All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA ALAÇATI OT FESTİVALİ GEZİSİ (2016)

YOL DOSTLARIYLA ALAÇATI OT FESTİVALİ GEZİSİ (2016)
Herkese bir kez daha merhaba
 
8-10 Nisanda İzmir Alaçatı Ot Festivaline gidiyoruz…
 
Çiçekli Köy, İzmir, Çeşme, Alaçatı’yı gezip, bu yıl 7.si düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’ne katılıp, 1 gece YP konaklayıp istanbul’a geri döneceğiz.
 
Sınırlı sayıda kontenjanımız olduğu için en kısa zamanda bana haber vermeniz gerekiyor.
 
1 gece konaklamalı 2 günlük gezimizin ücreti lüks otobüsle ulaşım, Çeşme’de 3-4 yıldızlı otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama, rehberlik, zorunlu seyahat sigortası, araç içi sıcak soğuk ikramlar dahil 319 TL.
 
Ön rezervasyonları almaya başlıyoruz. Ancak kesin rezervasyon için 100 tl ön ödeme yapmanız gerekmektedir. Bilgi ve rezervasyon için: 0542 387 80 13 / Hakan Sezer… Yol Dostları…
 
İŞTE ALAÇATI OT FESTİVALİ PROGRAMI
 
1. GÜN:
 
22:00 İncirli
22:45 Harbiye
23:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı
00:10 da Çayırova
02:30 Bursa Almira otel önünden hareket ile Çeşme Ot Festivali için yolculuğumuza başlıyoruz.
 
2. GÜN:
Sabah saatlerinde İzmir’e varmadan önce Çiçekli köyde sabah kahvaltısı için mola veriyoruz (extra ). Kahvaltı sonrası panaromik İzmir turu yapıyoruz ve Çeşme’ye doğru hareket ediyoruz.
Çeşme’ye vardığımızda ilk gezi noktamız Çeşme Kalesi… Çeşme kalesi gezimizin ardından alış veriş ve fotoğraf için Çeşme marinada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman süresinde sakızlı dondurma yemeyi, sakızlı Türk kahvesi içmeyi ve sakız reçeli almayı unutmayın.
Serbest zaman sonrasında Alaçatı Ot Festivali’ne katılmak için Alaçatı’ya hareket ediyoruz.
Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesince düzenlenecek 7. Alaçatı Ot Festivali’ne katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak. Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücretli ve ücretsiz servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak.
 
3. GÜN:
Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından, AlAçatı festival alanına hareket ediyoruz. Yörenin profesyonel satıcılarının ot ve otlu ürün stantlarını gezecek, ardından Altın ödüllü ‘’En fazla ot çeşidini toplama ve En güzel Otlu Yemeği pişirme’’ yarışmasını izleyeceğiz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında Çeşme merkeze geliyoruz ve Çeşme’ye özgü yemekleri yemek ve alış veriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında rehberimizin belirttiği saatte aracımızda buluşup İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Yaklaşık olarak gece 01:00’da İstanbul’a varıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz….
 
YAPMADAN DÖNMEYİN:
Sakızlı Türk kahvesi içmeden , sakızlı dondurma yemeden , sakız reçeli almadan , kumru yemeden, Alaçatı sokaklarında dolaşmadan geri dönmeyin …
BİZDEN SİZE TAVSİYELER:
Yürüyüş için rahat ayakkabılar giyin , fotoğraf makineninizi ve şarj cihazlarınızı yanınıza almayı unutmayın ve yüzünüzden gülümseme hiç eksik olmasın…
 
ACENTEMİZİN BELİRLEDİĞİ TUR ÜCRETİ: 319 TL
 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks araçlarla ulaşım ,
1 gece yarım pansiyon konaklama,
Rehberlik ,
Zorunlu seyahat sigortası ,
Araç içi soğuk sıcak ikramlar
 
ÖDEME VE KAYIT İŞLEMLERİ
Gezimiz TÜRSAB A Sınıfı 4752 Belgeli Acentamız ile gerçekleşecektir.
Kontenjanın kontrolümüz altında olması gerekliliğiyle kayıtlar acenta değil , tarafımızdan alınacaktır ve işlemler yaptırılırken acentaya yönlendirme yapılacaktır. Gezi Kayıt İşlemleri için bize özel mesaj gönderebilir veya 0542 387 80 13 nolu telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.
 
Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.
 
Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.
 
NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.
 
AYRINTILI BİLGİ: 0542 387 80 13 hakansezer@gmail.com
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*