enerjisi ile çalışan tekne ile yapılmaktadır. Hiç bir canlıyı rahatsız etmeden çevreye duyarlı bir şekilde doğal hayatı gözlemlemektir.
 
Dalyan kanalları, deltası, Köyceğiz gölü, dünya üzerinde çok az rastlanan su altı ve su üzeri canlılarına ve binlerce kuş türüne ev sahipligi yapmaktadır. Nil kaplumbağaları dünya üzerinde sadece Dalyan, Mısır ve Güney Afrika’da yaşar, bu sevimli ama tehlike altında olan türü ellerinizle besleyip Köyceğiz gölüne doğru hareket ederiz. Köyceğiz gölü muhteşem doğası ve el degmemiş bakirliği ile dünya üzerindeki cennetin bir benzeridir. Bu turda yanınıza yine fotoğraf makinesi almayı unutmayın.
 
 
 
* JEEP SAFARİ TURU *
Tabiat sizi bekliyor, geliyor musunuz? Jeep safari turunun güzergahı, eski Köyceğiz, Şelale, Yuvarlakçay, Sarıgerme, ve Radar Tepesi olarak yapılır. Büyük şehirden kaçıp geriye kalan zamanınızı gönlünüzce yaşamak adına kurduğunuz hayalleri bir kez de olsa gerçekleştirebilmek Dalyan’da yapılacak olan Jeep Safari turundan geçiyor.
 
Toros dağları, nehirleri, şelaleleri ve kanyonlar içinde kekik kokularının binbir çeşit kokuyla karıştığı parkurlarda olağan dışı bir gün yaşamak bu olsa gerek. Tamamı profosyonel uzman ekipler eşliğinde doğa ve doğal koşullarda mücadele etmek, buz gibi sularda cennet gibi koylarda yüzmek, kanyonda yürümek, taze alabalık yemek, aşı koyu plajında denize girmek ve güneşlenmek ve ardından deniz seviyesinden 600 m yukarıdan Köyceğiz ve Dalyan’ın büyüleyici görüntüsünü izlemek sizin için unutulmayacak bir keyif olacaktır.
 
Sabah 09.00 başlayan Jeep safari turu akşam 16.00 civarı sona ermektedir. Jeep safari turunda size güneş gözlüğü, şapka, spor ayakkabı, şort, fotoğraf makinesi yeterli olacaktır.
 
 
YOL DOSTLARIYLA DALYAN GEZİMİZE GELİRKEN YANINIZA MUTLAKA BUNLARI ALIN:
 
Mayonuz
Havlunuz
Varsa Deniz Gözlüğünüz
Fotoğraf makineniz
Yedek pil ve hafıza kartlarınız…
Rahat hareket edebileceğiniz ayakkabınız ve giysileriniz…
Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (Şort, sandalet, polar/kazak, şapka, yağmurluk vb.)
Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı.)
Varsa ilaçlarınız.
 
Son Katılım Tarihi: 13 Nisan 2012 Cuma.
 
Katılım için telefon, facebook, mail ya da msn yoluyla bana ulaşmanız, bineceğiniz noktayı ve cep telefonunuzu bildirmeniz yeterlidir.
 
İletişim, Rezervasyon ve Bilgi için:
 
Hakan SEZER 0542 387 80 13
Facebook: Yol Dostları Grubu
Msn: yoldostlari@gmail.com e-posta: yoldostlari@gmail.com
 
Yollarda ve dostça bir gezide görüşmek üzere
 
Sevgiler
 
Hakan SEZER
 
Yol Dostları Grubu, gezilerini, TÜRSAB’a bağlı A Grubu 3672 seyahat acentası ile yapmaktadır.
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*