All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

PERU BOLİVYA ŞİLİ
1. Tur: 19-29 Eylül 2018
2. Tur: 18-28 Ekim 2018

YOLDOSTLARI İLE PERU&BOLİVYA&ŞİLİ GEZİSİ

Air France / KLM Havayolları Tarifeli Seferleri ile…

19 – 29 Eylül 2018 / 11 Gün

*İSTANBUL-LIMA-SANTIAGO -ISTANBUL ARASINDA AIR FRANCE/KLM HAVA YOLLARI İLE YAPILACAK EKONOMİ SINIFI UÇUŞLAR…

*LAN ,TAM HAVAYOLLARI İLE LIMA/CUSCO ARICA/SANTIAGO ARASI YAPILACAK EKONOMİ SINIFI UÇUŞLAR…

TÜM EKSTRA TURLAR DAHİLDİR!!!

*Tüm Otellerde Sabah Kahvaltıları

*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri [ 6 ÖĞLE YEMEĞİ ]

*Programda Belirtilen Akşam Yemekleri [ 2 AKŞAM YEMEĞİ ]

*Lima şehir turu

*Macchu Pichu Lüks tren bileti /*Macchu Pichu ören yeri gezisi

*Uros Adası tekne gezisi(TİTİKAKA GÖLÜ )

*Tiwanaku Antik kent gezisi / *Ay Vadisi ziyareti

*Santiago de Chile şehir turu

*TÜM ÖRENYERİ,MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ

*Bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti

* Bu tura özel olarak hazırlanan Seyahat Sigortası [ ASSIST CARD ] Seyahat Başlangıcından bitimine kadar geçerlidir.

1990 EURO!!!

KREDİ KARTLARINIZA PEŞİN FİYATINA 6 TAKSİT İMKANI

 

 

Merhaba değerli dostlar…

19-29 EYLÜL tarihlerinde

MUHTEŞEM PERU – BOLİVYA – ŞİLİ

gezisine hazırlanın…

BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN:

0542 387 80 13

 

  1. GÜN / 19 EYLÜL 2018 ISTANBUL – PARİS – LİMA 04:00 16:00

Sabah saat  02:00’de  İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar  kontuarında sizlerle buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra AIR FRANCE HAVA YOLLARI ile PARIS  üzerinden LIMA  (PERU) uçuşumuz başlıyor. Akşam üzeri  PERU’nun başkenti LİMA  varışımızı takiben özel aracımız ile otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde. (MIRAFLORES HOTEL 3*)

 

 

2.GÜN/20EYLÜL 2018        LIMA[ PERU ] ‘’ KRALLAR ŞEHRİ ‘’

Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra, rehberimiz eşliğinde Lima  şehir turumuzu  yapmak için otelimizden ayrılıyoruz; LIMA… Diğer ismi ile Kralların şehri… Şehrin tarihi ve antik dokusunun olduğu; eski caddelerinin yer aldığı tarihi şehir merkezine gidiyoruz… Ana Meydan, Plaza San Martin, Hükümet Konağı, Santa Domingo Kilisesi ve altındaki dehlizlerde yer alan, eski mezar odaları “Catacomb”, Miraflores ve Aşıklar Parkı göreceğimiz yerlerden sadece bazıları… Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Öğle yemeğinden sonra Peru kültüründe önemli bir yeri olan MUSEO ORO DEL PERU (Altın Müzesi) ziyaretini yapacağız. İçerisinde tarihi koleksiyonları barındıran çok özel bir müze olan altın müzesi ziyaretimizi  tamamladıktan  sonra, Miraflores bölgesine  dönüyoruz ve serbest saatlerimiz  başlıyor. Geceleme otelimizde…

 

3.GÜN/21 EYLÜL                 LİMA- CUSCO 07:00 08:30 uçuş

Sabah erken saatlerde  otelimizden ayrılıyoruz,  LİMA havalimanına geçeceğiz. Burada Peru Yerel hava yolları ile PERU‘nun eski başkenti ve tarihi kadim mekanı CUSCO’ya uçuşumuzu yapacağız. (Cusco, deniz seviyesinden 3000 m yükseklikte olan bir yerleşim yeridir, yüksek irtifalı yerleşim yerlerinin bu geziden başladığı noktadır). Varışımızı  takiben  otelimize  transfer  edileceğiz,  kısa bir  dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz başlayacak… Eski Katedral meydanı, Cusco Yerel Pazarı görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası serbest  saatler  akşam yemeği ve geceleme  otelimizde.(CASA ANDINA HOTEL 3*)

 

