All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA BÜYÜK İTALYA GEZİSİ (2012)

YOL DOSTLARIYLA BÜYÜK İTALYA GEZİSİ (2012)

Sevgili Dostlar…
 
Kurban Bayramı’nda siz de bizimle muhteşem bir İtalya gezisi yapmaya ne dersiniz…
 
Sizler için piyasadaki en uygun maliyetleri çıkardık… YOL DOSTLARI Grubumuza özel Türkiye’nin en büyük Turizm firmalarından biri olan ANI TUR’dan özel fiyatlandırma aldık…
 
Roma-Venedik-Floransa ve artı olarak Modanın Merkezi Milano gezisi 20 Ekimde başlayacak ve 7 Gece 8 gün sürecek.
 
İTALYA’DA NERELERİ VE NELER GÖREBİLECEĞİZ?
 
ROMA
COLLESEUM
AŞK ÇEŞMESİ
İSPANYOL MERDİVENLERİ
PANTHEON
VATİKAN
SAN PİETRO KİLİSESİ
LEONARDO DA VINCI VE MICHELANGELO’NUN ŞAHESERLERİ
NAPOLİ
POMPEİ
VOLKANİK GÖLLER BÖLGESİ
FLORANSA KATEDRALİ
PİSA KULESİ
SİENA
VENEDİK
MUHTEŞEM HEYKELLER, KATEDRALLER, ANFİTİYATROLAR
MURANO VE BURANO ADALARI
ŞAMPANYALI GONDOL TURU
MİLANO KALESİ
DUOMO KATEDRALİ
MİLANO’DA ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
İstanbul / Roma – Milano / İstanbul arası Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti
Klimalı otobüsler ile tüm transferler
Venedik (Quarto D’altino, Noale ya da Treviso)’te 2 gece, Floransa (Montecatini, Calenzano)’da 2 gece ve Roma’da 3 gece vb otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
Roma, Floransa, Venedik, Milano Panoromik Şehir Turları
Profosyonel Anı Tur Türkçe rehberlik hizmeti
Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
Havalimanı vergisi ve Hizmet bedeli
 
İŞTE PROGRAM
 
ROMA-VENEDİK-FLORANSA (MİLANO TURU DAHİL!)
 
(7 Gece / 8 Gün)
 
1. GÜN : İSTANBUL – ROMA
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali ANI TUR kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle 09:30’da buluşma. Pegasus Havayolları PC535 tarifeli seferi İle 12:05’de Roma’ya hareket.13:40’da Roma’ya varış. Varışımızın ardından bizleri bekleyen özel otobuslerimiz ile şehir turumuzu yapmak üzere yola cıkıyoruz. Dünya tarihinin ve Italya’nın başkenti olan bu güzel şehirdeki turumuz esnasında Colleseum,, Roma şehri ve tarihinin doğduğu Forum Meydanı, Forum Meydanı’nın en meşhur caddesi olan ve Mussolini’nin kendine özel olarak açtırmasıyla ünlü Via Fori dei Imperiali, Roma’nın kudret simgesi Colosseo Amfi tiyatrosu panoramik olarak görülecektir. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Roma Şaheserleri turuna katılarak Roma’nın tamamını görme imkanı elde edeceklerdir. Roma Şaheserleri turumuzda taş taş üstünde bırakmadan, 4 saat boyunca yürüyerek ve araçlarımızı kullanarak her adım başı Roma’nın bir başka şaheserini görme imkanı bulabilirsiniz. Bu turumuzda ilk önce Roma’nın simgelerinden Colesseum’u, Venezia Meydanı’ndan sonra ünlü mağazaların bulunduğu sokaklara açılan İspanyol Merdivenlerini ve İspanyol Meydanı’nı geziyoruz. Daha sonra Fontana di Trevi’yi (Aşk Çeşmesi) görmeye gidiyoruz. Yemek için verilecek serbest zamanın ardından, Roma’daki en ilginç merkezlerden olan Pantheon ve heykel ve çeşmeleriyle ünlü meşhur Navona Meydanı’na kadar yürüyoruz. Ardından Vatikan’a gidiyoruz. Burada, dünyanın en büyük kilisesi olan San Pietro’da Rönesans’ın dev sanatçıları Leonardo Da Vinci ve Michelangelo’nun şaheserlerini gördükten sonra San Pietro meydanını geziyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme.. Geceleme Roma’da otelimizde..
Roma Şaheserleri Turu Kişi Başı : 25 €
 
