All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA BAŞTANBAŞA BALKANLAR GEZİSİ (2012)

YOL DOSTLARIYLA BAŞTANBAŞA BALKANLAR GEZİSİ (2012)

Sevgili Yol Dostları…
 
Bir kez daha merhaba…
 
Gezmeye, eğlenmeye, yeni yerler görmeye, muhteşem fotoğraflar çekmeye, tadı damağınızda kalacak yemekleri tatmaya hazır mısınız?
 
Öyleyse Ramazan Bayramı’nda siz de bizimle birlikte olun…
 
Şeker Bayramı’nda Yol Dostlarıyla Balkanlar’ı Keşfediyoruz!
 
Balkanlardaki tüm güzellikleri görmeniz için bu turu kaçırmayın…
 
Balkan yarımadasında hayatınıza renk katacak, baş döndürecek 8 günlük yolculuğa hazır olun!
 
HEM DE GEZİ FİYATINA TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL!!!
 
Sınırlı sayıda kontenjan bulunuyor. Bu yüzden acele karar vermeniz gerekiyor…
 
Rezervasyon ve detaylı bilgi için 0542 387 80 13 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
 
19-26 AĞUSTOS 2012
 
* 7 gece 8 günlük Üsküp, Belgrad, Saray Bosna, Mostar, Poçitel, Dubrovnik, Budva, Petrovac, Bar, İşkodra, Tiran, Draç, Ohrid, Kalkandelen, Manastır turu ile görmediğiniz yer kalmayacak.
 
* Kendinizi bir masalın içinde zannedeceksiniz.
 
* Fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın, çünkü birbirinden muhteşem karelerle çekebileceğiniz muazzam bir doğanın ortasında bulacaksınız kendinizi.
 
* Fatih Sultan Mehmet’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa’nın türbesi, Bayraklı Camii, Semendre Kalesi görülecek yerler arasındadır.
 
* Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Kotor Körfezi’nin içinde yer alan Kotor’a varış hayatınızda yaptığınız en keyifli yolculuk olacak.
 
* Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a hayran kalacaksınız.
 
* Bosna, Üsküp, İşkodra, Duvrovnik turları
 
* Tarihi Mostar Köprüsü’nü görme şansı
 
* Doğal güzellikler, canlı sokaklar, tarihi yapılar, farklı kültürler sizi bekliyor!
 
 
TUR ÜCRETİ: 799 EURO
 
7 GECE 8 GÜN…
 
7 AKŞAM YEMEĞİ-7 SABAH KAHVALTISI… (FİYATA DAHİL)
 
7 GÜN TÜM EKSTRA TURLAR (FİYATA DAHİL)
 
PEGASUS HAVAYOLLARI İLE GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ (FİYATA DAHİL)
 
TÜRKÇE YEREL REHBERLİK HİZMETLERİ (FİYATA DAHİL)
 
DUBROVNİK VE KOTOR’DA YEREL REHBER (FİYATA DAHİL)
 
3 VE 4 YILDIZLI OTELLERDE YP KONAKLAMA (FİYATA DAHİL)
 
ÜLKEYE AYAKBASTI VEERGİLERİ (FİYATA DAHİL)
 
YURTDIŞI SEYAHAT SİGORTASI (FİYATA DAHİL)
 
 
İŞTE PROGRAM
 
Turumuzda Extra Tur Yoktur !!!
 
