All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

Yol Dostlarıyla Brezilya Arjantin Gezisi (2590 Euro)

 1 .GÜN

İSTANBUL- BUENOS AİRES ( ARJANTİN )                17:55    06:45+1

Sabah saat 15:30’da İstanbul Atatürk Havalimanı KLM kontuarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra KLM Hava Yolları ile  Amsterdam aktarmalı olarak

Buenos Aires tarifeli uçağında uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta olacak.

2.GÜN  BUENOS AİRES

Sabah erken saatlerde, 06:45 de  Buenos Aires şehrine ulaşıyoruz. Havalimanında  çıkışında bizleri bekleyen özel otobüs ile şehir merkezindeki otelimize transferimiz yapılıyor.

Otele varışımızda  eğer odalarımız hazır ise , eşyalarımızı odalarımıza  bırakıyoruz, değilse, eşyalarımızı Otel emanet odasına yerleştirip , ŞEHİR TURU  yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz.Yarım gün sürecek bu turumuz esnasında ,

La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron’un kabri, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası Otelimize  dönüyoruz ve Serbest saatlerimiz başlıyor. Geceleme Otelimizde. OTELİMİZ : Dazzler Hotel 4*

3.GÜN  BUENOS AİRES

Kahvaltı sonrası  turlarımıza devam edeceğiz.Paketimize dahil çok güzel bir tur bizleri bekliyor. 3 saatlik Tigre Deltası turuna başlıyoruz. Bu tur Tigre semtine  kara yolu ile gidiş , nehir ağzı (delta) bölgesinde turistik tekne ile  nehir gezisini kapsamaktadır..

Geceleme otelimizde…

4.GÜN /9MART 2019

BUENOS AİRES

Sabah kahvaltı sonrasında serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN

BUENOS AİRES-IGUASSU ŞELALELERİ                 [uçak saati : 09:30  11:45]

Kahvaltı sonrasında havalimanına transfer. Ulaşacağımız  nokta, Iguassu Şelalesinin ARJANTİN tarafıdır. Iguassu Şelalesi Brezilya Arjantin doğal hududu durumundadır. Bu gün Öğle saatlerinde , havalimanına varışımızı  takiben,Brezilya tarafına  sınır geçiş işlemlerimizi  gerçekleştireceğiz. IGUASSU ŞELALESİ BREZİLYA  MİLLİ  PARKINA ulaştıktan sonra , bu muhteşem doğa harikası parkı ve şelaleyi YÜRÜYÜŞ yaparak gezmeye başlayacağız. Turumuzun sonunda otelimize  geçiyoruz.

 

 

Otelimiz:GOLDEN TULIP INTERNATIONAL HOTEL 4*

 

6.GÜN

IGUASSU –RIO DE JANEIRO                                                             11:30 13:20

Kahvaltı sonrası  havalimanına geçiyoruz  ve Rio De Janeiro ‘ya  yolculuğumuz  başlıyor. Varışta alanda karşılanma  ve otelimize  geçiyoruz. Rio de Janeiro’nun güzel sokaklarını ve canlı plajlarını  görüyoruz.

Geceleme otelimizde.

Otelimiz:WINDSOR COPPACABANA HOTEL 4*

rio de Janeiro , Guanabara Körfezi, Avrupalılarca 1 Ocak 1502 tarihinde keşfedildi. 1555 yılında, Fransızlar bu körfezdeki adaların birine 500 kişilik koloni kurdu. Portekizliler, 1565 yılında São Sebastião do Rio de Janeiro adıyla şehri kurdu. 2 yıl içerisinde, Fransız kolonisi yok edildi. 17. yy’de Minas Gerais’te altın bulununca, Rio de Janeiro limanlarının önemi arttı. 1763’te, Portekizlilerin koloni başkenti oldu. Bağımsızlık ilan edildikten sonra, şehir başkent olarak durmaya devam etti. 21 Nisan 1960 tarihine kadar başkent olarak kaldı. Bu tarihte, başkent Brasília oldu.

 

 

 

 

7.GÜN /

RIO DE JANEIRO

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, rejberimiz eşliğinde Rio De Janeiro turumuza başlıyoruz.

Turumuz esnasında Belediye Tiyatrosu, Güzel Sanatlar Müzesi, Metropolitan Katedrali’nin yanı sıra Rio’nun Botafogo, Flamengo, Ipanema, Leblon gibi çeşitli plajlarını da göreceğiz. Mola sonrası MARACANA Stadyumunu ziyaret edeceğiz.

