All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

Küba

 

 

 

YOL DOSTLARI İLE

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI’NDA

RENGARENK  K Ü B A  GEZİSİ

TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL!!!

1990 EURO

 

 

 

THY Tarifeli Seferleri ile 7 Gece 9 Gün…

 

25 Nisan – 3 Mayıs 2017 / 7 Gece 9 Gün

 

SADECE PASAPORT GÖRÜNTÜSÜ İLE KÜBA VİZESİ İMKÂNI!

 

PROGRAMIMIZDA HİÇBİR EKSTRA TUR SATIŞI YOKTUR,

BELİRTİLEN TÜM TURLAR FİYATA DAHİLDİR!!!

 

 7 KAHVALTI, 3 ÖĞLEN YEMEĞİ, 5 AKŞAM YEMEĞİ, UÇAKLARDA ALACAĞIMIZ YEMEKLER DAHİL!

 

 

 

PANORAMİK HAVANA, CIENFIEGOS VE TRİNİDAD ŞEHİR TURLARI DAHİL!  

VİNALES VADİSİ VE PİNAR DEL RİO TURU DAHİL!

CAFE TABERNA SHOW DAHİL! (BUENO VİSTA MÜZİK GRUBU EŞLİĞİNDE/AKŞAM YEMEKLİ/İÇKİLİ)

COCO TAKSİ TURU DAHİL!

MUHTEŞEM KÜBA TURU DAHİL! (ESKİ AMERİKAN ARABALARIYLA/CANLI MÜZİKLİ/ ÖĞLE YEMEKLİ)

VİNALES VADİSİ VE PINAR DEL RİO TURU, PURO FABRİKASI TURU DAHİL (ÖĞLE YEMEKLİ)

VARADERO’DA YUNUS BALIKLARIYLA YÜZEBİLECEĞİNİZ CAYO BLANCO ADASI ÖĞLEN YEMEKLİ CRUSERO DEL SOL CATAMARAN TEKNE TURU DAHİL!

4 * OTELLERDE HAVANA’DA 4 GECE ODA KAHVALTI, VARADERO’DA 2 GECE HERŞEY DAHİL, TRİNİDAD’DA (3*) 1 GECE HERŞEY DAHİL OLARAK TOPLAM 7 GECE KONAKLAMA

GEZİ ÜCRETİ TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL

1990 EURO!!!

300 EURO ÖN ÖDEMEYLE KESİN REZERVASYON İMKANI…

 

 

 

 

 

1 MAYIS KÜBA PROGRAMI

 

 

 1. GÜN ÇARŞAMBA/PERŞEMBE ISTANBUL – HAVANA – TRİNİDAD (25/26 NİSAN)

 

25 Nisan Çarşamba gecesi saat 22:30’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarında buluşuyoruz. Bagaj, pasaport ve biniş işlemlerinden sonra, saat 01:10’da THY Havayolları’nın TK183G tarifeli seferi ile direk uçuş ile Havana’ya  hareket ediyoruz.  Yerel saat ile 07:55’te Küba’nın başkenti Havana’ya varıyoruz.

 

Jose Marti Havaalanında karşılanmamızın ardından Havana’dan ayrılıyor ve Trinidad’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Havana’ya yaklaşık 3 saat mesafedeki Cienfuegos şehrini de panoramik olarak geziyoruz. Gezi esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan bu şehir Fransızlar tarafından kurulduğu için simetrik sokakları ve caddeleri ile diğer Küba şehirlerinden farklılık göstermektedir. Bu güzel şehirde göreceğimiz başlıca yerler;  Cienfuegos Tarihi Merkezi, Valle Sarayı, Jose Marti Parkı, Prado Promenade, Tom Terry Tiyatrosu.

