All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

DOĞU KARADENİZ YAYLALAR GEZİSİ (2-5 TEMMUZ)

YOL DOSTLARI İLE

2-5 TEMMUZ DOĞU KARADENİZ

YAYLALAR GEZİSİ

 

3 Gece 4 Gün…

2-5 Temmuz 2018 / 3 Gece 4 Tam Gün

İlk gün Memişağa Konağında kahvaltı dahil

 Yayla otellerinde konaklama

Uçakla gidiş dönüş dahil…

Memişağa Konağı – İkizdere – Ovit Dağı – Ovit Buzul Gölü – Fırtına Deresi – Ayder Yaylası – Pokut Yaylası – Çinçiva Köyü – Çat Vadisi – Zilkale –
Palovit Şelalesi – Borçka – Çoruh Nehri – Karagöl – Macahel –
Rize Bezi Atölyesi – Of Uzungöl – Sürmene Bıçakları – Çay Fabrikası –
Atatürk Köşkü – Ayasofya – Kazaziye…

1295 TL!!!
KREDİ KARTLARINIZA VADE FARKSIZ TAKSİT İMKANI…

 

Merhaba değerli dostlar…

 

2-5 Temmuz 2018 tarihlerinde MUHTEŞEM bir DOĞU KARADENİZ YAYLALAR gezisine hazırlanın…

En güzel zamanda Doğu Karadeniz’e Yaylalar’a çıkıyoruz. Her günümüz birbirinden eğlenceli ve keyifli geçecek…

Bu gezide siz de bizimle birlikte olabilirsiniz…

3 gece konaklamalı 4 tam günlük Doğu Karadeniz Yaylalar turu…

Memişağa Konağı – İkizdere – Ovit Dağı – Ovit Buzul Gölü – Fırtına Deresi – Ayder Yaylası – Pokut Yaylası – Çinçiva Köyü – Çat Vadisi – Zilkale – Palovit Şelalesi – Borçka – Çoruh Nehri – Karagöl – Macahel – Rize Bezi Atölyesi – Of Uzungöl – Sürmene Bıçakları – Çay Fabrikası – Atatürk Köşkü – Ayasofya – Kazaziye…

Acenteye ödememiz gereken Tur Ücreti: 1295 TL…

BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN:

0542 387 80 13

 

 

 

 

 

 YOL DOSTLARIYLA DOĞU KARADENİZ YAYLALAR PROGRAMI

 

 1. GÜN Pazartesi (2 Temmuz)     ISTANBUL – TRABZON – MEMİŞAĞA KONAĞI – İKİZDERE – OVİT DAĞI – OVİT BUZUL GÖLÜ – FIRTINA DERESİ – AYDER YAYLASI

2 Temmuz Pazartesi sabahı Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Pegasus Havayolları ile Trabzon Havalimanı’na uçuyoruz.  MEMİŞAĞA KONAĞI’nda sabah kahvaltımızı alıyoruz. Ortalama yüz elli yaşında olan bu konak, Sürmene bölgesindeki son Osmanlı tımarlı sipahi ağasına aittir. Günümüze kadar getirilmiş bu tarihi konakta yöresel kahvaltımızı aldıktan sonra İKİZDERE üzerinden OVİT DAĞI’na çıkıyoruz. Karadeniz bölgesindeki kuzey ile güney kültürünü keskin bir çizgi gibi ayıran bu dağın rakımı ortalama 2600 metredir. Zirvesinde neredeyse on iki ay karla karşılaşabiliriz. OVİT BUZUL GÖLÜ’ne yürüyüp manzarasının tadını çıkarıyoruz.

Ardından oksijenin en bol olduğu ve yeşilin her tonunu, Anadolu’da başka hiçbir yerde bulamayacağınız kadar yeşil olan KAÇKARLAR’a doğru gidiyoruz. FIRTINA DERESİ vadisi boyunca ilerleyip çay bahçeleri arasından geçerek yaylaların sultanı AYDER YAYLASI’na varıyoruz. Yaylada bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

 

 1. GÜN Salı (3 Temmuz)  POKUT YAYLASI – ÇİNÇİVA KÖYÜ – ÇAT VADİSİ – ZİLKALE – PALOVİT ŞELALESİ – AYDER YAYLASI

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyoruz. Artık Doğu Karadeniz’de yoğun olarak yaşayan ve nesillerini yok etmemek için hala dillerini konuşmaktan çekinmeyen, tulum çalarak horon eden Lazların memleketideyiz. Kaçkar Dağları’nın eteğinde kurulmuş en yüksek yaylalardan biri olan POKUT YAYLASI’na çıkıyoruz. Rakım ortalama 2000 metre. Ama barındırdığı orman örtüsü ile yaşayan bir yayladır. Yaylamızı görüp tadına vardıktan sonra dizilere konu ve mekan olan ÇİNÇİVA KÖYÜ’ne geçiyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra ÇAT VADİSİ’ne çıkıyoruz. Bizans Rum Krallığı döneminde ticaret yolu olan vadinin güvenliğini sağlamak için yapılmış ZİLKALE’yi ziyaret ediyoruz. Çıkabildiğimiz kadar kalenin en zirvesine çıkıyoruz ve Kaçkarlar’ın zirvesini ve vadi manzarasını seyrediyoruz. Ardından Çat Vadisi boyunca ilerleyip PALOVİT ŞELALESİ’ne gidiyoruz. Kaçkarlar’dan kaynayarak 15 metreden akan şelaleyi ziyaret edip Ayder Yaylası’na geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizdedir.

