All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

YOL DOSTLARIYLA 1 MAYIS’TA KÜBA VENEZUELA GEZİSİ (2013)

YOL DOSTLARIYLA 1 MAYIS’TA KÜBA VENEZUELA GEZİSİ (2013)

Sevgili Yol Dostları
 
Bu kez yönümüzü Küba’ya çevirdik…
(25 Nisan-4 Mayıs) (8 gece konaklama)
 
Castro henüz yaşıyorken, Küba hala değişmemişken mutlaka Küba’yı görmek gerekiyor…
 
Küba için en güzel ve en hareketli tarihte orada olacağız…
 
Üstelik 1 Mayıs’ta Dünyada İşçi Bayramını en renkli kutlandığı Havana’da olacağız…
 
Sizi de bu muhteşem geziye bekliyoruz…
 
* TURUMUZ TÜRSAB A 5288 NOLU EJDER TURİZM TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.
 
 
İşte programımızın detayları…
 
4 Gece Havana /
1 Gece Trinidad /
1 Gece Varadero/
2 Gece Karakas
Toplam : 8 Gece konaklama
 
Küba, Karayipler’deki en kalabalık ülkedir. Halkı, kültürü ve gelenekleri bölge yerlileri Taíno ve Ciboney ulusları, İspanyol sömürgeciliği, Afrikalı kölelerin gelişi ve Amerika Birleşik Devletleri’yle ilişkileri gibi pek çok değişik kaynaktan gelir. Ada, etrafındaki sular tarafından ılıklaştırılmış bir tropikal iklime sahiptir. Aynı zamanda Karayip Denizi’nin sıcak suları ve adanın Meksika Körfezi’nin karşısında olması adayı kasırgalara açık hale getirmiştir. 1232.5 km uzunluğundaki Küba Adası yeryüzündeki en büyük 13. adadır.
 
 
1.GÜN:25 NİSAN İSTANBUL-CARACAS
06:15 07:50 / 09:20 14:45
 
Sabah saat 04:15’de İstanbul Atatürk Havalimanı Alitalia Havayolları bankolarında buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra tarifeli seferi ile saat 06:15’de Roma ‘ya uçuş , alanda aktarmayı takiben Karakas’a uçuşumuz devam ediyor. Varışta alanda karşılanma ve özel aracımızla Yerel rehberimiz eşliğinde Caracas şehir turumuzu yapmak üzere alandan ayrılıyoruz.
Eski Caracas, kolonial bölgeleri , Simon Bolivar’ın doğduğu ve yaşadığı müze ev, ziyaret edecklerimiz arasında yer almaktadır. Turumuzdan sonra Otelimize geçiyoruz, geceleme Avila Bölgesindeki Otelimize.
Hotel AVILA 4*
 
 
 
2.GÜN:26 NİSAN CARACAS -HAVANA 16:20 18:50
 
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben; kısa serbest saatlerimiz olacaktır , daha sonra Küba uçuşumuzu yapmak üzere havalimanına geçiyoruz. Küba’nın başkenti Havana’ya varış. Alanada karşılanma ve otelimize transfer. Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde.
Otelimiz: Occidental Miramar Hotel 4*
 
 
3.GÜN:27 NİSAN HAVANA
Kahvaltı sonrası saat 09.00’da etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşaa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana’dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi’nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı’na doğru ilerliyoruz… Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakkika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asiz adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz… La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway’i hatırlatacak.. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak… UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz…Geceleme otelimizde.
 
 
4.GÜN:28 NİSAN HAVANA
 
Kahvaltı sonrası serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra öğle yemekli-tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turuna katılabileceklerdir.(120€) Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve sonra da Pinar del Rio’daki Puro Fabrikası’na gideceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restaurant’ta yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana’ya geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
 
 
5.GÜN: 29NISAN HAVANA-CİENFUEGOS-TRİNİDAD
Kahvaltı sonrası Montenar Park ve İspanyol mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz Cienfuegos şehri üzerinden Trinidad’a gidiş. Panaromik turumuz esnasında ,Cienfuegos’da Prado Promenade, Central Park, Malecon Bulvarı ve Valle Sarayı’nı (Palacio del Valle)görüyor sonrasında Trinidad’a hareket ediyoruz. Varış sonrası , otele yerleşme, otelde akşam yemeği ve konaklama. (Arzu eden misafirler rehberlerimizin eşliğinde, akşam Trinidad merkeze gidebilir, Trinidadlıların eğlendikleri açık hava alanda dans edebilir veya romantiklere yönelik, Casa de la Trova’da canlı müzikle eğlenebilirler) Geceleme otelimizde.
 