Cienfuegos aynı zamanda ünlü müzisyen Benny More’un doğduğu şehir olup birçok müzisyene de ev sahipliği yapmaktadır. Cienfuegos şehir turumuzdan sonra yaklaşık 90km uzaklıkta olan Trinidad’a yola çıkıyoruz. Kısa bir oryantasyon panoramik şehir turundan sonra geç öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz.  Fiyata dahil olan akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

** Trinidad’daki Resort otelimiz herşey dâhil konseptindedir.[3* ANCON RESORT]

 

2. GÜN CUMA              TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO (27 Nisan)

 

Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi ve Trinidad Şehri gezisi esnasında; rom, limon, bal ve su ile yapılan içkisi ile meşhur La Canchanchara Barda müzik ziyafeti molamız olacak. Vereceğimiz 1 saatlik serbest zaman esnasında dileyen misafirlerimiz Trinidad Mimarlık müzesi ve tarih müzesini gezebilirler. (Romantik Müze 2 yıldan beri tadilatta olup gittiğimiz tarihte halen tadilatta olabilir.)

Trinidad şehir gezimiz sonrası İznaga kardeşlerin hikayesi eşliğinde bir zamanlar sahip oldukları şeker kamışı plantasyonlarının tamamını  göreceğimiz manzara tepemizde ufak bir mola vereceğiz.

(Dileyen misafirlerimiz Canopy yapabilirler.) 

İznaga vadisindeki molalarımızın ardından 2 saat sürecek Santa Clara yolculuğumuz için hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızdan sonra  Che Guevara ve 37 devrim arkadaşının ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı Müzesi Zırhlı Tren, gerçeğine en yakın yapılmış olan Che Guevera heykelini ziyaretimizden sonra Varadero’ya  doğru yola çıkıyoruz. Fiyata dahil olan akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

** Varadero’daki 4 yıldızlı otelimiz herşey dâhil konseptindedir.

 

3. GÜN CUMARTESİ                VARADERO (28 Nisan)

 

Sabah kahvaltısının  ardından sizlerle birlikte Bahamaların olmazsa olmazı Crusero Del Sol Catamaran gezimiz yapılacaktır. Yaklaşık 250-300 kişilik kapasitesi olan bu büyük Catamaran’da gün boyu alkollü alkolsüz içkilerimizi yudumlayıp Bahamaların eşsiz adaları arasında yunuslar ile yol alıp kumların yaz ya da kış ısınmadığı beyaz kumları ile ünlü Cayo Blanco adasına ulaşacağız. Bu yolculuğumuz esnasında ayrıca Okyanusun ortasında kurulu olan havuzlarda Yunuslar ile yakınlaşma, yüzme, fotoğraf çektirme ve  şnorkel ile dalma imkanımız da olacak. Cayo Blanco adasında alacağımız deniz ürünlerinden oluşan muhteşem bir açık büfe öğle yemeğinden sonra yüzme ve güneşlenme için serbest saatlerimiz var… İstakoz ve karidesin dünyadaki en lezzetlisini Cayo Blanco adasında yiyebilirsiniz. Fiyata dahil olan akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

** Crusero Del Sol Tekne Gezisi, Yunuslarla yakınlaşma, şnorkel ile dalma fiyata dahildir… 

 

 1. 4. GÜN PAZAR VARADERO – HAVANA (29 Nisan)

Sabah kahvaltıdan sonra Havana’ya transfer oluyoruz. Oryantasyon amaçlı Havana panaromik şehir turumuza başlıyoruz. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Plaza de Armas Meydanı, San Fransisco Meydanı, Vedado ve Miramar Bölgeleri göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Panaromik gezimizin ardından 4 yıldızlı otelimize hareket ediyoruz ve sizlere serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.

OTELİMİZ : Hotel Memories Miramar la Habana 4*

 

5.GÜN      PAZARTESİ    HAVANA (30 Nisan)

 

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zamanımız olacak. Serbest zamanımızın ardından öğle yemekli ve  canlı müzikli Muhteşem Havana Turuna katılacağız. Bu ekstra tur için de herhangi bir ücret ödemiyoruz.

Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. En yenisi 1959 model olan dünyada sadece Küba’ya özgü devrim öncesi zengin Amerikalıların arkasında bıraktığı araçlarımız  ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Gaudisi olarak da bilinen Jose Antonio Rodriguez Fuster’in ; Barselona’da Gaudi’den, Romanya’da Brancusi’den etkilendikten sonra ilk defa 1995 yılında kendi ahşap eviyle başlayan ve sonraları 80’den fazla komşusunu da içine alan Fusterlandia’yı ziyaret edeceğiz.