 

 1. GÜN Çarşamba BORÇKA – ÇORUH NEHRİ – KARAGÖL – MACAHEL – RİZE BEZİ ATÖLYESİ – OF

 

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Ayder Yaylası’ndan ayrılıyoruz. Ardeşen-Pazar-Arhavi-Hopa’dan geçerek Karçal Dağları’na doğru vadiler boyunca ilerliyoruz.

Cankurtaran Geçidi’nden geçerek BORÇKA’ya varıyoruz. ÇORUH NEHRİ’nin ortadan ikiye bölmesiyle oluşmuş bu küçük yerleşkede fotoğraf molası veriyoruz. Ardından KLASKUR DERESİ boyunca ilerleyip muhteşem vadiler eşliğinde KARAGÖL’e varıyoruz. Koyu yeşilin su üzerine yansımasıyla oluşmuş muhteşen su rengi ile dileyen misafirlerimiz tekne gezintisi yapabilirler.

Dileyen misafirlerimiz de göl çevresinde yürüyüş yapabilirler. Ardından buradan ayrılıp yılan yollardan geçerek Gürcistan sınırımızda bulunan bir köy olan MACAHEL’e varıyoruz. Doğanın en kuzey kısmında resmen saklı kalmış hatta unutulmuş bir yerleşke olan Macahel, üretmiş oluğu kafkas cinsi arılar ile arıcılık sektörüne büyük katkılar sağlamaktadır. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Hopa’ya geri dönüyoruz. Rize’yi panaromik olarak görerek RİZE BEZİ ATÖLYESİ’ne varıyoruz. Halk arasında bölgede “klimalı” olarak dillenmiş bu cins kumaş, inanılmaz hayat kolaylaştırmaktadır. Her eve lazım diyerek alışveriş molası veriyoruz. Ardından otelimize yerleşmek üzere Of‘a varıyoruz. Köy içinde bulunan ve muhteşem manzarası eşliğinde Akşam yemeğni alıyoruz. Konaklama otelimizdedir

 1. GÜN Pazartesi UZUNGÖL – SÜRMENE BIÇAKLARI – ÇAY FABRİKASI – TRABZON – ATATÜRK KÖŞKÜ – AYASOFYA – KAZAZİYE – İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra UZUNGÖL’e geçiyoruz. Haldizen Deresi’nin heyelan sonucu önünü kapatması ile oluşan ve mistik dokusu ve doğaya kendi adamış görüntüsü ile sizleri büyüleyecektir. Dileyen misafirlermiz göl çevresinde dolaşabilirler. Soğanlı Dağları’nın mis gibi havası içimize işleyecek. Ardından yörenin en büyük geçim kaynağı olan çayı bu sefer de fabrikalarda göreceğiz… Nasıl işlendiğini görmek için bir çay molası veriyoruz ve alışveriş molasından sonra SÜRMENE BIÇAKLARI’nın namının görmeye gidiyoruz. Sarp araziye karşı Sürmene halkının en gelişmiş ve hala yaşatılmaya çalışılan dünyaca ünlü el sanatına şahit olup alışveriş molası veriyoruz. Ardından TRABZON’a geliyoruz. Bizans Rum Krallığı’nın on üçüncü yüzyılda başkenti olarak hizmet veren ve onlardan kalmış zengin tarihi ile diğer illeri geride bırakıyor. Şehir havası bizleri yakalıyor. M.Kemal Paşa’nın üç kere geldiği ve son gelişinde vasiyetini yazmaya karar verdiği ATATÜRK KÖŞKÜ’nü ziyaret ediyoruz. Bir Rus işadamının evi olan ama zamanla Atatürk’e hediye edilen bu köşkte herşey olduğu gibi duruyor. Yemyeşillikler içinde bembeyaz durur. Fotoğraflarımızı aldıktan sonra AYASOFYA’ya geçiyoruz. Ardından halen yaşatılmaya çalışılan bir diğer el sanatı olan KAZAZİYE sanatını görmek için mağazamızı ziyaret ediyoruz. Vereceğimiz alışveriş molası sonrası gezimizi tamamlayıp Trabzon Havalimanı’ndan Pegasus Havayollarının 22.00 Uçuşu ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuyoruz… Tekrar başka bir gezide görüşmek ümidiyle sizlerden ayrılıyoruz.

