All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA BAŞTANBAŞA BALKANLAR GEZİSİ (2013)

YOL DOSTLARIYLA BAŞTANBAŞA BALKANLAR GEZİSİ (2013)

Bir kez daha merhaba Sevgili Yol Dostları…
 
Ramazan Bayramı tatilinizde sizi bu kez Balkanlara götüreceğiz…
 
7 gece & 9 gün… Kesin kalkışlı… Kontenjan 40 kişi…
 
Üsküp (1) – Belgrad (1) – Saraybosna (1) – Dubrovnik (1) – Budva (1) – Ohrid (1) – Selanik (1)….
 
Sadece 449 Euro…
 
BAŞTAN BAŞA BALKANLAR & YUNANİSTAN
7 ÜLKE
MAKEDONYA- SIRBİSTAN – BOSNA HERSEK – HIRVATİSTAN KARADAĞ – ARNAVUTLUK – YUNANİSTAN
 
ÜSKÜP(1) – BELGRAD(1) – SARAYBOSNA(1) – DUBROVNİK ( 1) – BUDVA(1) – OHRİD(1) – SELANİK (1)
 
2 YA DA 9 AĞUSTOS (SİZDEN GELECEK TALEPLERE GÖRE BELİRLENECEK)
 
7 Gece / 9 Gün
 
1. – 2. Gün İSTANBUL – SELANİK – ÜSKÜP
 
Akşam saat 20:00’da İstanbul’da belirlenen yerden hareket Tekirdağ üzerinden İpsala’ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan’a giriş. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, Kavala güzergahı üzerinden, Selanik’te yapılacak aktarma sonrası Üsküp’ varış ve Üsküp Panoramik Şehir Turu Gezimizde; Tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Başçarşı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’dan kalma St Spas Kilisesi,Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır Otelimize yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimizin katılabilecekleri Extra ( 40 € ) Yemekli Balkan Gecesi Programı, Programımızda yerel folklorik Balkan Dansları eşliğinde yemeğimizi yiyor, ve geç saatlere kadar eğlenme fırsatı buluyoruz. Konaklama Otelimizde.
 
3. Gün ÜSKÜP – BELGRAD
 
Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından, Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket ediyor ve varıyoruz. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer , oda dağılımı, yerleşme ve konaklama.
 
4. Gün BELGRAD – SARAYBOSNA
 
telimizde alınacak sabah kahvaltısı sonrası, Saray Bosna’ya hareket ediyor ve varıyoruz. Varışımızı takiben, yapacağımız Saraybosna Panaromik Şehir Turu ; Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içmek için fırsat bulacaksınız. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer , oda dağılımı, yerleşme ve konaklama.
 
 
5. Gün SARAYBOSNA – DUBROVNİK ( Mostar – Poçitel )
 
Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Mostar ve Poçitel gezimizi gerçekleştiriyoruz. İlk olarak Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Bir sonraki durağımız, gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri olan, Mostar’a gidiyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak. Türkiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır.Ardından, Koski Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz. Gezi sonrası Hırvatistan’ın tatil cenneti Dubrovnik’e hareket ediyor ve varıyoruz. Dubrovnik panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Tur esnasında, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını yürüyerek geziyoruz. Kuleler, muhteşem surlar, 14. yy.’dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar görülecektir., serbest zaman ve konaklama yapacağımız otelimize geçiş, oda dağılımı, yerleşme ve konaklama .
 
 
6. Gün DUBROVNİK–KARADAĞ (St. Stefan–Budva-Kotor–Bar – Ulcinj )
 
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman, misafirlerimiz zamanlarını çevreyi daha yakından tanıyarak değerlendirebilirler, Rehberimizin belirteceği saatte hareket ederek, Adriyatik Denizinin incisi Genç ülke Karadağ’a giriş yapıyoruz.
İlk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola sonrasında duragimiz muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva’nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman.
Turumuzdaki son durağımız önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor. Burada Eski Şehir-Kaledeyürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Ardından Karadağ’ın liman kenti Bar’a geçiyoruz. Eski evleri ve limanıyla ünlü bu şehri panoramik olarak gördükten sonar Ulcinj ‘de bulunan otelimize transfer , oda dağılımı, yerleşme ve konaklama.
 