Bu gezinin ardından  yine Küba kültürünün çeşitliliğine çok yakından tanık olacağımız adını zengin bir tüccardan alan (Fernando Hamel) Hamel meydanını ziyaret ediyoruz.

Afro Cuban dini Santeria ve  danslarını içinde barındıran (Rumba) bu özel sokağı ziyaretimizin ardından Batista rejiminde önceleri saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Duygusal anlar yaşayacağımız bu ziyaretimizden sonra öğle yemeğimiz için yerel restaurantımıza hareket ediyoruz. Fiyata dahil olan öğle yemeğimiz sonrasında Havana’yı kuş bakışı göreceğimiz İsa Heykeli, Che Guevara’nın kısa bir dönem ofis olarak  kullandığı aynı zamanda El Morro- Fuerza ve San Carlos kalelerine ev sahipliği yapan Casablanca Bölgesini ziyaret edeceğiz.

Casablanca bölgesi ziyaretimizden sonra Küba’nın olmazsa olmazı olan  sırasıyla Cathedral-Armas-Sanfransisco ve Vieja Meydanlarını yürüyerek adımlayacağız. Ayrıca şehrin gizemli, arabaların dahi girmekte zorlandığı dar arka sokaklarını, Çin mahallesini de  kapsayacak olan ve yine Küba’ya özgü olan Coco taksiler ile gezeceğiz. (Ücrete dahil). Turumuz sonrası otelimize dönüyoruz.

** Muhteşem Havana Ekstra Turu ücrete dahildir.

** Coco Taksi Ekstra Turu ücrete dahildir.

 

 

6.    GÜN SALI HAVANA (1 Mayıs İşçi Bayramı )

 

İşte beklenen gün. Bugün 1 Mayıs İşçi Bayramını tam merkezinde Küba’da kutlayacağız… Sizlere hediye edeceğimiz Türk bayraklarımız ve t-shirtlerimizle 1 Mayıs törenlerinin halen dünyada  en coşkulu kutlandığı, her kıtadan her ırktan insanın kardeşçe ve özgürce yürüdüğü  korteje dahil olmak üzere sabah saat 07.00’de lobide buluşuyoruz.. Türk bayraklarımız, t-shirtlerimizle, Küba yöresel dansları eşliğinde büyük korteje katılıyoruz.

Devrim Meydanı’na kadar Küba halkı ve dünyanın dört bir yanından gelen halklar ile birlikte yürüyoruz. Bu anlarda, Küba’nın bu özel günü olan 1 Mayıs’ta, 55 yıl boyunca yapılan etkileyici, duygulandırıcı ve nefes kesen gösterilere şahit olacaksınız.

Kutlamalar sonrasında Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkânlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz.

Akşam sizlerle birlikte; Compay Segundo, İbrahim Ferrer, Celia Cruz ve daha birçok ünlü isim ile birlikte çalmış olan, ünü dünyanın dört bir yanına yayılmış Türkiye’de de defalarca konser vermiş gerçek Bueno Vista Social Club sanatçılarının müzikleri eşliğinde muhteşem bir akşam yemeği bekliyor. Otantik Yerel  Restaurantımızda  akşam yemeğiniz beyaz, kırmızı et veya deniz ürünleri menülüdür. ( 2 adet içecek dahildir. (Dilerseniz Küba’nın seçkin kokteyllerinden Mojito, Cuba Libre, Pina Colada ve Daiquirinin  tadına bakabilirsiniz

** Akşam yemekli ve içkili Cafe Taberna Show Fiyata dahildir

 

 

 

 