 
6.GÜN: 30NISAN TRİNİDAD-SANTA CLARA-VARADERO
Kahvaltı sonrası Santa Clara üzerinden Küba’nın diğer turistik şehri Varadero’ya hareket. Önce, kahraman Ernesto Guevara’nın gerilla arkadaşları ile beraber ebedi uykusuna yattığı Che Guevara Anıt Mezarı’nı ziyaret ediyoruz ve ardından Açık hava müzesi olan Tren Blindado’ya gidiyoruz. Ardından Santa Clara Şehri’ni hissedebilmek için merkezdeki Parque Vidal’da kısa bir yürüyüş yapılıyor. Daha sonra Varedero’ya hareket otele varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
 
7.GÜN:1 MAYIS HAVANA
Bugun sabah 1 MAYIS..Özel günümüz..Özgürlük meydanında..TÜM Kübalıların kortejine ve katılıyoruz..Devrim sabahını yaşıyoruz..
Geceleme Otelimizde.
 
 
8.GUN: 2 MAYIS HAVANA-CARACAS 22:20 23:15
 
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Tüm gün Havana ‘da son güzel saatlerimizi geçiriyoruz ve akşam saatlerinde havaalanına transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası saat 22:20’de tekrar Caracas’a uçuşumuzu yapıyoruz. Varışı takiben alanda karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
9.GÜN: 3 MAYIS CARACAS -ROMA 16:35 08:10+1
Bu sabah deniz kenarındaki otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, kısa serbest saatlerimiz olacaktır. Daha sonra Öğleden sonra , İstanbul uçuşumuz için alana geçiyoruz. Ve Dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
 
10.GÜN: ROMA- İSTANBUL –Varış. 10:00 13:45
Saat 13:45 ‘de İstanbul ‘a varış – Anılarla dolu gezimizin sonu…
 
 
KİŞİ BAŞI ÜCRET: 2150€
TEK ODA FARKI : 490€
 
 
ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
ISTANBUL-CARACAS-HAVANA-CARACAS-ISTANBUL uçak bileti ve havalimanı vergileri Programda belirtilen tüm Turlar Tüm Transferler.
4 Gece Havana / 1 Gece Trinidad / 1 Gece Varadero/ 2 Gece Karakas
Toplam : 8 Gece konaklama
• Programda belirtilen tüm geziler
* Profesyonel rehberlik hizmeti
* Seyahat ve sağlık sigortası
 
TURUMUZUN ÖĞÜN PLANI
1.Gün : Sabah Kahvaltısı ve Öğle Yemeği Uçakta
2.Gün : Sabah Kahvaltısı Otelde –Akşam yemeği otelde
3.Gün : Sabah Kahvaltısı otelde
4.Gün : Sabah Kahvaltısı otelde
5.Gün : Sabah Kahvaltısı otelde – Öğle ve Akşam Yemeği otelde ( içecekler dahil )
6.Gün : Sabah Kahvaltısı otelde – Öğle ve Akşam Yemeği otelde ( içecekler dahil )
7.Gün : Sabah Kahvaltısı otelde
8.Gün : Sabah Kahvaltısı otelde
9.Gün : Sabah kahvaltısı otelde
 
 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Vize ücreti (80 €) Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
* Küba Havalimanı çıkış vergisi -25€ USD (Yaklaşık değer)Havana’da Ödeniyor.
* Belirtilmeyen Öğle ve Akşam yemekleri
* Ekstra turlar .
* Bagaj taşıma ve Bahşişler(Kişi Başı Yaklaşık 50€ toplam Tüm tur için tavsiye edilen)
* Yurt dışı çıkış pulu (15 TL) – VENEZUELA için. VİZE Gerekmiyor!!
Yerel rehber+kaptan+Tur rehberi +garsonlar Bahşişleri .
 
* TURUMUZ TÜRSAB A 5288 NOLU EJDER TURİZM TARAFINDAN YAPILMAKTADIR.

 

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*