All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

Romanya

YOL DOSTLARI İLE

ROMANYA & BULGARİSTAN

TRANSİLVANYA & ŞATOLAR

GEZİSİ

 

 

2 Gece 3 Gün…

13-16 Temmuz 2017 / 2 Gece 3 Tam Gün

4* Oteller

Bükreş – Rusçuk – Varna …

149 EURO!!!

KREDİ KARTLARINIZA TAKSİT İMKANI

 

Merhaba değerli dostlar…

 

13-16 Temmuz tarihlerinde MUHTEŞEM bir

Romanya/Bulgaristan/Transilvanya gezisine hazırlanın…

4*’lı otellerimizde kalacağımız zaman boyunca her günümüz birbirinden eğlenceli ve keyifli geçecek…

Bu gezide siz de bizimle birlikte olabilirsiniz…

Bükreş – Rusçuk – Varna…

Sinaia – Bran – Braşov – Kont Drakula’nın şatosu – Şatolar Turu – Köy Evi Müzesi Turu – Eğlenceli canlı müzikli Romen Taverna Gecesi (Ekstra)

Acenteye ödememiz gereken Tur Ücreti: 149 Euro… Vizeniz yoksa biz yardımcı oluyoruz.

Yeşil pasaportlulara vize yok…

BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN:

0542 387 80 13

 

 

 

 

 

 

 1. GÜN Perşembe ISTANBUL – BÜKREŞ

13 Temmuz Perşembe akşamı saat 20:00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı; Saat 20:45’te Mecidiyeköy Trump Avm Önü; Saat 21:15’te  Bakırköy Ömür Plaza Önünden hareket ile sizlerle buluştuktan sonra Kapıkule kara hudut kapısına doğru hareket ediyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a giriş yapıyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde Romanya’ya giriş yapacağımız Rusçuk/Giurgiu kara hudut kapısına ulaşıyoruz ve pasaport, gümrük işlemlerimizin ardından  Romanya Bükreş’e doğru devam ediyoruz.  (Kalkış saatlerinden en geç 15 dk önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.)

 1. GÜN Cuma BÜKREŞ

Sabah saatlerinde vereceğimiz kahvaltı molamızın ardından  keyifli  bir yolculuk sonrasında ilk önce yol güzergahımız üzerinde bulunan ve Çarların şehri olarak da bilinen otantik şehir Veliko Tarnovo gezimizi yapıyoruz. Burada fotoğraf çekimi için vereceğimiz kısa bir molanın ardından yolumuza devam ediyoruz. Rusçuk karayolunu takip ederek  Bükreş’e varıyoruz. Balkanların Paris’i olarak nitelendirilen Romanya’nın başkenti Bükreş’i yakından tanıma fırsatı bulacağımız turumuza başlıyoruz… Romanya’da Bükreş’e geldiğiniz zaman Champs-Élysées benzeri caddeyi, zafer takını ve geniş bulvarları görünce neden buraya ‘Küçük Paris’ dendiğini daha da iyi anlayacaksınız…

İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento sarayı namı diğer “Halk Evi” Çavuşesku tarafından yapılması emredilmiştir. günümüzde Pentagon’dan sonra dünyanın en büyük parlamento sarayı olma özelliğine sahiptir. Bittiğinde 10 milyar dolara mal olmuştur. Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş bir binadır. Çavuşesku, sarayın ismini Cumhuriyet Evi koymuş, ancak Romenler halen Halkın Evi olarak adlandırmaktadır. Ayrıca Atatürk Büstü de, görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman veriyoruz.

Dileyenlerle extra olarak Köy Evi müzesi turumuzu yapıyoruz (Ekstra 20 Euro)

Gece de eğlenceli ve yemekli/içkili Romen Taverna gecesi eğlencemize gidiyoruz. (30 Euro)

 

 1. GÜN Cumartesi BÜKREŞ – SINAİA – BRAN – PELES ŞATOSU – DRAKULA ŞATOSU – BRAŞOV

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası ekstra olarak düzenlecek olan Sinaia –Bran – Braşov turumuza katılabilirsiniz. Bu turumuzda İlk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peles şatosunu geziyoruz. Bu gezimizin ardından Transilvanya bölgesinin en çok bilinen ve ilgi çeken merkezi olan Nam-ı diğer Kazıklı Voyvoda’nın şehri Braşov’a hareket ediyoruz. Sfatului Meydanını çevreleyen Barok stili binaları izlerken bir taraftan da şirin kafelerde çinko kaplarda pişirilen enfes kahvelerin tadına doyamayacaksınız. Sonrasında “Vampir Avcıları”nın akınına uğrayan Bran Kalesi (Drakula Şatosu) ziyaretinizde işkence aletlerinin gölgesinde ve tarihi doku içinde enteresan bir gün geçirme şansı bulacaksınız. Gezi sonrası Bükreş’e dönüyoruz ve geceleme otelimizde. (Peles – Bran & Drakula Şatosu giriş ücretleri dahil kişi başı 45 € )

 

 

Drakula Şatosu

 

 

 1. GÜN Pazar BÜKREŞ – RUSÇUK – VARNA – İSTANBUL

 

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp  Bulgaristan Rusçuk’a hareket ediyoruz. Otobüs ile Rusçuk panoramik gezimizin ardından Varna’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varna şehir turumuzda Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve  Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir içinde serbest zaman sonrası rehberimizin belirlediği saatte dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Nessebar – Burgas karayolu takip edilerek Dereköy sınır kapısına geliyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası  Kırklareli – Çorlu karayolu takip edilerek  gece saatlerinde  İstanbul’a varıp sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz.  Bir sonraki gezimizde tekrar görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.

