All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

Yol Dostlarıyla Antep-Urfa-Adıyaman Gezisi

YOL DOSTLARI İLE
GAZİANTEP & ŞANLIURFA-GÖBEKLİTEPE & ADIYAMAN GEZİSİ
 
3 gece 4 gün… (4-7 Nisan 2019 ve 24-27 Nisan 2019)…
 
1399 TL !
KREDİ KARTIYLA ÖDEME İMKANI
 
Ulaşım – Çevre Gezileri – Rehberlik – Oda Kahvaltı Konaklama
Dolu Dolu 3 gece 4 gün…
Gaziantep,Adıyaman, Nemrut, Göbeklitepe, Harran, Şanlıurfa
 
 
>>>> DETAYLI PROGRAM <<<<
 
1.Gün : İstanbul – Gaziantep
Havaalanında buluşmamızı takiben 06:55 Anadolujet tarifeli uçuşu ile yaklaşık 1,5 saatlik yolculuktan sonra Gaziantep Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binerek doya doya yaşanacak Antep turumuzda ; Zeugma Mozaik Müzesi,Antep Kalesi,Cam Müzesi,Mutfak Müzesi,eski daracık sokakları ve tipik evleri ile Bey Mahallesi,Bakırcılar Çarşısı göreceğimiz yerler arasındadır.Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından Gaziantep’te konaklama yapacağımız otelimize geçiyor ve yerleşiyoruz.Akşam dileyen misafirlerimiz ile Meşhur Antep mutfağını tatmak adına ekstra restaurant’a gidiyoruz.
 
 
2. Gün : Halfeti – Birecik – Atatürk barajı-Adıyaman-Nemrut Dağı
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Halfeti ve Birecik’ e doğru yola çıkıyoruz, Türkiye’nin yapıldığı tarih itibarı ile en uzun betonarme köprüsü olan Birecik köprüsünü fotoğrafladıktan sonra ,nesli tükenmekte olan kelaynak kuşlarının ziyareti ve yaşam öykülerinin dinlenmesi. Yeni Halfeti’nin görülmesinin ardından eski Halfeti’nin gezilmesi. Eski Halfeti de isteğe bağlı olarak planlanacak tekne gezisi esnasında Fırat ırmağı üzerinde nazlı nazlı dolaşan tekneler ile Rumkale ve Savaştepe köyünü gördükten sonra Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan, gövdesindeki bazalt maddenin 1919 metre yükseklikte eski bir volkanik dağ olan Karadağ’ın eteklerinden getirilen Atatürk Barajına ulaşıyoruz. Seyir terasına geçip 8 yıl gibi oldukça kısa bir zamanda bitirilen Türkiye’nin medarı iftiharı olan bu eşsiz yapıyı birde rehberimiz tarafından dinlerken baraj yapımı esnasında hayatını kaybeden işçiler için yapılan anıtı görüyoruz. Ardından Adıyaman’a varıyor ve burada minibüslerimize binerek Kâhta ilçesi üzerinden Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüs’ü, Cendere Köprüsü, Arsemia ve Eski Kale gezilerini yapıyor ve 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Tanrı kral Antiochos tarafından gelecek nesillere vasiyetimdir başlığı altında yazılan Nomos kitabesi eşliğinde Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes, Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu Aslan, Kartal heykellerini görüyoruz.Nemrut dağı gezimizi tamamladıktan sonra Adıyaman’da konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.
 
 
3. Gün : Adıyaman – Göbeklitepe – Şanlıurfa
 
Sabah otel’de alınan kahvaltı sonrası hareket ile İlk olarak 2015 mayıs ayında açılan Türkiyenin en büyük müzesi olma özelliğine sahip olan Göbeklitepe ve eski çağ yaşamlarına ait canlandırmalar ile Edessa mozaik alanlarını görüyoruz.Göbeklitepe turumuzu tamamladıktan sonra Urfa’da konaklama yapacağımız otelimize varış ve konaklama. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak, yemekli ve canlı müzikli Sıra Gecesi turuna katılarak yöresel Sıra Gecesi eğlencesini yaşıyoruz.
 
 
4. Gün: Harran – Şanlıurfa
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Urfa’nın en popüler ilçesi olan Harran ile gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ),İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz.Fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra Urfa şehir turumuz esnasında ; Şehir sınırları içinde kalan 14 peygamber ziyaretinden en önemlisi olan İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağarayı, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü ve Balıklı Göl’ü görüp fotoğrafladıktan sonra rehberimiz eşliğinde Kapalıçarşı içindeki Gümrükhan’a ulaşıyoruz.Halen aktif olan handa dileyen arkadaşlarımız otantik kafelerde oturarak ve alışveriş yaparak hanın keyfini çıkarırken dileyenlerde yerel kıyafetli Urfalıların müsaade alarak fotoğraflarını çekebilirler. Kısa bir serbest zaman sonrası havalanına geçiyoruz. İstanbul’a varışımızı takiben değerli Yoldostlarımızla bir dahaki turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.
 
 
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
* 3 Gece oda kahvaltı konaklama * İstanbul – Gaziantep Anadolu Jet Gidiş –Şanlıurfa – İstanbul dönüş uçak bileti
* Nemrut Dağına çıkış minibüs ücretleri
* Profesyonel Rehberlerlik Hizmetleri
* Lüks otobüslerle ulaşım
* Mesleki Sorumluluk Sigortası
 
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
* Tüm Öğle ve Akşam yemekleri
* Şahsi Harcamalar , Otel ekstraları
* Tüm müze ve Ören Yeri Giriş ücretleri
* Halfeti de isteğe bağlı yapılabilecek olan Rum Kale tekne gezisi
* Şanlıurfa’da isteğe bağlı yapılabilecek Sıra Gecesi eğlencesi
 
 
AYRINTILI BİLGİ İÇİN
Cep: 0542 387 80 13
Whatsapp: 0542 387 80 13
Facebook: https://www.facebook.com/hakansezer
e-posta: hakansezer@gmail.com
———————————————————
 
Yollarda ve dostça bir gezide görüşmek üzere
 
Sevgiler
 
Hakan SEZER
 
Bu gezi TÜRSAB A Belgeli SEYAHAT ACENTASI TARAFINDAN yapılacaktır…
 
Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.
Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.
 
NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.
 
 
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*