All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA 2018 YILBAŞINDA ROMANYA BULGARİSTAN GEZİSİ

YOL DOSTLARIYLA 2018 YILBAŞINDA ROMANYA BULGARİSTAN GEZİSİ

YOL DOSTLARI İLE
YILBAŞINDA ROMANYA & BULGARİSTAN
TRANSİLVANYA & ŞATOLAR
GEZİSİ
 
 
2 Gece 3 Gün…
29 Aralık 2017 – 1 Ocak 2018 / 2 Gece 3 Tam Gün
4* Oteller
Bükreş – Rusçuk – Veliko Tarnovo – Varna – Nessebar …
149 EURO!!!
KREDİ KARTLARINIZA TAKSİT İMKANI
 
 
Merhaba değerli dostlar…
29 Aralık 2017 – 1 Ocak 2018 tarihlerinde MUHTEŞEM bir
Romanya/Bulgaristan/Transilvanya/ Şatolar gezisine hazırlanın…
4*’lı otellerimizde kalacağımız zaman boyunca her günümüz birbirinden eğlenceli ve keyifli geçecek…
Bu gezide siz de bizimle birlikte olabilirsiniz…
Bükreş – Rusçuk – Veliko Trnovo – Varna – Nessebar
Sinaia – Bran – Braşov – Kont Drakula’nın şatosu – Şatolar Turu – Yılbaşı Gecesi Eğlencesi (Ekstra)
Acenteye ödememiz gereken Tur Ücreti: 149 Euro… Vizeniz yoksa biz yardımcı oluyoruz.
Yeşil pasaportlulara vize yok…
BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN:
0542 387 80 13
 
1. GÜN Cuma ISTANBUL – BÜKREŞ
 
29 Aralık Cuma akşamı saat 20:00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı; Saat 20:45’te Mecidiyeköy Trump Avm Önü; Saat 21:15’te Bakırköy Ömür Plaza Önünden, 21:30’da Bahçeşehir Tır Parkı önünden hareket ile sizlerle buluştuktan sonra Hamzabeyli kara hudut kapısına doğru hareket ediyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç 15 dk önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz.
 
2. GÜN Cumartesi PELES ŞATOSU – BRAN-DRAKULA ŞATOSU – BRAŞOV
Sabah otobüs içerisinde dağıtacağımız kahvaltı paketlerimizin ardından keyifli bir yolculuk sonrasında Veliko Trnova gezimizi yapıyoruz. Çarların şehri olarak da bilinen otantik şehir Veliko Trnovo’da kale önünde fotoğraf çekimi için vereceğimiz fotoğraf ardından Romanya’ya giriş yapacağımız Rusçuk/Giurgiu kara hudut kapısına ulaşıyoruz ve pasaport, gümrük işlemlerimizin ardından Romanya Bükreş’e doğru devam ediyoruz.
Romanya sınır kapısına doğru hareket ediyoruz. Köprü üzerinden geçerek Romanya’ya giriş yapacağımız Rusçuk / Giurgiu kara hudut kapısına ulaşıyoruz ve pasaport, gümrük işlemlerinin ardından extra düzenlenecek olan Romanya Şatolar turumuzu yapmak üzere İlk olarak Sinaia Bölgesine doğru yolumuza devam ediyoruz.
Bu turumuzda İlk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peles şatosunu geziyoruz. Her odasının farklı ülkelerin devlet adamları tarafından dizayn edilen bu saray gezimizi tamamlayıp kısa bir fotoğraf molasının ardından Transilvanya bölgesinin en çok bilinen ve ilgi çeken merkezi olan Drakula, Nam-ı diğer Kazıklı Voyvoda’nın şehri Bran’a hareket ediyoruz.
“Vampir Avcıları” nın akınına uğrayan Bran Kalesi (Drakula Şatosu) ziyaretinizde işkence aletlerinin gölgesinde ve tarihi doku içinde enteresan bir gün geçirme şansı bulacaksınız. Burada kurulan köy pazarında alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Sfatului Meydanını çevreleyen Barok stili binaları izlerken bir taraftan da şirin kafelerde çinko kaplarda pişirilen enfes kahvelerin tadına doyamayacağınız Braşov’a hareket ediyoruz. Panaromik Braşov turumuzu tamamladıktan sonra konaklama yapacağımız Bükreş’deki otelimize varıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz.
( Peles – Bran & Drakula Şatosu giriş ücretleri dahil kişibaşı 45 € )
 
