All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA 2012 ESKİŞEHİR’DE YILBAŞI EĞLENCESİ

YOL DOSTLARIYLA 2012 ESKİŞEHİR’DE YILBAŞI EĞLENCESİ

Merhaba Yol Dostları
 
2011’den 2012’ye girerken sizlere farklı, unutamayacağınız bir yılbaşı programı hazırladık…
 
Yol Dostları grubu olarak son 10 yılda yapılan çalışmalarla Avrupa kenti görünümüne bürünen aşk ve sevginin kenti Eskişehir’e gidiyoruz…
 
2012’yi Eskişehir’in en güzel mekanlarından biri olan Hayal Kahvesinde karşılıyoruz… Fasıl ve dansöz eşliğinde 2012’ye giriyoruz…
Burada 8 çeşit ordovr tabağı, ara sıcaklar, balık ızgara, tavuk veya et yemeklerinden biri, salata, sınırsız yerli alkollü ya da alkolsüz içecek, tatlı, meyve, çay, kahve, gece 12’den sonra çorba ve sucuk ekmek da fiyata dahil olacak.
 
İşte program
 
1.Gün : ( 31 Aralık 2011 )
 
06.30’de İncirli Boyner,
07.00 Taksim AKM
07.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı önünden yola çıkıyoruz.
 
Saat 11.30 gibi Eskişehir’e varıyoruz. İlk durak olarak hemen garın yanındaki Tülomsaş’a “DEVRİM” otomobilini görmeye gidiyoruz. Devrim’i gördükten sonra. Eskişehir’in yeni parkalarından “Bilim, Sanat ve Kültür Parkı”na geçiyoruz. Burada Kristof Kolomb’un keşifte kullandığı ve birebir aynı ölçülerindeki gemiyi geziyoruz.
 
Türkiye’nin en büyük Japon Bahçesi olan ‘’Chisen Kaiyushiki’’ stilinde inşa edilen bahçede, doğa motifli tepeler, verandalar, köprü ,çay evi vb görülmeye değer düzenlemeler bulunuyor.
 
Eskişehir’de Çiğbörek yemeden olmaz diyerek Öğle yemeğinde Çiğ börek Mönü yiyip ( Ekstra ), bu modern kentimizi tanımak üzere gezimize Odunpazarı’ndan başlıyoruz. Odunpazarı’nda ilk göreceğimiz yer “Kurşunlu Külliyesi”. Külliyeyi gördükten sonra Osmanlı sivil mimari örneklerini koruyan kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları, ahşap süslemeli bitişik düzenli, cumbalı evleri ile örf, adet ve geleneklerini koruyarak bir bütün olarak günümüze kadar gelmiş olan Odunpazarı evlerini fotoğraflayıp Cumhuriyet Tarihi Müzesi’ ni ziyaret ediyoruz. Sonraki durağımız Atlıhan Çarsısı, burada ünlü Lületaşı atölyelerini gezip alış-veriş için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra; Türkiye’nin ilk cam sanatları müzesi olan Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’ni gezdikten sonra otelimize dönüyoruz.
 
YILBAŞI PROGRAMINA katılıyoruz. (Fasıllı, dansözlü, limitsiz alkollü ve alkolsüz içkili)
 
Otelimizde yılbaşı eğlencesi için hazırlanıp 2012’yi Eskişehir’in en güzel mekanlarından biri olan Hayal Kahvesinde karşılıyoruz…
Fasıl ve dansöz eşliğinde 2012’ye giriyoruz…
Burada 8 çeşit ordovr tabağı, ara sıcaklar, balık ızgara, tavuk veya et yemeklerinden biri, salata, sınırsız yerli alkollü ya da alkolsüz içecek, tatlı, meyve, çay, kahve, gece 12’den sonra çorba ve sucuk ekmek da fiyata dahil olacak.
 
Geceleme otelimizde.
 
