All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA BALKAN GEZİSİ (4 ÜLKE 8 ŞEHİR) (2016)

YOL DOSTLARIYLA BALKAN GEZİSİ (4 ÜLKE 8 ŞEHİR) (2016)

Merhaba sevgili dostlar…
19 Mayıs haftasında (18-22 Mayıs) muhteşem bir geziye daha hazır mısınız?
Bu gezimizde hem Ulu Önderimiz Atatürk’ün evini ziyaret edeceğiz hem de daha önce gitmediğimiz Matka kanyonu, Struga ve Kosova’ya uğrayacağız…
Balkanlarda 4 ülke 8 şehir… 3 gece 4 gün konaklamalı… Yunanistan-Makedonya-Bulgaristan-Kosova…
TÜM ÇEVRE GEZİLERİ DAHİL!!!
Sınırlı sayıda yerimiz olacak.
YEŞİL PASAPORTA VİZESİZ!!!
Vizesi olmayanların vizesini de acentemiz çıkartıyor…
 
199 EURO…
 
Kredi kartlarınıza peşin fiyatına 9 taksit imkanı…
 
BİLGİ VE ÖN REZERVASYON: 0542 387 80 13
 
Gezilecek Yerler : Yunanistan & Makedonya & Kosova &Bulgaristan // Selanik – Ohrid (1) – Üsküp (2) Priştina – Prizren – Sofya – Plovdiv – Matka Kanyonu
 
BALKAN TURU 4 ÜLKE 8 ŞEHİR
 
TUR PROGRAMI
 
Herkese bir kez daha merhaba
 
18-22 Mayıs tarihleri arasında 3 gece 4 günlüğüne 4 ülke ve 8 şehir gezimiz olacak…
 
Otobüsle yapacağımız bu gezide hem 19 Mayıs’ta Atatürk’ün evini ziyaret edeceğiz hem de daha önce görmediğimiz farklı şehirleri ve doğal güzellikleri göreceğiz. 2 gece Üsküp ve 1 gece de Ohrid’de konaklayacağız…
 
Sınırlı sayıda kontenjanımız olduğu için en kısa zamanda bana haber vermeniz gerekiyor.
 
3 gece konaklamalı 4 günlük gezimizin ücreti lüks otobüsle ulaşım, 3-4 yıldızlı otelde 3 gece Oda kahvaltı konaklama, Türkçe rehberlik, TÜRSAB Paket seyahat sigortası, araç içi sıcak soğuk ikramlar, ara transferler sınır geçiş, konaklama vergileri ve ayakbastı ücretleri dahil 199 Euro…
 
Ön rezervasyonları almaya başlıyoruz. Ancak kesin rezervasyon için 100 tl ön ödeme yapmanız gerekmektedir.
 
Bilgi ve rezervasyon için: 0542 387 80 13 / Hakan Sezer… Yol Dostları…
 
 
 
1.Gün İstanbul –Selanik
 
Saat 19:00 Kadıköy evlendirme dairesi otoparkı,
Saat 20.00 Beşiktaş Yıldız Camii Önü,
Saat 20.45 Bakırköy Ömür Plaza Önünden hareket ile İpsala sınır kapısını kullanılarak Yunanistan’a gece yolculuğu.
 
 
 
2.Gün Selanik – Ohrid Struga
 
Sabah saatlerinde Selanik’e varış ve panaromik şehir turu; kordon , beyaz kule , döner kule , fuar meydanı , Osmanlı ve Bizans eserleri , Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros katedrali, Büyük İskender heykeli,Hamza bey camii, E.Venezelo -P.konstantin heykelleri , Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanları görülecek yerler arasındadır .Tur bitiminde Ulu Önder Atatürk’ün evini ziyaret ediyor ve öğlen yemeği için serbest zaman veriyoruz.Yemek sonrası Ohrid Struga’ya yolculuk. turumuzun en duygusal anlarını yaşayacağınız Manastır’a varış. Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi , Atatürk Müzesi,Atatürk’ün büyük aşkı Eleni’nin evi,güneş saati,16. yüzyıldan kalma Yeni Camii, Saat kulesi, Bedesten, İsak Paşa Camii ve Hamidiye caddesi görülecek yerler arasındadır. Akşam Otelimize varış ve yerleşme.
 