 

 

 

GEZİ ÜCRETİ: 1295 TL (2 kişilik odada kişi başı)

TEK KİŞİLİK ODA FARKI: 400 TL  (İsterseniz sizi tek gelen hem cinsiniz bir kişiyle de eşleştirebiliyoruz. Böylece 400 TL fark vermiyorsunuz)

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLANLAR

 • Özel tur araçları ile seyahat
 • Araç içi ikramlar
 • Özel belgeli Yayla otellerinde 3 gece Yarım Pansiyon (Sabah/akşam yemeği dahil) konaklama
 • 3 Sabah kahvaltısı
 • 3 Akşam yemeği
 • Programda belirtilen yayla transferleri
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Trabzon – İstanbul ve İstanbul – Trabzon Uçak bileti
 • İstanbul’da belirtilen adreslerden Sabiha Gökçen Havaalanı gidiş/dönüş transfer
 •  İlk gün Kahvaltı ve son gün akşam yemeği

 

 

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYANLAR

 • Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Şahsi harcamalar

 

 

 

GEZİ HAKKINDA

AKTİVİTE

Yayla ve Eko Turizm, Trekking, Doğa Tanıma, Bitki Tanıma, Kuş Tanıma, Yaban Hayatı Tanıma, Amatör Balıkçılık, Rafting, Çim Kayağı, At Safari, Bal ve Yosun Terapi, Termal kaplıca, Tarih, Kültür, Eğlence, Yöresel Eğlence , Fotoğraf ve Kamera

 

KONAKLAMA

Turumuz  Yayla konaklamalıdır. otel ve ahşap pansiyon konaklamalıdır. Tur boyunca Ayder’deki otelimiz oteller konforlu, Çat vadisindeki otellerimiz ise bungalov , serender veya pansiyon Şeklindedir.

 

TUR ÖZETİ

Rize yaylaları Kaçkar Dağları’nın eteklerine, en akıl almaz tepelerine, en güzel vadilerine kurulmuş yaylalardır. Muhteşem manzaraları, temiz havası, sevecen insanı ile bambaşka bir dünya. Yüzlerce yayla arasından biz sizlere en güzel yaylalardan dolu dolu bir program yapmaya çalıştık. Genel olarak Trabzon’u, Rize, Çamlıhemşin ve Hemşin’e bağlı yaylaları Ayder’i ve Kaçkar Dağları’nı ve Fırtına Vadisi’ni  gezeceğiz.

 

GİDİLEN YERLE İLGİLİ YÖRE BİLGİSİ

Doğu Karadeniz yaylaları alternatif, yeşil turizm içinde çok uygun yöredir. Dolayısıyla zengin ormanları, florası ve faunası, krater gölleri, buzulları, coşkun dereleri, kaplıcaları, tarihî, arkeolojik ve kültürel değerleri olağanüstü kırsal peyzaj görüntüleri ile, dağcılık, doğa yürüyüşleri, rafting, Foto- safari, Kampçılık, Bisiklet turları, Çim kayağı, Yamaç paraşütü, Balon, At-safari, Bal-yosun terapi, Sosyal ve Etnografik turizm, Eko turizm, Yayla Turizm, Agro Turizm, Çim kayağı, Doğa tanıma, Bitki tanıma, Kuş gözlemciliği, Av ve sportif olta balıkçılığı gibi turizm aktiviteleri ve yayla şenlikleri, el sanatları gibi yerel kültürel etkinlikleri ve değerler ile şifalı otları ile Trabzon – Rize ve Artvin alternatif turizm bakımından turizm cenneti olmak için gerekli tüm özelliklere sahiptir.

 

REHBERLER HAKKINDA

Doğu  Karadeniz  Yaylaları turuna  liderlik  yapan  rehberimiz  yöre  insanıdır. Bölge  doğasını ve kültürünü çok iyi bilirler. Kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

 

TURDAKİ YEMEKLER

Kahvaltıda; Doğal ürünlerle zenginleştirilmiş  bol çeşitli.

Öğle yemeklerinde;   Öğle yemeklerimiz gidilen yere göre Yöresel Yemek veya ulusal yemek şeklinde olacaktır.

Akşam Yemeklerinde; Yöresel tatlar, salata ve tatlılar şeklinde olacaktır.

 

GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 542 387 80 13 NO’LU TELEFONDAN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.

KREDİ KARTLARINIZA VADE FARKSIZ TAKSİT İMKANI.

 

BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN: 0542 387 80 13

Bu gezimiz TÜRSAB A SINIFI Acentemiz ile gerçekleşecektir.

Yol Dostları grubumuzun tüm yurtiçi ve yurtdışı gezileri 1618 sayılı Seyahat Acenteleri Kanunu gereğince, tüm yasal haklarımızın korunabilmesi amacı ile Kültür ve turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme belgesine sahip A Grubu seyahat acenteleri tarafından organize edilmektedir.

Yol Dostları Grubu bir gezi, dostluk, fotoğraf grubudur. Kesinlikle kar amacı güdülmemektedir.

NOT: Tüm gezilerimiz TÜRSAB’a bağlı A Grubu seyahat acenteleri güvencesinde yapılmaktadır.

AYRINTILI BİLGİ: 0542 387 80 13

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*