 
2. Gün : ( 1 Ocak 2011 )
 
Sabah otelimizde alacağımız geç kahvaltının ardından tüm Eskişehir’i görebileceğimiz “Şelale Park”a giderek şehir manzarası eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Yeni açılan Aşk Bahçesine gidiyoruz. Türkiye’nin ilk aşk adasında bulunan ağaç kütüklere sevgimizi yazıyoruz… Ardından öğle yemeğimizi yiyoruz… (Ekstra) Yemekten sonra Anadolu’daki ilk Suni plajını görmeye Kentpark’a geçiyoruz.
 
Plajı gördükten sonra hava durumu müsaitse şehir merkezinde Porsuk çayı üzerinde Gondol veya Motor gezisi yapıyoruz. Serbest zaman ve Çarşıdan haşhaşlı ekmek, helva gibi yöreye özel ürünlerden satın aldıktan sonra akşam saat 17;00’de dönüşe geçiyoruz. Saat 21.00 gibi İstanbul’a döndükten sonra sizleri aldığımız noktalarda bırakarak, bir başka organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
 
ESKİŞEHİR’DEN NOTLAR
 
* Eskişehir’de renkli köprülerin 26 adet olduğunu ve çeşitli renklerin her çeşit insanı ve her çeşit fikri sembolize ettiğini biliyor muydunuz?
 
* Kent Park şeker fabrikasının pancar alımı sırasında, tonlarca pancarı yaydığı alana yapılmış. Sanki Paris’te Versailles sarayı bahçeleri gibi… Öylesine muhteşem demir-döküm kapılar yapılmış, her yer tertemiz, her yer yeşil, çiçekler, havuzlar, yine heykeller, birkaç kafe ve Porsuk nazlı nazlı akıyor, küçük bir gölcükte yüzen renkli dev sazan balıkları yukardaki köprüden zevkle izleniyor.
 
* Çağdaş Cam sanatları müzesi bugünün en harika duraklarından biri. Odun pazarında restore edilen bir konağın içinde ve tüm dünyadan gelen seçme eserler sergileniyor, böylesi Venedik Murano’da bile yok diyebiliriz.
 
* Odunpazarı konakları denilen bölgede restore edilen 11 konaktan oluşan kompleks bizi bekliyor. Her evde 6-7 oda var, bir de ana bina durumundaki konak.
 
* Sazova parkı’nda yine şık bir giriş kapısı bizi karşılıyor. Park bir sazlık alana yapıldığı için bu adı almış. Park ı , şu anda bakımda olan bir mini trenle gezme imkanı var ve işte bir şaşkınlık : Tren istasyonu,Karlovy Vary deki Market Spring binasının tıpatıp aynısı…
 
* Sazova parkında Disneyland şatosu var!.. Mavi kuleleri ile masallardan fırlayan şatonun her bir kulesi Türkiye’deki bir meşhur kuleyi yansıtıyor.
 
* Yine bu parkta yapay gölün içinde Kristof Kolomb’ un gemisi Santa Maria’yı görebilirsiniz…
 
* Yapay gölde yazın su kayağı ve optimist yelken de yapılıyormuş…
 
 
 DAHİL OLANLAR
 
* Oda kahvaltı 1 gece konaklama
* Otelde 2 Sabah Kahvaltısı
* Rehberlik Hizmeti
* Zorunlu Seyahat Sigortası
* Ulaşım Hizmeti
* Hayal Kahvesi’ndeki Yemekli-İçkili-Fasıllı-Dansözlü YILBAŞI GALA EĞLENCESİ
 
Menü
* Ordövr tabağı (8 çeşit)
* Ara sıcak
* Ana yemek (Balık Izgara veya Et veya Tavuk)
* Salata (Mevsim Salatası)
* Meyve tabağı
* Tatlı
* Gece 12’den sonra çorba
* Sucuk ekmek
* Limitsiz yerli alkollü ya da alkolsüz içki
* Çay – Neskafe.
 
 DAHİL OLMAYANLAR
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
* Öğle Yemekleri
* Özel Harcamalar
 
 
 
 Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.

Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.

NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.

 

AYRINTILI BİLGİ: 0542 387 80 13

 

 
Yollarda ve Dostça bir gezide görüşmek üzere…
 
Sevgiler
 
Hakan SEZER
 
Yazar hakkında

Cevap Yaz

*