7. GÜN ÇARŞAMBA    HAVANA (2 Mayıs)

Sabah kahvaltısından sonra tam gün düzenlenecek olan Pinar del Rio – Vinales Vadisi Turu‘na katılıyoruz. (Ücrete dahil)  Bu turumuzda ilk durağımız olarak dünyaca ünlü Cohiba-Montecristo-Partagas-Romeo&Juliet vb. markaların resmi olarak üretildiği Pinar Del Rio Puro Fabrikasını ziyaret edeceğiz. Burada tütünün puroya dönüşmesinin her aşamasını gözlemleme şansımız olacak. Fabrika gezimiz sonrasında  1999 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesinde yerel alan  Vinales vadisine yolculuğumuz başlıyor. Ünlü yönetmen Steven Spielberg’in bile hayran kalıp Jurassic Park filminde kullanmak istediği bu eşsiz vadide sırası ile Los Jasminez Seyir Terası, Benito’nun Çiftliği, İndian Cave (Cueva del Indio), Leovigildo Gonales’in 1961 yılında yaptığı Mural de la Prehistoria gezeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimiz El Palenque Restaurant da özel fırında Tavuk  ve yerel sebze ve meyvalar.

Not : Turumuz esnasında olmazsa olmazlar Ballı Pina Colada-Organik Bal-Kahve-Rom alış verişi-Benito kahvesi ve Rom’u

** Öğle yemekli Pinar del Rio – Vinales Vadisi Turu ücrete dahildir…

 

8. GÜN PERŞEMBE   HAVANA – İSTANBUL (3 Mayıs)

 

Sabah kahvaltıdan sonra Jose Marti Havaalanına’na transfer oluyoruz. Havana’dan 09:55’de THY Havayollarının TK 183 G tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği uçaktadır ve ücrete dahildir.

 

 1. 9. GÜN İSTANBUL (3 Mayıs)

 

Saat 09:15’de İstanbul Atatürk Havalimanı’na varıyoruz. Yol Dostları Ailemizle bir başka gezimizde tekrar buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

 

 

GEZİ ÜCRETİ: 1990 EURO (2 kişilik odada kişi başı)

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 400 EURO

(Sizi tek gelen hem cinsiniz bir kişiyle de eşleştirebiliyoruz. Böylece 400 Euro fark vermiyorsunuz)

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • THY ile İstanbul –Havana – İstanbul Arası Gidiş-Dönüş Uçak Bileti dahil
 • Panoramik Havana, Trinidad, Cienfuegos, Santa Clara Şehir Turları dahil
 • 4 yıldızlı otellerde Havana’da 4 gece oda kahvaltı, Varadero’da 2 gece Herşey dâhil, Trinidad’da (3*) 1 gece Herşey Dahil olarak toplam 7 gece konaklama.
 • 7 kahvaltı, 3 öğlen yemeği, 5 akşam yemeği, uçaklarda alacağınız yemekler dahil
 • 5 Ekstra Tur Dahil
 • Vinales Vadisi ve Pınar Del Rio (öğle yemekli) Ekstra Turu dahil
 • Cafe Taberna Show dahil! (Bueno Vista müzik grubu eşliğinde/akşam yemekli/içkili) dahil
 • Coco taksi turu dahil!
 • Muhteşem Küba Turu dahil! (Eski Amerikan arabalarıyla/canlı müzikli/ öğle yemekli) dahil
 • Varadero’da yunuslarla yüzebileceğiniz Cayo Blanco Adası öğlen yemekli Crusero Del Sol Catamaran Tekne Turu dahil!
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)
 • Havana Otelde Akşam Yemeği
 • Havalimanı vergisi

 

 

 

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 

 • Zorunlu vize ücreti ve servis bedeli ( 50 Euro ) / Not : Yeşil pasaport sahibi misafirlerimiz için vize uygulaması yoktur.
 • Zorunlu Seyahat sağlık sigortası ve güvence paketi 30 € – 65 yaş ve üzeri 60 €
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu:15.-TL
 • Tur Süresince Tüm Kişisel Harcamalar
 • TUR bahşişleri dahil değildir.

 

 

 

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 542 387 80 13 NO’LU TELEFONDAN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.

 

300 EURO ÖN ÖDEMEYLE KESİN REZERVASYON İMKANI

 

Kredi kartlarınıza vade farksız 6 Taksit

 

BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN: 0542 387 80 13

 

Bu gezimiz TÜRSAB A SINIFI Acentemiz ile gerçekleşecektir.

 

 

 

 

 

 

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*