2. GÜN : ROMA
Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Napoli-Pompei turuna katılabilirler. Turumuz esnasında Roma’nın güneyindeki şarkılara konu olmuş Napoli’ye hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Pompei ‘ye gidiyoruz. Roma İmparatorluğu’nun en büyük ticaret liman kenti Pompei’e varış. Ören yeri biletleriyle lokal rehber alımından sonra Tarihi Pompei efsanesine yolculugumuz başlıyor. M.S 79 da Vezüv yanardağından çıkan dumanları gören halk gemilere doluşarak bir daha dönmemek üzere kaçmaya çalıştılar. 20 dakika süren sarsıntıdan sonra kabaran deniz, gemileri kızgın lavların arasına attı ve yok etti. Şehirde kalan insanlar evlere kaçtılar, volkandan çıkan ölümcül gazlar bir anda boğulmalarına sebep oluyordu. Sonra ardı ardına volkandan çıkan küller şehri örttü ve Pompei 200.000 yaşayanı ile yok oldu. Yaklaşık 2.000 yıl o görkemli evler, villalar freskler , heykeller, duvar resimleri küllere gömülü kaldı. Arkeologlar kenti keşfettiklerinde pişmiş ekmekleri fırında ve ölüme yakalananları, o anda ne yapıyorlarsa taşlaşmış şekilde buldular. Agorası, tiyatrosu ve tapınakları ile Pompei, yok olan bir kentin kazılarda ortaya çıkan müthiş kurulumu, İtalyan’ların EFES kenti. İtalyan ve Türk rehber eşliğinde bu taşlaşmış insanları görmek o günlerdeki yaşamı öğrenmek için en önemli kültür gezisi. Tabi ki yerine kurulan Napoli liman kenti, sizi Sophia Loren’in şehrine davet ediyor.
 
Yılda yaklaşık 20 milyon turisti ağırlayan Pompei ve Napoli, uzun yıllar hafızalarınızdan çıkmayacak bir görüntü. Tur sonrası Napoli şehir merkezinde serbest zaman ardından Roma’ya geri dönüyoruz. Geceleme Roma’da otelimizde..
Napoli-Pompei Turu 90€
 
 
3. GÜN : ROMA
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz Göller Bölgesi ve Outlet Center gezisine katılabilirler. Roma’nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papa’nın yazlık malikanesinin bulunduğu Gandolfo Köyü’nde verecğimiz fotoğraf molasının ardından gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Anthony Quinn’in ünlü “Kasabanın Sırrı” filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu, kendinizden başka bir turist göremeyeceğiniz, karakteristik, ufak bir italyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla Castelli Romani Bölgesi’ni tanıyoruz. İtalya’nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Castelli Romani Outlet Center’da vereceğimiz alışveriş molasının ardından otelimize geri dönüş ve geceleme otelimizde..
Göller Bölgesi + Outlet Center Turu: 45 €
 