Makedon Eğlencesi Turumuza Dahildir…
 
Makedonya – Sırbistan – Bosna Hersek – Hırvatistan – Karadağ – Arnavutluk – Makedonya
 
İÇ HAT BAĞLANTI İMKANI 100 EURO (Turumuza Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz)
 
Üsküp (1), Belgrad (1) Saray Bosna (1) Mostar, Poçitel, Dubrovnik (1) Budva Petrovac, Bar, (1) İşkodra, Tiran, Draç, Ohrid (2) Kalkandelen , Manastır, Üsküp
 
1. GÜN – 19 AĞUSTOS PAZAR – İstanbul / Üsküp
Sabiha Gökçen Havalimanı,Dış Hatlar Terminali’nde saat 09:00 ‘de buluşma.Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayollarının PC711 tarifeli sefer sayılı uçuşu ile saat 11:05 ‘ te İstanbul Üsküp Uçuşu yerel saat iile saat 11:35 te Üsküp’e varış.Varışımıza müteakip Üsküp Şehir turumuza başlıyoruz; Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’ü tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa’nın anıtı ve evi, Taş Köprü, Kale, Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir, Çarşı ve Osmanlı’nın Balkanlar’daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır.Konaklama Üsküp’ teki otelimizde.
 
2. GÜN – 20 AĞUSTOS PAZARTESİ – Üsküp/ Belgrad
Sabah kahvaltımızın ardından Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgard ‘a hareket .Belgrad’a varışımıza müteakip Canlılığın ve hareketliliğin sembolü Avrupanın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri’nin Tuna’ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed’in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman’a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgard Kalesi , Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa’nın türbesi, Bayraklı Camii, Semendre Kalesi görülecek yerler arasındadır.otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama Belgrad’ daki otelimizde
 
3. GÜN – 21 AĞUSTOS SALI – Belgrad / Saray Bosna
Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Saray Bosna’ya hareket. Varışımıza müteakip ki asır boyunca Balkanlar’ın kültür başkentliğini yapmış, 1914’te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar’ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna’da panoramik şehir turumuz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, yakın tarihin en kanlı savaşlarından birinin cereyan ettiği Savaş Tüneli, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914’te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz.Konaklama Otelimizde.
 
4. GÜN – 22 AĞUSTOS ÇARŞAMBA – Saray Bosna / Mostar / Poçitel / Dubrovnik
Sabah kahvaltımızın ardından Mostar’a hareket. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar’ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldaki dokusuyla günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki gezimizin ardından 15. yüzyılda bölgeye Osmanlı dervişlerinin ulaşmasıyla inşa edilen ilk yapı olan Blagaj Tekkesi’ni ziyaret edeceğiz. Buna Nehri’nin kaynağındaki dev kayalık oluğa inşa edilmiş tekkenin civarındaki balık restoranlarında öğle yemeği yeme imkanınız da olacak. Öğleden sonra, Eski Yugoslavya’yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Katolik mezhebini benimsemiş olması ve daha çok Adriyatik Sahili’ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalyan-Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan’a geçiyoruz. Manzaralı, kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik’in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik’e varış. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman. Turumuzun ardından otele yerleşme ve yürüyerek gezebileceğiniz bu güzel yarımada şehirde serbest zaman.Konaklama Dubrovnik’teki otelimizde.
 
5. GÜN – 23 AĞUSTOS PERŞEMBE – Dubrovnik / Kotor / Budva
Sabah kahvaltımızın ardından 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’a geçiyoruz. Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek Kotor Körfezi’nin içinde yer alan Kotor’a varış. Kotor’da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor gezimizden sonra özellikle ünlülerin rağbet ettikleri, bakir bir koy üzerinde bulunan Sveti Stefan adasını görüyor ve Budva ‘ ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Avrupa sosyetesinin son dönemdeki uğrak yeri olan Budva turumuza başlıyoruz. Buradaki Eski Şehir ve Kaleyi gezdikten sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama Otelimizde.
 
6. GÜN – 24 AĞUSTOS CUMA – Budva / Petrovac / Bar / İşkodra / Tiran / Draç / Ohrid
Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Bar ve Petrovac üzerinden Arnavutluk’ a giriş yapıyoruz. Yol üzerinde İşkodra,yı panaromik olarak gördükten sonra 20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca’nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar’ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. 1614’te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920’de Arnavutluk’un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Yol üzerinde Elbasan ve Dıraç şehirlerini panoramik olarak gördükten sonra, Ohrid’ e varış. Konaklama otelimizde.
 