 
7. Gün KARADAĞ – ARNAVUTLUK – OHRİD
 
Sabah kahvaltı ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyoruz. Konaklama Yapacağımız Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. İlk Durağımız olan Arnavutluk’a geçiyoruz. Yol güzergahımızda İşkodra Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Dures ve Elbasan üzerinden geçerek, , Ohrid’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda panoramik olarak, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma Anfi Tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır. Buradaki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varıyor ve yerleşiyoruz. Konaklama tesisimizde.
 
8. Gün OHRİD – SELANİK (Manastır- Resne – Kalkandelen- St.Naum)
 
Sabah kahvaltı ardından özel otobüslerimizle otelimizden ayrılıyoruz, muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız Kalkandelen ( Tetovo) Kalkandelen‘de Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz. Manastır’a doğru hareket ediyoruz.. Manastır(Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Resne’ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Konaklama yapacağımız, Selanik’e doğru hareket ediyor ve varıyoruz. Otelimize geçiş, yapılacak oda dağılımı sonrası serbest zaman, Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra Yunan Taverna turu. (45 Euro), Misafirlerimiz leziz yunan lezzetleri eşliğinde geç saatlere kadar, eğlenebilme imkanı bulabilirler. Konaklama Otelimizde.
 
 
9. Gün SELANİK – KAVALA – İSTANBUL
 
Alınacak sabah kahvaltısı sonrası , Selanik Panoramik şehir turu ; Kordon , beyaz kule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli,Hamza bey camii,E.Venezelo -P.konstantin heykelleri ,Vardar, Makedonia,Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır . Selanik turumuz Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ederek tamamlanıyor ve tur sonrası Kavala’ya doğru hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman turumuz esnasında görülecek yerler arasında. Yapılacak otobüs yolculuğuyla İskeçe ,Dede Ağaç,İpsala yolu takip edilerek İpsala sınır kapısına varış, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Tekirdağ üzerinden İstanbul’a varış.Gezimizin ve servislerimizin sonu.
 
 
3 ve 4 * OTELLER 2 – 3 Kişilik Odada Kişi Başı 449 Euro
 
*** Bu tur için ÇOK GİRİŞLİ SHENGEN vizesi gerekmektedir.
 
OTELLER:
 
HOTEL HOLLYWOOD SARAYBOSNA 4* v.b
http://www.hotel-hollywood.ba/
HOTEL OTRANT BEACH ULCINJ 4* v.b
http://www.otrantbeach.com/
HOTEL DRIM OHRID STRUGA 4* v.b
http://www.drim.com.mk/
HOTEL KARPOS ÜSKÜP 4* vb.
http://www.hotelkarpos.com.mk/
HOTEL ASTAREA DUBROVNİK 3* vb.
http://www.dubrovnik-riviera-hotels.hr/en/hotel_astarea
HOTEL CAPSİS SELANİK 4* vb.
http://www.capsishotel.gr/en/index.html
 
 
 
FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
* İstanbul – Üsküp – Belgrad – Saray Bosna – Dubrovnik – Budva – Ohrid – Selanik – Kavala –İstanbul arası Lüks Otobüsler ile ulaşım.
* 3* ve 4* Hotellerde 7 gece Oda Kahvaltı konaklama
* Programda belirtilen yerlerde Panoramik Şehir Turları
* Profesyonel rehberlik ve hizmetleri
* Zorunlu pakettur sigortası
 
 
FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 
* Yurtdışı çıkış fonu : 15 TL ( Bankaya yatırılması gerekmektedir. )
* Seyahat sağlık sigorta ücreti (15 EURO)
* Ekstra turlar, Program dışı geziler, şahsi harcamalar
* Müze ve ören yerleri girişleri
* Manastır’da Atatürk müzesi giriş ücret
 
Bu gezi TÜRSAB 5322 NOLU A Belgeli Turizm Acentesi ile yapılacaktır… i
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*