 
4. GÜN : ROMA – FLORANSA (Firenze)
Sabah kahvaltısı ardından Floransa’ya hareket.Varışın ardından Rönesans sanatının çıkış yeri olan, avrupa ticaretinde ipek, yün, altin ve bankerlik konusunda öncülük yapmış olan, Italyan kırallığına başkent olan, Dante, Leonardo da Vinci, Michelangelo gibi bir çok önemli kişinin doğum yeri olan Floransa şehir turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında : Floransa Katedrali (Duomo), vaftizhane, çan kulesi, günümüzde açık hava müzesi olarak kullanılan Signoria sarayı ve meydani, Lanzi locası, Uffizi meydani, yaklaşık 650 senelik uzerinde kuyumcu dükanlarının olduğu Ponte Vecchio, Cumhuriyet meydani, San Lorenzo pazarı. Tur sonrası serbest zaman ve ardından otelinize transfer ve geceleme otelinizde. Roma – Floransa : 284 Km.
 
 
5. GÜN : FLORANSA
Sabah kahvaltısından ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan tam gün Pisa – Siena – San Gimignano turuna katilabilirler. Toskana bölgesinin üç incisi olarakta bilinen Pisa şehrini ziyaretimizle başlıyoruz turumuza. Adıni Katedralin çan kulesine vermiş olan Pisa kulesini görmenin yanisıra, Pisa Katedrali, avrupanın en görkemli vaftizhanesini ve de mucizeler meydanını görüyoruz. Pisa dan ayrılarak, ortaçağın NewYork’u olarak adlandırılan, kuleleri ile meşhur San Gimignano kasabasını geziyoruz. Ortaçağ yaşantısını hala hissedebileceğiniz bu güzel ve şirin kasaba da öğlen yemeği için serbest zaman ve sonrasında şiena’ya hareket ediyoruz. Roma imparatorluğu tarafından, tepeler uzerine kurulmuş olan, kırmızı Chianti şarapları ile meşhur Siena da, dar ve inişli çıkışlı sokakalarından Siena katedralinin bulunduğu meydana geliyoruz. Dünyanın ilk bankacılik sisteminin başladığı yer olan bankerler locasından geçerek, Campo meydanına ulaşıyoruz. Her sene 2 temmuz ve 16 ağustos’ta oynanan tarihi at yarışlarının yapıldığı bu meydan, boş olduğu zamanlarda da asaletini göstermektedir. Yüz metre den fazla yüksekliğindeki çan kulesi ile yönetim sarayı meydan da ilk göze çarpan eserler şüphesiz. Tur sonrası, kırmızı tuğlalarla özenle dizilmiş Campo meydanında oturup yorgunluk atarken aynı zamanda meydanın altındaki sarnıç’a yağmur sularını akıtan mazgal kapaklarını arayabilirsiniz. Turumuzun ardından otelinize dönüş Geceleme Floransa’da otelinizde.
Pisa – Siena- San Gimiano turu : 85 € ( Kişi başı )
 
