All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA BALONLU KAPADOKYA GEZİSİ (2013)

YOL DOSTLARIYLA BALONLU KAPADOKYA GEZİSİ (2013)

 

YİNE FARKLI! YİNE HEYECANLI!
 
Kapadokya’da Balon Uçuşları hiç şüphesiz yapılması gereken bir aktivitedir. YOL DOSTLARI olarak bu kez sizlere 12-14 Nisan tarihlerinde bambaşka bir deneyim yaşatmak istiyoruz…
 
Sadece 379 TL’ye sizi hem balona bindireceğiz hem de 2 gün 1 gece Kapadokya’da gezdireceğiz… Fotoğraf çekimleriniz de bizden… 🙂
 
Yol Dostlarıyla bu sefer bambaşka bir yolculuk sizleri bekliyor… Yine herkesten farklı, yine herkesten eğlenceli geçecek bu tura hepinizi bekliyoruz…
 
HERKESLE YOLA ÇIKILMAZ…
 
 
BALONLU KAPADOKYA TURU GEZİ PROGRAMI
 
 
Tarih : 12 – 14 Nisan 2013
 
 
Fiyat 1: Kişi Başı 379,- TL (Balon dahil)
Fiyat 2: Kişi başı 249, – TL (Balon hariç)
 
 
 
13 NİSAN CUMARTESİ:
 
Kapadokya’yı keşfetmenin en güzel yollarından biri, Kapadokya’nın derin vadilerinde ve kaya oluşumları arasında Sıcak Hava Balonu ile süzülerek uçarken gözlerinizi kapayıp sessizliğin ve huzurun tadına varmak olacaktır süphesiz…
 
Kapadokya’nın güzelliklerini ziyaretçilerine sunan Sıcak Hava Balon Turu uçuşlarına talep; bölgenin sunduğu mükemmel hava koşulları ve muhteşem manzara nedeni ile her yıl artış göstermektedir.
 
Doğa harikası periler diyarı Kapadokya’yı keşfetmek isteyen gezginlerle gerçekleştireceğimiz etkinlik kapsamında Cumartesi günü:
 
– Balonların gökyüzündeki dansını izleyeceğiz
– Göreme Açık Hava Müzesi
– Çavuşin
– Paşabağ Keşişler Vadisi
– Devrent vadisi
– Avanos
– Çanak Çömlek Atölyeleri
– Kızılçukur Vadisinde günbatımı
 
 
 
14 NİSAN PAZAR:
 
– Kapadokya’da Balon Turu
– Ihlara Vadisi,
– Yüksek Kilise,
– Nar Krater Gölü,
– Uçhisar Kalesi,
– Tuz Gölü
 
 
 
1. GÜN: İSTANBUL-KAPADOKYA
 
12 Nisan Cuma günü saat 19:30’da Beşiktaş Kamil Koç önünden, saat 20:30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önünden, saat 21:15 Çayırova MC Donalds Önünden, saat 21:30’de İzmit’te belirlenecek yerden Otobüs ile sizleri aldıktan sonra son derece keyifli bir gezi için Kapadokya doğal güzelliklerini 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı ve 3268 m. yüksekliğindeki Hasan Dağ’a borçlu olan, Perslerin …”Güzel Atlar Diyarı” diye adlandırdıkları Kapadokya bölgesine doğru hareket ediyoruz.
 
 
2. GÜN: BALON İZLEME-GÖREME -ÇAVUŞİN-PAŞABAĞ-DEVRENT-AVANOS-SİNASOS-KIZILÇUKUR
 
Cumartesi günü Sabahın ilk ışıklarıyla onlarca balonun aynı anda şişirilmeye başlandığı muhteşem bir atmosfere doğru yol alacağız ve rengarenk balonların gökyüzündeki danslarını izleyip enfes fotoğraflar çekeceğiz… Balonların gökyüzündeki danslarını seyrederken kahvaltı ikramımızı sunacağız.
 
Daha sonra eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise (kapalı değilse) müzede göreceğimiz yerler arasında.
 
Peri bacalarını içine oyulmuş keşiş hücrelerinin bulunduğu göreme ‘de vadi yürüyüşümüzün ardından Çavuşin’e uğruyoruz. Rehberimiz Çavuşin’in ilginç yapısı hakkında bilgi verdikten sonra Çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini göreceğiniz Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası veriyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Devrent Vadisine gidiyoruz. Burada yapılacak kısa bir yürüyüş sonrası Avanos ırmak kenarı ve çanak çömlek atölyelerinde çamurdan yapılan çanak-çömleklere dair bilgi alıyoruz. Kızılırmağın getirdiği killi toprak çanak çömlek ustalarının elinde nasıl şekillendiğini izliyoruz.
 