 

 

 

GEZİ ÜCRETİ: 149 EURO (2 kişilik odada kişi başı)

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 50 EURO

(Sizi tek gelen hem cinsiniz bir kişiyle de eşleştirebiliyoruz. Böylece 50 Euro fark vermiyorsunuz)

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • Lüks otobüslerle gidiş dönüş ulaşım (araç içi ikramlar)
 • 4* Otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama.
 • Türkçe profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Şehir konaklama vergileri
 • Sınır geçiş, gümrük vergileri ve ayakbastı ücretleri
 • Tüm otoyol check-point ve otopark ücretleri
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları.

 

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Vize ücreti 125 Euro  / Not : Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için vize uygulaması yoktur.
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası (15 Euro)
 • Yurtdışı çıkış Pulu 15 TL
 • Extra turlar ve kişisel harcamalar
 • İlk gün alınan kahvaltı ve otellerdeki ekstra harcamalar

 

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 542 387 80 13 NO’LU TELEFONDAN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.

KREDİ KARTLARINIZA TAKSİT İMKANI.

BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN: 0542 387 80 13

Bu gezimiz TÜRSAB A SINIFI Acentemiz ile gerçekleşecektir.

 

 

OTELLERİMİZ:

4 yıldızlı Bükreş  Grand Rin Otel veya

4 yıldızlı Minerva Hotel  veya benzeri oteller

 

EKSTRA TURLAR

 

TRANSİLVANYA – ŞATOLAR TURU

Bu gezimizin olmazsa olmazı olarak nitelendirilen Transilvanya – Şatolar turumuzda sizlerle Romanya’nın en etkileyici yerlerine götüreceğiz. Bu turumuzda İlk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peles şatosunu geziyoruz. Bu gezimizin ardından Transilvanya bölgesinin en çok bilinen ve ilgi çeken merkezi olan Nam-ı diğer Kazıklı Voyvoda’nın şehri Braşov’a hareket ediyrouz. Sfatului Meydanını çevreleyen Barok stili binaları izlerken bir taraftan da şirin kafelerde çinko kaplarda pişirilen enfes kahvelerin tadına doyamayacaksınız. Sonrasında “Vampir Avcıları”nın akınına uğrayan Bran Kalesi (Drakula Şatosu) ziyaretinizde işkence aletlerinin gölgesinde ve tarihi doku içinde enteresan bir gün geçirme şansı bulacaksınız. Gezi sonrası Bükreş’e dönüş ve geceleme otelimizde. (Peles – Bran & Drakula Şatosu giriş ücretleri dahil kişi başı 45 €)

 

KÖY MÜZESİ TURU

 

Köy Müzesi, Romanya tarihinde 17, 18  ve 19. yüzyıllarda insanların kırsal kesimlerde yaşadıkları evleri ve kullandıkları eşyaların açık hava müzesi şeklinde sergilendiği güzel ve farklı bir müze. Evlerin çoğunun kapısı açık. Bu müzeyi görmeden dönmemenizi tavsiye ediyorum. Köy Müzesi‘nden  işlemeli giyim, halı, el oyması eşyalar ya da organik yiyecekler de alabilirsiniz. (Müze giriş ücreti de dahil kişi başı 15 Euro)

 

 

MÜZİKLİ ROMEN TAVERNA GECESİ AKŞAM YEMEĞİ

 

Yemekli / içkili / canlı müzikli Romanya Taverna gecesi eğlencemize gidiyoruz. (30 Euro)

 

 

Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.

Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.

NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.

 

AYRINTILI BİLGİ: 0542 387 80 13

 

 

 

Yeşil Pasaport Sahipleri İçin Bilgilendirme

Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahibi yolcularımızın aktif görevde olmaları durumunda “SGK Hizmet Dökümü” ve bağlı bulundukları kurum ve kuruluşlardan yurt dışına çıkmalarına mahsur olmadığına dair belge ibraz etmeleri; emekli olanların ise emeklilik kartlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Kamu çalışanlarının hakkından dolayı pasaport (hususi veya hizmet) alan, memur olmayan eş ve çocukları, çalışanın bağlı bulunduğu kurum ve kuruluşlardan “kurumda görevli çalışanımızın yurtdışına çıkmasında mahsur olmadığı, eş ve çocuklarının çalışanın hakkından dolayı pasaport hamili olduğu” şeklinde aldıkları yazıyı yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Bu sayfadaki açıklamalar bilgilendirme niteliğinde olup çıkış esnasında ibraz edilmesi gerekli evrakların temini yolcularımızın kendi sorumluluğundadır.

Gerekli Bilgiler

– Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için yanınızda Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehberimiz para değişimi konusunda yardımcı olacaktır.

– Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.

– Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton, Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç), Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil), Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet, Çikolata ve Şekerleme: 2 kg, Kahve: 1 kg, Çay: 1 kg

– Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.

-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır.

-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*