ÖĞLE YEMEĞİ nin CHURCASCO Restoranda alacağız ( BREZİLYA USULU IZAGAR ET ) yemek sonrası ,dünyaca ünlü Corcavado Tepesine hareket ediyoruz.Tren ile tepeye çıktığımızda Rio’nun sembolü dünyanın en büyük İsa heykeli ile karşılaşıyoruz ve şehrin muhteşem manzarasına tanıklık ediyoruz. Yine tren ile aşağıya kadar iniyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyoruz. Geceleme Otelimizde

Otelimiz:WINDSOR COPPACABANA HOTEL 4*

 

 

  • GÜN

RIO DE JANEIRO

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ,Rio ‘da çevre gezilerimize devam edeceğiz. Bugün yine dünyaca ünlü RIO ‘nun ŞEKER TEPESİ yani SUGAR LOAF u ziyaret etmek için yola çıkıyoruz. Teleferik ile Urca tepesine çıkıp kısa bir gezi yaptıktan sonra ikinci bir teleferik ile Sugar Loaf kayasının tepesine varıyoruz. Sugar Loaf yani Şeker Tepesi dev bir  Granit dağdır,  Portekizli askerler  bölgeye ilk geldiklerinde, denizin ortasındaki bu Grantik kaya parçasını uzaktan şeker çuvalına benzetmişlerdir. Rengi koyu kahverengi olduğu için , gerçekten böyle bir anımsatma yapmaktadır.  Denizden yüksekliğin 420m. olduğu tepede şehrin güzel manzarasını deniz tarafından seyrediyoruz , Daha sonra otele  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz olacak, geceleme otelimizde.

Otelimiz:WINDSOR COPPACABANA HOTEL 4*

 

  • GÜN

RIO DE JANEIRO –FORTALEZA                                 UÇAK SAATİ. 14:35

Bugün Rio de Janeiro’dan ayrılıyoruz. Uçuş saatimize kadar serbest saatlerimiz olacaktır, daha sonra,iç hat uçuşumuzu  yapmak üzere  alana gideceğiz.

FORTALEZA  sahil şehrine varışımız ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

ibis Fortaleza Praia de Iracema 4*

 

  1. GÜN FORTALEZA

Bugün  otelimizde  alacağımız  kahvaltı  sonrası,  FORTALEZA  çevre  turumuz  başlıyor.  Rehberimiz eşliğinde çevre gezilerimizde, CENTRAL MARKET ( Pazar yeri) ,KATEDRAL , Castelo Branco Müzesi

, Meireles Plajı göreceğimiz ilk yerler olacaklar, ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alındıktan sonra, şehir merkezinden ayrılacağız. Canoa Quebrada sahiline geçiyoruz. Kum tepelerinin arasında küçük balıkçı köylerini sahilde görüyoruz daha sonra ise 4×4 Jipler ile BUGGY SAFARİ yapacağız. Kum tepeleri üzerinden harika bir gün bizleri bekliyor. Turumuzun sonunda yeniden merkeze dönüyoruz. , geceleme otelimizde.*

ibis Fortaleza Praia de Iracema 4*

 

 

 

  1. GÜN

FORTALEZA -AMSTERDAM   20:20

Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, FORTALEZA da son günümüz olacaktır. Rehberimizin belirteceği buluşma detaylarına uygun olarak, akşam 20:20 de uçuşumuz için işlemlerimizi yapacağız. KLM hava yolları ile 20:20 de Amsterdam aktarmalı olarak; dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

 

12. GÜN  ISTANBUL-VARIŞ

Varış saatimiz 16:55 İstanbul 3. Havalimanı. Turumuzun sona ermesi

 

Gezi Ücreti: 2590 EURO

Fiyata Dahil olanlar

*İstanbul-BUENOS AIRES /FORTALEZA -Istanbul arasında KLM Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 22 kg serbest bagaj hakkı.

*(1)Buenos Aires Iguazu (2)Rio De Janeiro – arası yapılacak uçuşların Biletleri

* 3 GECE BUENOS AIRES 1 GECE IGUASSU

3 GECE RIODE JANEIRO    FORTALEZA (2)    TOPLAM (9 GECE )

*Klimalı araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri

*BUENOS AIRES ŞEHİR TURU

 

 

*IGUASSU (BR) MİLLİ PARKI TURU

*RIO DE JANEIRO ŞEHİ TURU

*Tüm Otellerde Sabah  Kahvaltıları

*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ

* Bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti

*4 yıldızlı konaklama

*TÜRK REHBERLİK HİZMETİ –

* seyahat sigortası(SOMPO JAPAN)

 

Kişisel harcamalar   / tr harcı 15 TL

Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler*Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler ,Tüm Otobüs şoförleri Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir.) 80€ kişi başı alanda toplanılacaktır.

 

AYRINTILI BİLGİ İÇİN
Cep: 0542 387 80 13
Whatsapp: 0542 387 80 13
Facebook: https://www.facebook.com/hakansezer
e-posta: hakansezer@gmail.com
———————————————————

Yollarda ve dostça bir gezide görüşmek üzere

Sevgiler

Hakan SEZER

Bu gezi TÜRSAB A Belgeli SEYAHAT ACENTASI TARAFINDAN yapılacaktır…

Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.
Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.

NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.

Program içerisinde ziyaret edilecek mekanların  sıralaması ; gibi gerekli hallerde; yerel olarak düzenleme hakkı Acentemize aittir.

 

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*