Bu arada vaktimiz kalırsa Eski bir Rum Köyü olan Mustafapaşa (Sinasos)’ya gidiyoruz. Daha sonra Kızılçukur vadisine doğru gün batımı için yol alacağız. Derin, kıvrımlı ve yamaçları kırmızı renkli vadiye akşam güneşi vuruyor, oturup seyre dalıyorsunuz, her dakika renkler değişiyor. İsterseniz bir oyun oynayın, dikkatle bakın önce, sonra gözlerinizi iki dakika kapatıp yeniden bakın, renklerin değiştiğini daha açık göreceksiniz. Dünyada günbatımının en güzel seyredildiği merkezlerden biri olan Kızılçukur Vadisi’nde güneşin, peribacaları ile birlikte eşsiz bir manzara sunuşunu izleyip fotoğraflayacağız.Akşam yemeği için Tesisimize geçeceğiz. Konaklama tesisimizde…
 
 
3. Gün: BALON TURU-IHLARA-YÜKSEK KİLİSE-NAR KRATER GÖLÜ-UÇHİSAR KALESİ-TUZ GÖLÜ
 
 
Balonlu olarak kayıt yaptıranlar sabah 07:30’daki Balon Turu’na katılabilirler.Pazar Sabahı otelimizde kahvaltımızı yapacağız. Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Dünyanın ikinci büyük vadisinin eşsiz güzelliğinde yürüyüş turumuzu 1924 Mübadelesinin en önemli merkezlerinden biri olan Güzelyurt eski ismiyle Gelveri’de bulunan Yüksek Kilise (Analipsis Kilisesi) ’de fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Nar Krater Gölü ve sonrasında Uçhisar Kalesinin Cevizli Mevkiinden muhteşem manzaraları fotoğraf karelerimize ekliyoruz. Turumuzun sonunda Kapadokya Ankara yolunda Tuz Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Tuz Gölü’nde günbatımı manzarasını izleyip fotoğraflarımızı da çektikten sonra dönüş yolumuza başlıyoruz.
 
 
Gerekli olan malzemeler ;
 
• Fotoğraf makineniz,
• Yedek pil, şarj aletiniz ve Tripod veya Monopodunuz
• Rahat hareket edebileceğiniz ayakkabı ve kıyafetleriniz,
• Şayet kullanıyorsanız ilaçlarınız.
 
Detaylar:
 
Gezi süresi 2 gece 2 gündür. 1 gecesi yolda geçmesi kaydı ile otel konaklamalı 1 gece 2 gündür. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Alkış Tur’un sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Alkış Tur da saklıdır. Turun iptali durumunda Alkış Tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Tura kayıt yaptıran ancak, geçerli mazeret bildirilerek Tur tarihinden en az 7 gün öncesinde iptal isteyenlere ücretin tamamı, son 4 – 6 gün arasında iptal edenlere %50’si iade edilir. Son 3 gün içinde iptal isteyenlere ücret iadesi yapılamaz.
 
 
 
Ücrete dahil olan Hizmetler:
* Otobüs ile gidiş – geliş
* 1. Gün Sabahı Set Menü Sabah Kahvaltısı (Otobüste)
* Kapadokya Ihlara Konakları’nda 1 gece (Açık Büfe Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği) konaklama
* Otobüste verilecek olan ikramlar,
* Rehberlik ve Çevre gezileri
* Acente Güvencesi
* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 
Ücrete Dahil olmayan Ücretler:
* Kişisel harcamalar
* Öğle yemekleri
* Dönüş günü akşam yemeği
* Tüm yemeklerde alınan içecekler
* Müze Ören yeri girişleri ( Müze Kart alınmasını tavsiye ederiz. Fiyatı 30 TL olup 1 yıl geçerlidir. )
 
 
Hareket Yerleri
 
19:30 : Taksim AKM Önü
20:30 : Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önü
21:15 : Çayırova MC Donalds Önü
21:30 : İzmit
 
REZERVASYON VE SORULARINIZ İÇİN:
HAKAN SEZER: 0542 387 80 13
 
Turumuz A-5285 TURSAB No’lu ACENTE güvencesinde yapılmaktadır…
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*