All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

Thassos

YOL DOSTLARI İLE

RAMAZAN BAYRAMINDA

YUNAN ADASI

THASSOS GEZİSİ

 

 

En son model otobüslerle 3 Gece 4 Gün…

24 – 28 Haziran 2017 / 3 Gece 4 Tam Gün

249 EURO!!!

KREDİ KARTLARINIZA PEŞİN FİYATINA

3-6-9 TAKSİT İMKANI

 

Merhaba değerli dostlar…

 

Ramazan Bayramında MUHTEŞEM bir dinlenme tatili yapmaya ve deniz güneş kumsalların keyfini yaşamaya Yunanistan’ın en güzel adalarından biri olan Thassos Adası’na gidiyoruz.

 

Acenteye ödememiz gereken Tur Ücreti: 249 Euro…

BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN:

0542 387 80 13

 

 

 

 

 

 

 

 

 1. GÜN Cumartesi ISTANBUL’DAN HAREKET

 

20:30 Kozyatağı Carrefour, 20:45 Yenisahra Optimum Outlet AVM, 21.30  Mecidiyeköy Ali Samiyen Karşısı Migros önü, 22:00 İncirli Ömür Plaza, 23:00 Güzelce önünden hareket ile Thassos adası turumuza başlıyoruz.  (Kalkış saatlerinden en geç 15 dk önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.)

 

 

 1. GÜN Pazar THASSOS ADASI – LA SCALA BEACH

Gece yarısından sonra varacağımız İpsala sınır kapısında pasaport işlemleri için sıraya giriyor ve işlemlerimizi yaptırıyoruz . Türk kapısından geçişimizin ardından serbest bölgedeki free shopda kısa bir alış veriş molası veriyoruz. Alışveriş sonrası Yunan kapısına hareket ediyor ve gümrük işlemlerini yaptırıyor ve yolculuğumuza devam ediyoruz .

Sabah saatlerinde ulaşacağımız Kavala’da kahvaltı için mola veriyoruz . Kahvaltı sonrasında Thassos adasına gitmek üzere limana hareket ediyoruz. Limandaki feribotlara binip yaklaşık 35-40 dakika sürecek yolculuğun ardından Thassos adasına varıyoruz. Thassos adasına varışımızın ardından adanın en meşhur plajlarından biri olan La Scala Beach’e gidiyoruz. (Ekstra 10 Euro)

 

Burada vereceğimiz serbest zamanda misafirlerimiz denizin kumun ve güneşin tadını çıkarabilirler. Plaj girişleri ücretsizdir , misafirler sadece plajda adlıkları yiyecek içeceklerin ücretini öder. La Scala Beachdeki serbest zamanımızın ardından otelimize geçip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz için ücretsiz olarak Limaneria’ya gece turumuz olacaktır. Saat 19:30’da otelden ayrılıp gece 22:00’ye kadar Limaneria merkezde  kalıyoruz .

 1. GÜN Pazartesi THASSOS ADASI – ALİKİ BEACH – GİOLA – TAVERNA GECESİ

Sabah Otelde alacağımız kahvaltının ardından dileyenlerle Aliki Beach- Giola’ya gidiyoruz. (Kişi başı ekstra 5 euro) Otelden ayrılmamızın ardından ilk  olarak adanın ünlü plajlarından Aliki beach  gidiyoruz. Plaja varışımızın ardından serbest zaman. (şezlong şemsiye ücretleri  3-5 euro arasında değişiklik göstermektedir veya restaurantlardan yemek yerseniz şezlong şemsiye ücreti ödemiyorsunuz )  Dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Aliki beachde ayrıca antik liman , antik mermer ocağı ve yürüyüş yolunu da görebilir.

 

 

Aliki beach den saat 16:00 da ayrılarak Giola ya gidiyoruz. Giola ya ulaşmak için ana yolun kenarında otobüsten inip yaklaşık 20 dk lık bir yürüyüşün ardından Giolaya varıyoruz. Giolada havuz-denizde yüzmek için 1 saatlik zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanın ardından tekrardan otobüsümüze yürüyüp otelimize doğru dönüşe geçiyoruz.

 

Akşam dileyen misafirlerimiz için ücretsiz olarak Potos a gece turumuz olacaktır. Saat 20,00 de otelden ayrılıp gece 23.30 a kadar Potos merkezde kalıyoruz . Sonrasında otelimize dönüp dinlenmeye geçiyoruz.

 

 

 

 1. GÜN Salı THASSOS ADASI – MAKRYAMMOS BEACH – MARBLE BEACH

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimizle Marble ve Makryammos Beach’e gideceğiz… (Kişi başı ekstra 10 Euro) İlk olarak  Makryammos Beach e gidiyoruz. Marble beach e otobüs ile girilmediği için hep birlikte ilk olarak otobüs ile Makryammos Beach e gidiyoruz ve sonrasında ufak araçla sıra ile misafirlerimizi Marble Beach e transfer ediyoruz. Makryammos beach de şezlong şemsiye ücreti 3-5 euro arasındandır ve büyük bir tesis olduğu için her zevke uygun yiyecek ,  içecek ve konfor yer almaktadır. (Kişi başı ekstra 10 Euro)

İsmini mermerden alan Marble Beach bembeyaz plajı ve masmavı denizi ile adaya gelen tüm misafirlerin ziyaret ettiği bir plaj haline gelmiştir. Marble ve Makryamoss beachdeki deniz kum güneş keyfini tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz.

