All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

Yol Dostlarıyla Antakya-Adana Gezisi (8-10 Mart)

2 gece 3 gün… (8-10 Mart 2019)…
 
1299 TL !
KREDİ KARTIYLA ÖDEME İMKANI
 
>>>> DETAYLI PROGRAM <<<<
 
1.Gün : İstanbul – Hatay
05.30 Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar gidiş terminalinde buluşuyoruz, Check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra Pegasus Havayolu 06.40 tarifeli uçuşu ile yaklaşık 1,5 saatlik yolculuktan sonra Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binerek doya doya yaşanacak bir Antakya turumuza başlıyoruz.
İlk olarak ekstra yapılacak olan serpme kahvaltımız ile turumuza başlıyoruz.Kahvaltı molamızın ardından Dünyanın en önemli mozaiklerinin sergilendiği Antakya Arkeoloji Müzesini ziyaret ediyor ve Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesini geziyoruz, Öğle yemeğimizi yemek üzere Antakya mutfağının yöresel örneklerini bulabileceğimiz önceden belirlediğimiz restorantta öğle yemeğimizi yiyoruz. (Ekstra)
Yemek molamızın ardından, Antakya’nın dar sokaklarında gezimize başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habibi Neccar Camii, birbirleriyle neredeyse sırt sırta olan Katolik Kilisesi ve Sarimiye Camii, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi, Havra ziyareti. Tarihi uzun çarşıda serbest zaman veriyoruz. Antakya kalesinden Antakya’nın panoromik seyrinden sonra konaklama için otelimize geçiyoruz.
* Konaklama: Antakya Anemon Otel
 
 
2.Gün : Vakıflı – Harbiye Şelaleri Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıp, Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın karşılaştıkları yer olan Samandağ’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Hz. Musa Ağacı, Türkiye’de Tek Ermeni Köyü olan Vakıflı Köyü, Kilise Ziyareti ve köy çarşısında serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Hz. Hızır Makamını ziyaret ediyoruz. Buradan Samandağ’ının göz alabildiğine kumsalları panoramik olarak gördükten sonra, Titus Tünellerini, Beşik Kaya Mezarları gezilerimizi tamamladıktan sonra Samandağın’dan ayrılıyoruz.
Antakya’ya girişte yüksek bir sütunun üstünde oturarak insanların dertlerini dinleyen Aziz Simeon Manastırını ziyaret ediyoruz. Burada ayrıca devasa rüzgar tribünlerini görme imkanı da buluyoruz. Buradan Antakya’nın bambaşka bir yüzü olan mitolojik dönemlerden günümüze sayfiye yeri olarak kullanılan Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan Harbiye Şelalelerini geziyoruz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz .
*Konaklama: Antakya Anemon Otel
 
3.Gün : Adana – İstanbul
Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında İskenderun’un 20 km ilerisinde bulunan Payas’a hareket ediyoruz. Payas Külliyesinde bulunan Kale, Hamam, Han ve çarşıyı gezdikten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz.
Yemek sonrası Adana’ya hareket ediyoruz. Adana’da taş köprüyü ve Sabancı Camiisi’ni geziyoruz. Gezimizin ardından Adana Havalimanı’na ulaşıyoruz. Pegasus Havayolları saat 20.00 PC 2095 Sefer sayılı İstanbul uçağı ile hareket ediyoruz.
İstanbul’a ulaştıktan sonra bir dahaki turlarda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.
 
ÜCRETE DAHİL OLANLAR
*2 Gece Antakya Anemon Otel oda kahvaltı konaklama *Pegasus İstanbul – Hatay / Adana – İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
*Tüm Öğle ve Akşam yemekleri
* Şahsi Harcamalar , Otel ekstraları
* Tüm müze ve Ören Yeri Giriş ücretleri
 
AYRINTILI BİLGİ İÇİN
Cep: 0542 387 80 13
Whatsapp: 0542 387 80 13
Facebook: https://www.facebook.com/hakansezer
e-posta: hakansezer@gmail.com
 
———————————————————
 
Yollarda ve dostça bir gezide görüşmek üzere
 
Sevgiler
 
Hakan SEZER
 
Bu gezi TÜRSAB A Belgeli SEYAHAT ACENTASI TARAFINDAN yapılacaktır…
 
Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.
Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.
 
NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.
 
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*