 
 
3.Gün Ohrid-Tetovo-Gostivar- Matka Kanyonu Üsküp
 
Sabah kahvaltımızın ardından Ohrid şehir turumuzda Çarşı, Ayasofya Kilisesi,Antik Tiyatro,İmaret Camii ( şuanda Plaoşnik Kilisesi) ve Extra tekne turu dahilinde Ohrid Kalesi görülecek yerler arasındadır.Öğle yemeği ve inci alışverişi için göl kenarında serbest zaman sonrası hareket ile yol güzergahımızda bulunan Tetova ve Gostivardaki Alaca Camii ve Harabati Tekkesi görülmesi sonrası makta kanyonunu ziyaret edip Üsküp’e devam ediyoruz. Panoramik Üsküp şehir turu; tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Baş çarşı,Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa BeyCamii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. yy.’dankalma St Spas Kilisesi,Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Akşam Dileyen misafirler extra olarak düzenlenecek Makedon Gecesine katılabilirler. Konaklama Üsküp’teki otelimizde.
 
 
 
4.Gün Kosova (Prizren-Priştina)
 
Sabah kahvaltı sonrası misafirlerimiz Kosova’ya düzenlenecek günübirlik turumuzda Prizren ve Priştina da hoş ve duygusal dakikalar geçirme sansı bulacaksınız. Yaklaşık 100 km lik bir yolculuk sonrası Priştina’ya varış. Ardından Priştina şehir turu.Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turumuzda, 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Gërmia Parkı, Osmanlılar’ın 15.yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, özgün iç süslemeleri ile öneçıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası’nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi görülecek yerler arasındadır. Konaklama Üsküp’deki otelimizde.
 
 
 
5.Gün Üsküp – Sofya
 
Sabah erken kahvaltı sonrası Sofya’ya hareket ve Zevkli bir yolculuk sonrası Sofya yavarış şehir turumuzda St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, RusKilise’si, Aya SofyaKilise’si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadir. Kısa birserbest zaman sonrası, Plovdiv’e varış ve panaromik şehir turu.Şehir Turu ve serbest zaman sonrası Haskova- Svilengrad karayolu takip edilerek KAPIKULE sınır kapısına yolculuk.Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Edirne-Çorlu karayolu takip edilerek İstanbul’a varış , gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.
 
 
 
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 
*Lüx Otobüs ile gidiş dönüş ulaşım.
 
* Araç içi ikramlar.
 
*Ohrid& Struga Biser veya vb otelde 1 gece ,
 
Üsküp Continental Otel , New Star Otel veya benzeri otellerde 2 gece toplamda 3 gece Oda Kahvaltı konaklama.
 
* TÜRSAB Tur Paket Seyahat Sigortası.
 
* Türkçe Rehberlik hizmeti,
 
* Ara transferler sınır geçiş, konaklama vergileri ve ayakbastı ücretleri…
 
 
 
TUR ÜCRETLERİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
 
* Yurt dışı çıkış fonu : 15 TL
 
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri (En fazla 10 euro)
 
* Ekstra turlar, Program dışı geziler, şahsi harcamalar, ilk gün yolda alınan kahvaltı
 
* Öğle ve akşam yemekleri, yemekler esnasında alınacak içecekler
 
*Yunanistan Vizesi ve hizmet bedeli : Nakit 120 € !!! Yeşil pasaporta vizesiz !!!
 
* Zorunlu seyahat Sigortası: 15 Euro
 
 
ÖDEME VE KAYIT İŞLEMLERİ
 
Gezimiz TÜRSAB A Sınıfı 4752 Belgeli Acentamız ile gerçekleşecektir.
 
Kontenjanın kontrolümüz altında olması gerekliliğiyle kayıtlar acenta değil , tarafımızdan alınacaktır ve işlemler yaptırılırken acentaya yönlendirme yapılacaktır.
 
Gezi Kayıt İşlemleri için bize özel mesaj gönderebilir veya 0542 387 80 13 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
 
Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.
 
Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.
 
NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.
 
AYRINTILI BİLGİ: 0542 387 80 13 hakansezer@gmail.com
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*