 

Akşam dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak Yunan taverna turu düzenlenecektir. Zengin fix menü ( deniz ürünleri ağırlıklı) + 2 alkollü içecek  kişi başı 35 eurodur.  Akşam 8 de otelden ayrılıp eğlencenin sonlanmasının ardından gece 12-1 arası otelimize dönüşe geçiyoruz.

 

 

 

 

 1. GÜN Çarşamba THASSOS ADASI – Golden Beach – Panagia Köyü

 

 1. Gün – Thassos Adası – Golden Beach – Panagia Köyü- İstanbul

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından valizlerimizi otelden alıp aracımıza yerleştiriyoruz ve otelden ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için Ekstra olarak Golden beach ve panagia köyü turu yapılacaktır ( Kişi başı 10 Eurodur ) . Ekstra turumuza katılmayacak misafirlerimiz için Limenas merkezde serbest zaman verilecektir. Turumuza katılan misafirlerimiz ile ilk olarak Golden Beach’e gidiyor ve deniz kum güneş keyfi için serbest zaman veriyoruz. Saat 15:00 a kadar sürecek serbest zamanımızın ardından Golden Beach den ayrılıp Thassos adasının ilk yerleşim merkezi olan Panagia Köyüne gidiyoruz.  Kuzu çevirme ve kokoreçi ile ünlü bu koyde yemek ve alış veriş için serbest zaman veriyoruz . Serbest zamanın ardından Panagia köyünden ayrılıp limana geçiyor ve feribota binerek İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz.  Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Türkiye’ye geçiyoruz. Yolculuğumuzun sonunda siz misafirlerimizi aldığımız  noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

 

 

GEZİ ÜCRETİ: 249 EURO (2 kişilik odada kişi başı)

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 100 EURO

(Sizi tek gelen hem cinsiniz bir kişiyle de eşleştirebiliyoruz. Böylece 70 Euro fark vermiyorsunuz)

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • Lüks araçlar ile  gidiş dönüş ulaşım (araç içi ikramlar)
 • 3 gece oda kahvaltı konaklama.
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Rehberlik ücreti ve sınır geçiş masrafları,
 • Otel Konaklama Vergileri

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Vize ücreti 125 Euro  / Not : Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için vize uygulaması yoktur.
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
 • Yurtdışı çıkış Pulu 15 TL
 • Extra turlar ve kişisel harcamalar (La Scala Beach 10 Euro / Aliki Beach – Giola 5 Euro / Marble – Makriammos Beach 10 Euro / Golden Beach Panagia Köyü 10 Euro)
 • Şoför/Rehber/Otel bahşişleri (5.-€ Kişi Başı)

 

 

 

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 542 387 80 13 NO’LU TELEFONDAN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.

 

KREDİ KARTLARINIZA 3-6-9 TAKSİT İMKANI. (TAKSİTLENDİRME SIRASINDA KUR ARTIŞINDAN ETKİLENMİYORSUNUZ.)

 

BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN: 0542 387 80 13

 

Bu gezimiz TÜRSAB A SINIFI Acentemiz ile gerçekleşecektir.

 

 

 

Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.

Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.

 

NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.

 

AYRINTILI BİLGİ: 0542 387 80 13

 

 

THASSOS ADASI HAKKINDA GENEL BİLGİ:

Thassos adası İstanbul ‘a en yakın en bakir yunan adalarından bir tanesidir. Son dönemde Türk misafirlerin çok ilgisini çeken  Thassos adası muhteşem kumsalları doğası ve yemek kültürü ile adaya gelen herkesin  beğenisini  kazanıyor.

Aynı zamanda mermer ocakları ile de ünlü Thassos adasında antik çağlardan bu yana mermer ocakları işletmeciliği devam etmektedir. Mermer sayesinde  üne kavuşan ve rengini mermerden alan Marble beach adaya gelen misafirlerin gitmek istedikleri ilk gezi noktası  konumundadır.

Ayrıca adada yüze yakın plaj olduğu bilinmektedir ve plaj girişleri genelde ücretsizdir. Plaj işletmelerinin sizden isteği sadece bir şeyler yiyip içmeniz.

Thassos adasına bizim Yol Dostları ayrıcalığı ile giderseniz , her gün ayrı bir plajda  keyif yaşayabilir  ve her akşam farklı bir programa dahil olabilirsiniz. Unutmadan , Thassos adasına gitmişken kuzu çevirme yemeyi  ve Panagia köy kahvesinde Greek kafe veya bizim bildiğimiz şekli ile Türk kahvesi içmeyi unutmayın, ayrıca Panagia köyünden sevdiklerinize hediyelik eşyalar , adaya özgü doğal yiyecekler ve ballar alabilirsiniz.

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*