4.GÜN / 22EYLÜL                MACHU PICCHU TURU

Bu sabah muhteşem bir tura hazır olun… Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra trenle tam günlük İnka Medeniyetinin beşiği öğle yemekli Machu Picchu turumuz başlıyor. Yolculuğumuzun belli bir bölümü trenle, kalan kısmı ise otobüsle gerçekleşecektir. İnanılmaz anıtların yakınına kadar giderek hayranlıkla, şaşkınlık arası bir gün geçireceğiz…

Ollantaytambo (Kutsal Vadi) yolu Cusco merkezden özel aracımızla  geçiliyor, burada  istasyona ulaşıp PERURAIL  firmasının Lüx trenleri ile  Aqua Calientes  (Machu Pichu ) istasyonuna  ulaşıyoruz,  dönüşümüz de yina aynı  rota  üzerinden olacak… Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Akşam saatlerinde Cusco’ya dönüş ve geceleme otelimizde. (CASA ANDINA HOTEL 3**)

 

5.GÜN/23 EYLÜL                 CUZCO-PUNO [ TİTİKAKA GÖLÜ ]

Kahvaltımızı yaptıktan sonra karayolu ile Puno  şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacak… Bunların en önemlisi Laraya Geçidi 4400m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir… And Dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz, muhteşem manzaralar eşliğinde yerel köylerden geçeceğiz… Öğleden sonra Puno’ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz ve   eğer zamanımız  el verir ise TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır.  Turumuz sonrası  otelimize  dönüyoruz ve  akşam yemeği   ve  geceleme otelimizde. (Hotel Real Inn Puno 3*)

 

6.GÜN/24 EYLÜL     TIWANAKU – LAPAZ          [ BOLİVYA ]

Kahvaltının ardından,karayolu ile LAPAZ a hareket ediyoruz.Bugün kara yolu üzerinde hudut geçişi işlemlerimizi yapacağız, Peru’dan çıkış Bolivya ‘ya giriş prosedürlerimizi bitireceğiz, sınır noktasında, araç değişimi olacağı için Peru sınırına geldiğimiz araçta lütfen eşyalarınızı bırakmayınız.

Yolculuğumuz yaklaşık 5 saat  sürecektir . Güzergahımızda TIWANAKU antik kenti ziyareti yapılacaktır. Öğle yemeğini Tiwanaku da küçük bir yerel restoranda alıyoruz.  La paz  şehrine  varışımızı  takiben ,  La paz  şehir merkezinde  San Francisco Kilisesi ve CADILAR PAZARI  denilen sokakları göreceğiz,Şehre 1 saat mesafedeki  Ay Vadisi  gezisi yapacağız. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz, Geceleme otelimizde. (La  Casa Butık Hotel 4*)

 

7.GÜN/25 EYLÜL                 LAPAZ- ARICA ( ŞİLİ ) ‘’ Pasifik ve ÇÖL ‘’

Bu sabah erken saatlerde Lapaz’dan ayrılıyoruz, GÜNEY bölgesine ŞİLİ’ye geçeceğiz, karayolu ile yapacağımız yolculuğumuz 7,5 saat sürecektir.Bolivya Şili hudutu AND dağları zirvelerinde yer alıyor. Kara hududundan geçiş işlemlerimizi pasaport kontrollerini yapacağız. ŞİLİ’ye aynı otobüs ile devam edeceğiz.Sınırı geçtikten sonra ilk molamız Chungara Gölü kıyısında olacak, bölgenin en yüksek göllerinden birisi olan bu coğrafyada, güzel manzaralara şahit olacaksınız.  Yolculuğumuzun

 

ÖĞLE YEMEĞİ molası yine eski bir yerleşim olan PUTRE kasabasında olacak. Yemek molasından sonra ARICA merkeze doğru ilerliyoruz, Dağ yollarından aşağıya doğru akan bu kara yolu, ulaştığı  Çöl düzlükleri ATAKAMA ÇÖLÜ nün başladığı bölgelerdir. Şili ‘ye en Kuzeyinden başkenti Santiago’ya kadar kaplayan dev çöle ATACAMA  diyoruz, en az yağış alan, sert taş,yer yer kumluk olan bu çölün bir bölümünden geçerek ilerliyoruz. Arica merkeze ulaştıktan sonra , şehrin Manzara noktası olan, tepeye çıkacağız. Buraya MORRO DE ARICA  ismi verilmiştir, kuş bakışı Pasifik Okyanusu kıyısındaki bu küçük şehri izliyoruz, bir yanı Okyanus bir yanı Çöl..  Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz, geceleme otelimizde. (Hotel Arıca 3*)

