All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

Grup Lideri ve rehberle gezmenin avantajları

Tur rehberi ile gezmenin avantajları sandığımızdan çok daha büyük. Tatil yapmak kimine göre tüm senenin yorgunluğunu üstünden atmak demektir. Kimine göre değişik kültürlere tanıklık etmek, kimine göre de tarihin izlerine tanıklık etmektir.

Eğlenebileceğiniz, gezip öğreneceğiniz tatil rotaları oluştururken hepimiz arama motorlarına ”Görülmesi gereken yerler, vizesiz ülkeler, yurt dışında nerelere gidilir?” gibi sorular sorarız. Sonra da karşımıza çıkan binlerce siteden incelemeler yaparak yanıtlar bulmaya çalışırız. Bu yapılması doğru hareketlerden biri. Ve en az bunun kadar doğru olan başka bir şey var ki o da bilgileri tur rehberiyle pekiştirmek.

Tur Rehberi İle Gezmek
Tur şirketleri derledikları paket programlarla gerçekten daha ekonomik bir tatil fırsatı sunuyor. Aynı zamanda kısa vadede sizin daha az yorulmanızı da garanti ediyor.

Tur ve Tur Rehberi
Tur rehberi ile gezmenin üstünlükleri son derece fazla.

1- Tur rehberi, seyahat edeceğiniz bölgeye daha önceden defalarca seyahat ettiği için eğlenilecek yerleri, gezilmesi gereken yerleri bilir. Sizi bu hususta arama motorlarından bile daha iyi yönlendirir.

Tur rehberi

2- Siz şıpıdık terlikleriniz ve hasır şapkanızla gezerken yanınızda ağır turist kitapları, el rehberleri, printerdan çıkardığınız notları taşımak mecburiyetinde kalmazsınız, zira tur rehberi, bütün o kitaplardan daha bilgilidir. En doğru bilgiyi, yerinde öğrenirsiniz.

Rehber Avantajları
3- Başınız daha az belaya girer, zira düzenini bilmediğiniz bir ülkede size son derece saçma ve komik gelen şeylerden bile ceza yiyebilirsiniz. Size eşlik edecek bir tur rehberiniz varsa şanslısınız. Yiyeceğinizden, içeceğinize kadar herşeyi planlayan tur rehberi size nerede nasıl davranmanız konusu ile ilgili de öneriler verecektir.

4- Zaman düzenlemesı sayesinde görebileceğinizden daha çok yer görürsünüz. Tur rehberi süreyi en doğru biçimde kullanır. Saat kaçta nerede olmanız gerektiğinden, tuvalette geçireceğiniz vakte kadar her şeyi planlar. Bu sebeple daha az yorulur, daha fazla dinlenme fırsatı bulursunuz.

5- Kaybolma tehlikesi en az a iner. Eğer annenizin elini bırakıp önden önden yürüyen bir çocukluk geçmişiniz varsa bu alışkanlığınız sizi ömrünüz süresince yalnız bırakmaz. Tek başınıza tatile çıktığınızda kaybolma riski daha çoktur. Bu da size yol, yemek ve vakit olarak geri döner. Daha çok yol yürür daha çabuk acıkır ve vakit kaybedersiniz. Tek başınıza tatile çıktığınızda ilk önce gezilmesi gereken yerleri araştırırken sonra o yerleri arayarak kaybettiğiniz dönemleri düşünün. Bir de yollarda kaybolduğunuzu… Tur rehberi yanınızdayken gezi rotasını oluşturarak gidilecek yerlere sizi en kısa vakitte götürür ve süreyi boşa harcamanıza imkan vermez.

6- Müze önlerindeki sıraya kaynak yapmak mecburiyetinde kalmazsınız. Tur rehberi, rehberli gruplar için ayrılan kasadan biletinizi alır.

7- Ekonomik durumu ister yüksek dilerseniz düşük bir ülkeye gidin her ülkede dilenci bulunmaktadır. Tur rehberi ile gezdiğiniz vakit onlardan daha basit uzak durabilirsiniz.

8- Rehberler sizi tehlikeler ile ilgili bilgilendirir. Dikkat etmeniz gereken konuları açıklar. Oradaki hırsızların geliştirdiği taktikleri ve karşınıza çıkınca yapmanız gerekenleri size açıklar, daha güvenilir bir tatil yapmanızı sağlar. Hem de hastalık, yaralanma, ölüm gibi hallerde ilgili birimlerle bağlantı kurar.

Neden Rehberli Turlar?
9- Kültür turlarında tur rehberi size bölgenin gelenek ve göreneklerini anlatır, yöresel lezzetleri tanıtır, bölgeye özgü birçok bilgiyi size en uygun şekilde iletmeye çalışır.

Tur şirketi ve rehber ile gerçekleştireceğiniz tatil planlamalarının üstünlükleri saymakla bitmez. Yol Dostları ile gerçekleştireceğiniz tatilleriniz güvenilir, hesaplı ve bilgilendirici geçerken unutulmaz dostluklar elde edeceksiniz. Erken rezervasyon yaptırarak müsait bir tura çıkmanız da olası.

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*