All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13
Rezervasyon Yap!
Muhteşem bir Mardin-Midyat gezisi için hazırlanın... Uçaklı Butik Mardin Midyat gezisi bizleri bekliyor... 9-11 Kasım'da hayalleriniz gerçek oluyor...

 

 

FLIGHT FROM DESTINATION DATE DEPARTS ARRIVES
İstanbul Sabiha Gökçen Mardin 9 Ksm 2018 07:20 09:20
Mardin İstanbul Sabiha Gökçen 11 Ksm 2018 19:15 21:15

 

9-11 KASIM BUTİK MARDİN TURU (HAFTA SONU)

Tur Tarihleri:  9-11 Kasım 2018 (Hafta sonu)

Konaklama: 2 Gece
Ulaşım: Uçak

Ücret: 1200 TL

1.Gün: İstanbul’dan Hareket, Mardin;

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 07.20’da hareket edecek olan PC2430 Sefer Sayılı Mardin uçağı ile yolculuğumuza başlamak için uçuştan 1 saat önce havalimanında buluşuyoruz. Yaklaşık iki saatlik yolculuk sonrası Mardin’e varıyoruz. Değerli rehberimizin bizleri karşılamasının ardından Mardin’de ilk olarak bütün dünyadaki Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrul Zafaran Manastırı’na çeviriyoruz. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryani’lerin Patriklik Merkezi görevini üstlenen manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Buradan ayrıldıktan sonra ise ilginç mimari yapısıyla öne çıkan Dara Antik Kenti’ne yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer, bize Selçuk’taki Efes Antik Kenti’ni anımsatacaktır.

Geç öğle yemeği molasınının ardından  Kasimiye Medresesini geziyoruz .yöresel lezzetlerden olan  badem şekeri için serbest zaman vererek  Mardin’de bulunan butik otelimize geçiş yaparak akşam yemeğimizi alıyoruz.

Dileyen misafirlerimiz (extra ) Reyhani gecesine gidebilir .

 

Öğle Yemeği: Belirlenen Restronda Set Menü Veya Açık Büfe / Ekstra

Akşam Yemeği: Otel’de alınacaktır. / Fiyata Dâhildir.

Konaklama: Kaya Ninova Butik Otel

 

  1. Gün: Savur, Kıllıt, Anıtlı, Midyat, Mardin;

Otelde aldığımız kahvaltı sonrasında gezimize başlıyoruz. İlk durağımız Mardin’e benzerliğiyle şehrimizin minyatürü gibi olan Savur ilçesi olacaktır. Panoramik olarak Savur ilçesini görüyor ve yolumuz üstünde yer alan Hristiyanlığın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt Köyü’ne varıyoruz. Köyün terkedilmiş görüntüsü bize hüzün verecektir. Köyde bulunan Ortodoks, Katolik (Harabe) ve Protestan(Harabe) kiliselerini ziyaret ediyoruz. Midyat’a bağlı Anıtlı Köyü’ne doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Tarihteki ismi Hah şimdiki ismi Anıtlı olan Süryani Köyü’ne varıyoruz. Anıtlı Köyü’nde yer alan ve Süryani’lerin Mor Gabriel Manastırı’ndan sonra dokuz asır boyunca Metropolitlik merkezi olarak kullandığı Mor Sobo Katedrali ile iki bin yıllık anıtın üzerine kurulan Meryem Ana Kilisesi görenleri büyülüyor. Anıtlı köyünden gördükten sonra Midyat ilçesine geçiyoruz . Burada da birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi’ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısına varıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz

Mardin’de bulunan Otelimize geçiş yapıyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otel’de alınacaktır. / Fiyata Dâhildir

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda Set Menü  / Ekstra

Akşam Yemeği: Otel’de alınacaktır. / Fiyata Dâhildir.

Konaklama:  Kaya Ninova Butik Otel

 

 

  1. Gün: Mardin, Dara Antik Kenti, Mor Gabriel Manastırı, Midyat, Mardin, İstanbul’a Dönüş;

Otelimizde aldığımız erken  kahvaltı sonrası yeni bir güne merhaba derken . Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş olan Mor Gabriel Manastır’ını ziyaret ediyoruz. Mor Gabriel ziyaretimiz sonrasında ise Mardin e geri dönüyoruz .yöresel yemekler eşliğinde öğle yemek sonrası  Eski mardini keşfe çıkıyoruz .Buradaki program yürüyerek gerçekleşecektir .Ulu camii ,ve kız meslek lisesi ,eski ptt binası ,mardin müzesi ve sanat sokağı göreceğimiz yerler arasında olacaktır.serbest zaman sonrası  Mardin havalimanına geçiş yapıyoruz.  Saat 19.55’da hareket edecek olan PC2433 Sefer sayılı uçuşumuz için geçiş işlemlerimizin ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a ulaşarak bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otel’de alınacaktır. / Fiyata Dâhildir.

Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda Set Menü  / Ekstra

 

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler: Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler:
– 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama – Öğle Yemekleri ve tüm içecekler
– Otelde Akşam Yemeği – Dönüşteki Akşam Yemeği
– Otelde Sabah Kahvaltısı – Müze ve Ören Yeri manastır Giriş Ücretleri
– Profesyonel Kokartlı Rehberlik(Nilgün MAZICIOĞLU ) -İlk gün kahvaltı
– Lüks Araçlar ile Ulaşım -Reyhani gecesi
– Araç İçi İkramlar  
– Zorunlu Seyahat Sigortası  
– Tüm Geziler  
– Acente Güvencesi  

 

Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.
Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.

NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.

AYRINTILI BİLGİ: 0542 387 80 13