3. GÜN Pazar BÜKREŞ VE YENİ YIL KUTLAMALARI
 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Balkanların Paris’i olarak nitelendirilen Romanya’nın başkenti Bükreş’i yakından tanıma fırsatı bulacağımız turumuza başlıyoruz… Romanya’da Bükreş’e geldiğiniz zaman Champs-Élysées benzeri caddeyi, zafer takını ve geniş bulvarları görünce neden buraya ‘Küçük Paris’ dendiğini daha da iyi anlayacaksınız…
İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento sarayı namı diğer “Halk Evi” Çavuşesku tarafından yapılması emredilmiştir. Günümüzde Pentagon’dan sonra dünyanın en büyük parlamento sarayı olma özelliğine sahiptir. Bittiğinde 10 milyar dolara mal olmuştur. Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş bir binadır. Çavuşesku, sarayın ismini Cumhuriyet Evi koymuş, ancak Romenler halen Halkın Evi olarak adlandırmaktadır. Ayrıca Atatürk Büstü de, görülecek yerler arasındadır.
Bu gece yeni yıl coşkusunu yaşayacağız. Yeni Yıl’a Yılbaşı için süslenmiş romantik Bükreş sokakları sizleri bekliyor olacak. Arzu eden konuklarımız için ekstra olarak düzenlenecek “yılbaşı eğlencesi ve gala yemeği” ne katılma imkanı.
 
 
 
4. GÜN Pazartesi BÜKREŞ – RUSÇUK – VELİKO TRNOVA – İSTANBUL
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Bulgaristan Rusçuk’a hareket ediyoruz. Otobüs ile Rusçuk panoramik gezimizin ardından, Varna’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varna şehir turumuzda Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimizin belirlediği saatte dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Nessebar – Burgas karayolu takip edilerek Dereköy sınır kapısınına yolculuk. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Kırklareli – Çorlu karayolu takip edilerek gece saatlerinde İstanbul’a geliyoruz. Gezimizin sonu ve sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz. Bir sonraki gezimizde tekrar görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.
GEZİ ÜCRETİ: 149 EURO (2 kişilik odada kişi başı)
TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 50 EURO
(Sizi tek gelen hem cinsiniz bir kişiyle de eşleştirebiliyoruz. Böylece 50 Euro fark vermiyorsunuz)
 
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
• Lüks otobüslerle gidiş dönüş ulaşım (araç içi ikramlar)
• 4* Otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama.
• İlk gün alınan kahvaltı
• Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri
• Şehir konaklama vergileri
• Sınır geçiş, gümrük vergileri ve ayakbastı ücretleri
• Bükreş turu
• Rusçuk panoramik gezisi
• Veliko Trnova panoramik gezisi
• Varna gezisi
• Nessebar gezisi
• Tüm otoyol check-point ve otopark ücretleri
• Programda belirtilen panoramik şehir turları.
 
GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR
• Vize ücreti 125 Euro / Not : Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için vize uygulaması yoktur.
• Zorunlu seyahat sağlık sigortası (10 Euro)
• Yurtdışı çıkış Pulu 15 TL
• Extra turlar ve kişisel harcamalar
• Otellerdeki ekstra harcamalar
• Yılbaşı Gala Yemeği ve Eğlencesi Taverna Turu : Otelde : 70 € – Bükreş Taverna 80 €
 
GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 542 387 80 13 NO’LU TELEFONDAN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.
KREDİ KARTLARINIZA TAKSİT İMKANI.
BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN: 0542 387 80 13
Bu gezimiz TÜRSAB A SINIFI Acentemiz ile gerçekleşecektir.
 
OTELLERİMİZ:
4 yıldızlı Bükreş Grand Rin Otel veya
4 yıldızlı Minerva Hotel veya benzeri oteller
 
 
EKSTRA TUR
 
TRANSİLVANYA – ŞATOLAR TURU
Bu gezimizin olmazsa olmazı olarak nitelendirilen Transilvanya – Şatolar turumuzda sizlerle Romanya’nın en etkileyici yerlerine götüreceğiz. Bu turumuzda İlk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peles şatosunu geziyoruz. Bu gezimizin ardından Transilvanya bölgesinin en çok bilinen ve ilgi çeken merkezi olan Nam-ı diğer Kazıklı Voyvoda’nın şehri Braşov’a hareket ediyrouz. Sfatului Meydanını çevreleyen Barok stili binaları izlerken bir taraftan da şirin kafelerde çinko kaplarda pişirilen enfes kahvelerin tadına doyamayacaksınız. Sonrasında “Vampir Avcıları”nın akınına uğrayan Bran Kalesi (Drakula Şatosu) ziyaretinizde işkence aletlerinin gölgesinde ve tarihi doku içinde enteresan bir gün geçirme şansı bulacaksınız. Gezi sonrası Bükreş’e dönüş ve geceleme otelimizde. (Peles – Bran & Drakula Şatosu giriş ücretleri dahil kişi başı 45 €)
 
Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.
Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.
 
NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.
 
 
AYRINTILI BİLGİ: 0542 387 80 13
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*