6. GÜN : FLORANSA – VENEDİK (Venezia)
Sabah kahvaltımızın Venedik’e hareket. Varışın ardından Şehir Turumuz başlıyor. Araçların son ulaşım noktası olan Tronchetto limanından Vaporetto ile tarihi adaya hareket ediyoruz. Zevkli bir vaporetto yolculuğundan sonra şehrin tarihi merkezi olan San Marko meydanına yakın bir noktada vaporetto’dan inerek kanallar arasındaki turumuza başlıyoruz. Motorlu araçlardan arındırılmış olan, polis, ambulans, çöp kamyonları, belediye otobüsleri v.s. gibi günlük hayatta görmeye alışık olduğumuz bütün araçlar yerini teknelere bırakmış burada. Köleler sahilinden San Marko meydanına yürürken Venedik hapishanesini, ve hapishane ile Dükler sarayını birbirine bağlayan ‘Ponte dei Sospiri’ İç çekme köprüsü, köprünün tam karşısında San Giorgio adası, Dükler Sarayının ana cephesindeki meydanda, şehrin giriş kapısı olarak adlandırılan ikiz kolonlar ve bu kolonlar uzerindeki Venedik’in sembolleri olan heykelleri görebilirsiniz. San Marko katedralinin bulunduğu meydan, Napolyon tarafından ‘Dünyanın en güzel meydanı’ olarak adlandırılmıştır. Katedral 9. Üncü YY da yapımını tamamlamış olsada, bugünkü halini 17 YY da almıştır. Ana cephesinde göreceğiniz 4 adet bronz at, ikinci haçlı seferleri dönüşünde İstanbul’dan getirilmiştir. Serbest zamanınız da Saat kulesinin tepesindeki heykellerin her saat başı çanın üzerine vurmalarını izleyip, Çan kulesine cikarak bütün √enedik manzarasinı tepeden de görebilirsiniz. Kısa bir yürüyüşün ardından ticari merkez olarak bilinen ve ‘Canal Grande’ Büyük kanal üzerindeki ilk taş köprü olarak yapılan, üzerinde dükanların olduğu ‘Ponte Rialto’ görülecek yerler arasında. Şehir turu sonrasında arzu eden misafirlerimiz ile kanalların arasında düzenleyeceğimiz gondol turuna katılabilirler. Serbest zaman sonrası arzu eden misafirlerimiz ile, Venedik’in en tanınmış adalarından olan Murano ve Burano adalarını ziyaret ediyoruz. Cam işleme sanatında ustalığını koruyan Murano adasında, cam işleme tekniklerini gördükten sonra, dantel işlemeleri ve rengarenk evleriyle ün yapmış olan, küçük bir balıkçı kasabası olan Burano adasını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası San Marko meydanına dönüş ve serbest zaman. Geceleme Venedik’te Otelde.
Murano & Burano Turu (Kişi Başı): 40 € | Şampanyalı Gondol Turu (Kişi Başı): 30 €
 
 
7. GÜN : VENEDİK
Sabah kahvaltısı ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile extra Verona – Garda turunu yapıyoruz. Bu turumuzda, yüzyıllarca Venedik cumhuriyetine bağlı kalmış olan Verona düklüğünün yönetim sarayını, tarihinde olduğu gibi günümüzde de hala pazar yeri olarak kullanılan Erba meydanı, Bra meydanında Roma daki Kolezyum dan sonra Italya’da ki en büyük ikinci anfitiyatrosunu görüyoruz, zenginliğini gösterebilmek için sokaklarını mermer kaplatan Verona alış – veriş merkezinden geçerek, Dante Alighieri’nin sürgün döneminde yaşadığı sarayı görüyoruz, Verona’yı yöneten aile Scaligero mezarlığını gördükten sonra ingiliz drama yazarlarindan William Shakespeare’a ilham vermiş olan Romeo ve Juliet’in doğdukları evi görüyoruz. Öğlen yemeği için serbest zamanın ardından Sirmione’ye gitmek üzere hareket ediyoruz. Varışımızın ardından kuzey İtalya’daki göller bölgesinin en güzel örneklerden Garda gölü ve birbirinden lux evlerin bulunduğu Sirmione köyü turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize hareket ve geceleme otelimizde..
Verona & Garda Turu (Kişi Başı): 55€
 
 
8. GÜN : VENEDİK – MİLANO ISTANBUL
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Milano’ya hareket. Varışın ardından Milano Şehir Turumuz Başlıyor. Çekici olmaktan ziyade şık, yaratıcı olmaktan ziyade varlıklı bir şehirdir Milano. Şüphesiz İtalya ekonomisinin can damarı ve İtalya’nın en görülesi şehirlerinden biridir. Panoramik olarak yapilacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi ‘Castello Sforzesco’, 19 YY endüstri devrimine damgasını vurmuş olan‘Galleria’ avrupanın ilk kapalı alış – veriş merkezi olarakta bilinmektedir, ünlü fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris’teki Eiffel Kulesinin yapımını burdan esinlenmiştir, gotik sanatinın yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen ‘via montenapoleone’ ve ‘via la spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Turumuzun ardından Bergamo havalimanına hareket. Pegasus havayolları PC 706 tarifeli seferi ile 14:20’de İstanbul’a uçuş. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından 18:05’de Istanbul Sabiha Gökçen havalimanı’na varış ve turumuzun sonu…
 