 

8.GÜN/26 EYLÜL     ARICA-SANTIAGO DE CHILIE 08:25 11:00 UÇUŞ

Sabah yola çıkıyoruz, havalimanına geçiyoruz.Santiago uçuşumuzu yapmak üzere hazırlıklarımızı  tamamlıyoruz. Santiago’ya  geçiyoruz, Santiagoya varışta hemen şehir turuna başlayacağız. Tur esnasında Parlemento Binası, PLAZA DE ARMAS , Katedral Meydanı,görülecek yerler arasındadır. Ve  TELEFERİK (FUNIKULER) ile  şehrin en Yüksek noktasına çıkıp güzel bir  manzara izleyeceğiz. Bu bölgeye Bella Vista  semti denilmektedir. Yine turumuz esnasında, Cenro Marcado , yerel eski pazarı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi  yerel bir restoranda alacağız , Tur bitimi otele dönüş serbest zaman.Geceleme otelimizde. (Santıago Hotel Centro 3* )

 

9.GÜN/27 EYLÜL     VALPARAISO ve VINA DEL MAR TURU

Sabah kahvaltı sonrasında güzel bir turumuz var., Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı , sanatçılar,bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan ; Şili’nin okyanus kıyısında bulunan Pasifiğin İncisi olarak anılan butik şehri Valparaiso’ya düzenleyeceğimiz gezi başlıyorŞehir merkezine 2,5 saat mesafede olan , Vina del Mar  şehrini  görüyoruz .ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.  Bu ziyaretimiz esnasında  zamanımız el verirse  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARI  ve üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak,Turumuzun sonunda yeniden otelimize   dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 

 

10.GÜN/28 EYLÜL               SANTIAGO CHILE -AMSTERDAM 11:50 10:05+1

Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası , havalimanına geçiyoruz, ve KLM HAVA YOLLARI   tarifeli uçuş ile geri  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta olacak

 

 

11.GÜN/29 EYLÜL AMSTERDAM -ISTANBUL’a varış 11:40 17:00 VARIŞ

Akşam saatlerinde İstanbul’a varıyor ve bir sonraki gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.  Anılarla dolu turumuzun sonu…

 

GEZİ ÜCRETİ: 1990 EURO (2 kişilik odada kişi başı)

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 400 EURO

(Sizi tek gelen hem cinsiniz bir kişiyle de eşleştirebiliyoruz. Böylece 400 EURO fark vermiyorsunuz)

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL HİZMETLERİMİZ

*İstanbul-LIMA-SANTIAGO -Istanbul arasında AIR FRANCE/KLM Hava Yolları ile yapılacak ekonomi sınıfı uçuşlar ve 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı.

*LAN ,TAM Havayolları ile LIMA/CUSCO ARICA/SANTIAGO arası yapılacak uçuşlarda ekonomi sınıfı uçak biletleri

*Lüks araçlarla Havalimanı-otel-Havalimanı transferleri

*Lüks araçlarla şehir turları

*Lima şehir turu

*Tüm Otellerde Sabah Kahvaltıları

*Programda Belirtilen Öğle Yemekleri ( 6 ÖĞLE YEMEĞİ )

*Programda Belirtilen Akşam Yemekleri (2 AKŞAM YEMEĞİ )

*Macchu Pichu Lüks tren bileti

*Macchu Pichu ören yeri gezisi

*Uros Adası tekne gezisi(TİTİKAKA GÖLÜ )

*Tiwanaku Antik kent gezisi

*Ay Vadisi ziyareti

*Santiago de Chile şehir turu

*Tüm Örenyeri ve müze giriş biletleri

*Bölgeye hakim Türkçe Operasyon ve Rehberlik Hizmeti

*3 ve butik otellerde standart oda kahvaltı konaklama

*Seyahat sigortası ( ASSIST CARD ) Seyahat Başlangıcından Bitimine kadar geçerlidir.

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

Kişisel harcamalar

Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

Programda belirtilmeyen yerlerde öğle ve akşam yemekleri ile yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

*Tüm yerel servis tipleri (Tüm yerel rehberler, tüm otobüs şoförleri, Türk Tur lideri, restoranlardaki garsonlar içindir) 100 € kişi başı alanda toplanılacaktır.

 

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 542 387 80 13 NO’LU TELEFONDAN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.

KREDİ KARTLARINIZA PEŞİN FİYATINA 6 TAKSİT…

BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN: 0542 387 80 13

Tüm gezilerimiz TÜRSAB A SINIFI seyahat acenteleri güvencesinde gerçekleştirilmektedir.

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*