All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA ALAÇATI OT FESTİVALİ GEZİSİ (2017)

YOL DOSTLARIYLA ALAÇATI OT FESTİVALİ GEZİSİ (2017)

 

YOL DOSTLARI İLE
ALAÇATI OT FESTİVALİ GEZİSİ
1 GECE 2 GÜN YP KONAKLAMA
 
TUR ÜCRETİ: 349 TL (5 *’lı Çeşme Altınyunus Otelde YP)
KREDİ KARTLARINIZA PEŞİN FİYATINA 3-6-9 TAKSİT İMKANI
 
 
Herkese bir kez daha merhaba
 
 
7-9 Nisanda İzmir Alaçatı Ot Festivaline gidiyoruz…
 
 
Çiçekli Köy, İzmir, Çeşme, Alaçatı’yı gezip, bu yıl 8.si düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’ne katılıp, 1 gece YP konaklayıp istanbul’a geri döneceğiz.
 
Sınırlı sayıda kontenjanımız olduğu için en kısa zamanda bana haber vermeniz gerekiyor.
1 gece konaklamalı 2 günlük gezimizin ücreti lüks otobüsle ulaşım, Çeşme’de 5 yıldızlı Altınyunus otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama, rehberlik, zorunlu seyahat sigortası, araç içi sıcak soğuk ikramlar dahil 349 TL.
Ön rezervasyonları almaya başlıyoruz. Ancak kesin rezervasyon için 100 tl ön ödeme yapmanız gerekmektedir. Bilgi ve rezervasyon için: 0542 387 80 13 / Hakan Sezer… Yol Dostları…
 
 
 
İŞTE ALAÇATI OT FESTİVALİ PROGRAMI
 
1. GÜN:
 
22:00 İncirli
22:45 Harbiye
23:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
 
2. GÜN:
Sabah saatlerinde İzmir’e varmadan önce Çiçekli köyde sabah kahvaltısı için mola veriyoruz (extra ). Kahvaltı sonrası panaromik İzmir turu yapıyoruz ve Çeşme’ye doğru hareket ediyoruz.
Çeşme’ye vardığımızda ilk gezi noktamız Çeşme Kalesi… Çeşme kalesi gezimizin ardından alış veriş ve fotoğraf için Çeşme marinada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman süresinde sakızlı dondurma yemeyi, sakızlı Türk kahvesi içmeyi ve sakız reçeli almayı unutmayın.
Serbest zaman sonrasında Alaçatı Ot Festivali’ne katılmak için Alaçatı’ya hareket ediyoruz.
 
Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesince düzenlenecek 7. Alaçatı Ot Festivali’ne katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak. Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücretli ve ücretsiz servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak.
 
3. GÜN:
Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından, AlAçatı festival alanına hareket ediyoruz. Yörenin profesyonel satıcılarının ot ve otlu ürün stantlarını gezecek, ardından Altın ödüllü ‘’En fazla ot çeşidini toplama ve En güzel Otlu Yemeği pişirme’’ yarışmasını izleyeceğiz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında Çeşme merkeze geliyoruz ve Çeşme’ye özgü yemekleri yemek ve alış veriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında rehberimizin belirttiği saatte aracımızda buluşup İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Yaklaşık olarak gece 01:00’da İstanbul’a varıyor ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz….
YAPMADAN DÖNMEYİN:
Sakızlı Türk kahvesi içmeden , sakızlı dondurma yemeden , sakız reçeli almadan , kumru yemeden, Alaçatı sokaklarında dolaşmadan geri dönmeyin …
 
BİZDEN SİZE TAVSİYELER:
Yürüyüş için rahat ayakkabılar giyin, gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet, dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için sırt çantası ve tabi ki en önemlisi fotoğraf makinesi, yedek hafıza kartı ve şarj aletlerinizi yanınıza almayı unutmayınız. Yüzünüzden gülümseme hiç eksik olmasın… 🙂
 
ACENTEMİZİN BELİRLEDİĞİ TUR ÜCRETİ:
349 TL (5*’lı Çeşme Altınyunus Hotel)
Single farkı 100 TL
(Sizi uygun bir kişiyle eşleştirebiliyoruz. Böylece 100 TL fark vermiyorsunuz)
 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
– Lüks araçlarla ulaşım ,
– 5*lı Çeşme Altınyunus Hotel’de 1 gece yarım pansiyon konaklama,
– İlk Gün Akşam Yemeği
– İkinci Gün Sabah Kahvaltısı
– Rehberlik Hizmetleri,
– Zorunlu seyahat sigortası ,
– Araç içi ikramlar
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
– İlk gün sabah kahvaltısı
– Kişisel harcamalar
– Otelde yemeklerde alınan içecekler
 
 
 
SADECE 100 TL İLE YERİNİZİ GARANTİLİYORUZ.
 
BİLGİ VE REZERVASYON: 0542 387 80 13
 
Bu gezimiz TÜRSAB A SINIFI 8649 NOLU Acentemiz ile gerçekleşecektir.
 
OTELİMİZ 5 YILDIZLI ÇEŞME ALTINYUNUS’U İNCELEMEK İÇİN
 
http://www.booking.com/hotel/tr/altin-yunus-resort-thermal.tr.html
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*