Bir sonraki YOL DOSTLARI organizasyonunda görüşmek dileği ile…
 
Dahil Olmayan Hizmetler;
Dikkat!! Roma Şehir Vergisi 3* Otellerde Gecelik 2€, 4* Otellerde 3€ Misafirlerimiz Tarafından Otel Girişinde Ödenecektir…
Bahşiş 5€ (Otobüs ve yerel servisler için rehber tarafından tahsil edilir)
Vaporetto Ücreti 10€ (Venedik şehir turu sırasında rehber tarafından tahsil edilir)
 
Bu Turumuz İçin Anı Tur Misafirlerine Özel eXtra Avantajlar;
Extra Tur Paket Ücreti| 290 Euro
Paket Turlar: Napoli ve Pompei (90 Euro) + Pisa – Siena- San Gimiano (85 Euro) + Göller ve Outlet (45 Euro) + Verona ve Garda (55 Euro) + Melekler ve Şeytanlar (25 Euro) + Murano & Burano (40 Euro) Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 340 Euro yerine 290 Euro olacaktır.
 
İptal Güvence Paketi | 15 Euro
 
Erken Rezervasyondan Korkmayın! İptal Güvence Paketi ile satın almış olduğunuz turlarınızı erken rezervasyon indirimi kullanarak almış olsanız bile 10 iş günü kalana kadar sorgusuz – sualsiz, nedesiz – sebepsiz iptal edebilirsiniz.
 
 
YOL DOSTLARI ile gezin, farkı anlayın!
 
UÇUŞ DETAYLARI
20.10.2012 PC 535 Istanbul – Roma 12:05 13:40
27.10.2012 PC 706 Milano – Istanbul 14:20 18:05
Uçuş bilgileri “Yerel Saatler” kullanılarak verilmiştir.
 
3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklayacağız…
 
TUR ÜCRETİ:
 
İki yada üç kişilik odada kişi başı 649 Euro
Tek kişilik oda 849 Euro
 
Roma 4* BW Tor Vergata vb
Floransa 3* Crystal Palace vb (Montecatini)
Venedik 3* Ambra vb
 
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
• İstanbul / Roma – Milano / İstanbul arası Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti
• Klimalı otobüsler ile tüm transferler
• Venedik (Quarto D’altino, Noale ya da Treviso)’te 2 gece, Floransa (Montecatini, Calenzano)’da 2 gece ve Roma’da 3 gece vb otellerde oda&kahvaltı konaklamalar
• Roma, Floransa, Venedik, Milano Panoromik Şehir Turları
• Profosyonel Anı Tur Türkçe rehberlik hizmeti
• Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
• Havalimanı vergisi ve Hizmet bedeli
 
Seyahat Öncesi Ödenmesi Gereken İlave Ücretler
• Yurtdışı Çıkış Harç Pulu : 15.-TL
• Vize Ücreti : 120.-Eur
• Seyahat Sigortası : 15.-Eur
 
 
Anıtur, hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve YOLCU SAAT DEĞİŞİKLİĞİNİ RİSKİNİ KABUL EDEREK turu satın almıştır.
 
 
NOT: Panoramik şehir turlari şehirlerin tanıtımı için düzenlenen gezilerdir. Şehir turlari ve ekstra geziler, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Bu durumda Anitur, olabilecek en uygun alternatifi siz degerli misafirlerimize sunmakla yükümlüdür. Ekstra turlar minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde extra turlar yapilamayabilir ya da fiyat degisikligi olabilir.
 
Sevgiler…
 
Bu gezimiz TÜRSAB A Grubu ANI TUR seyahat acentesi ile yapılacaktır…
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*