7. GÜN – 25 AĞUSTOS CUMARTESİ – Ohrid / Manastır / Ohrid
Sabah kahvaltımızın ardından Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a gidiyoruz. Makedonca’da da Manastır anlamına gelen “Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Ardından Ohrid’ e dönüyor ve Ohrid turumuza başlyoruz. Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid’li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga’ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hünsü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid şehrine dönüş ve otelimize transfer.Konaklama Otelimizde.
 
8. GÜN – 26 AĞUSTOS PAZAR – Ohrid / Üsküp / İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından Üsküp’ e hareket Üsküp’ e varışımıza miteakip Matka Kanyonu gezimizi yapıyoruz. Matka Kanyonu; Bazıları 100m’den fazla uzunluktaki karst mağaraları kanyona dağılmış durumda. Speleoloji yani mağarabilime ilgi duyanlar için, ziyaretçilerin kireçtaşından sarkıt ve dikitleri görebilmeleri için tekne turları düzenleniyor. Treska Nehri kenarında Tanrının Kutsal Annesi adıyla da bilinen Matka Manastırında 15. yüzyıldan kalma freskler bulunuyor.Kanyon gezimizin ardından Üsküp’ e hareket alışveriş serbest zamanın ardından İstanbul’ a hareket etmek üzere Havaalanına transfer Pegasus Havayollarının PC712 tarifeli sefer sayılı uçuşu ile 12:15 ‘ te İstanbul’a hereket.
 
**ÜLKE GİRİŞLERİNDE DOĞABİLECEK: PASAPORT PROBLEMLERİ VEYA ÜLKEYE GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZDEN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR
 
KONAKLAMA
1.GÜN:ÜSKÜP:CONTİNENTAL HOTEL 3* vb.
2.GÜN:BELGRAD:BALKAN HOTEL 4* vb.
3.GÜN:SARAYBOSNA:HOLLYWOOD HOTEL 4* vb.
4.GÜN:DUBROVNİK:ASTEREA HOTEL 3* vb.
5.GÜN:BAR:PRINCESS HOTEL 4* vb.
6.GÜN:OHRİD:SİLEKS HOTEL 4* vb.
7.GÜN:OHRİD:SİLEKS HOTEL 4* vb.
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
Yemeklerde Alınacak İçecekler
Müze ve Ören Yeri Girişleri
Yurt Dışı Çıkış Fonu (15 TL.)
 
AYRINTILI BİLGİ İÇİN:
 
Rezervasyon ve detaylı bilgi için 0542 387 80 13 numaralı telefonu arayabilirsiniz.
 
HAKAN SEZER: 0542 387 80 13
 
Kamp Ateşi Turizm | TÜRSAB Üyesi A-3672 No.lu Belgeli Seyahat Acentası
 
 
* ÖNEMLİ HATIRLATMALAR!!!
 
Gezimiz Balkanlardaki en deneyimli acente olan TÜRSAB Üyesi A-3672 Nolu Belgeli Kamp Ateşi Turizm Acentesi ile yapılacaktır…
 
 
TURUMUZA GELİRKEN
 
* Rahat Kıyafet, Rahat ayakkabı (önceden giyilmiş), Terlik, Şapka, Şemsiye ya da Yağmurluk, Hırka, Mayo
 
* Diş Macunu ve Fırça, Kişisel Temizlik Malzemeleri, Kozmetik, Şampuan, Rutin kullanılan ilaçlar, Lens Solüsyonları
 
* Mini Dikiş seti, Not Defteri, Kalem, Harita, Adres ve Telefon defteri
 
* Fotoğraf Makinesi, Pil, Cep Telefonu ve Şarj aleti, Alarmlı Saat, Güneş Gözlüğü
 
*Nüfus Cüzdanı, Pasaport, ATM Banka Kartlarınızı unutmayın!!!
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*