All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

Büyülü Batı Karadeniz Gezimiz (11-14 Ocak 2019)

Yol Dostları ailemizle bu kez Karadeniz Bölgemizin batısına uzanıyoruz ve yine muhteşem bir yolculuğa çıkıyoruz…

İşte 2 gece 3 günlük programımız…

Zonguldak – Amasra – Safranbolu – Kastamonu- Ilgaz Turu

Ocak Dönemi / 2 Gece 3 Gün – Cuma Hareket

11 Ocak Cuma İstanbul – Zonguldak – Amasra

SAAT 01.00 İNCİRLİ ÖMÜR PLAZA ÖNÜ ,
SAAT 01.30 Mecidiyeköy Meydan Simit Dünyası ve Mado Önü ,
SAAT 02.00 KADIKÖY EVLENDİRME DAİRESİ ÖNÜ
hareket ile otobüs içi ikramları ile ilk olarak Ilıksu’ya hareket ediyoruz.

12 Ocak Cumartesi Zonguldak – Amasra
Şirin bir köy olan Ilıksu da vereceğimiz köy kahvaltısı (Ücrete dahil) ve dinlenme sonrasında Cumhuriyet tarihimizin ilk ili olup Fransız kültürü ile gelişen, ülkemizin tek iki katlı şehri olan Zonguldak şehir merkezine varıyoruz. Zonguldak gezimize sırası ile cennet vatanımızın ilk sıralarında yer alan Gökgöl mağarası yine ülkemizde ilk olan Maden müzesi ve dediğimiz gibi Fransızlar dan kalma tarihi Deniz Feneri ziyaretlerimiz sonrasında falezler üstünde vereceğimiz sıcak bir mola sonrasında hareketimiz ile şirin mi şirin , rakı- balık- salatası ile ünlenen bizleri kıskandıracak güzelliklere ev sahipliği yapan Amasra’ya doğru yol alıyoruz.

Fatih Sultan Mehmet’in ordusunu beklettiği ve Lala Lala Çeşh-mi Cihan Bu Mu Ola dediği ve anahtarın kendisine sunulduğu amazonlar şehrine Bakacak tepeye varıyoruz.Dünyaya açılan şehre Bakacak tepeden bakarak dünya güzelini seyretmenin keyfini çıkararak, fotoğraf molası devamında Amasra merkeze varışımız sonrasında siz değerli misafirlerimizle birlikte güzellikleri görmeye devam ediyoruz. Gezimize sırası ile Amasra müzesi ( bakım çalışması bittiği takdirde) ,Amasra kalesi,ağlayan çınar,tavşan adası,tahtacılar çarşısı,barış akarsu heykelini görüp kendisini yad ettikten sonra konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz için tadı damağımızda kalacak meşhur restaurantımıza geçiyoruz. (Ücrete dahil)

Akşam yemeği: Mevsim balıkları,salata,manda yoğurdu,sıcak helva,meşrubat,çöven ekmeği (alkol extra)
(arzu eden dostlarımız ile yemekten sonra Han bara geçebiliriz)

13 Ocak Pazar Safranbolu – Kastamonu
Sabah Otelimiz de alacağımız sabah kahvaltısı sonrasındaki hareketimiz ile, ipek yolu üzerinde inşa edilmiş çok eski uygarlıklara ev sahipliği yapmış ,Anadolu kültürü ve modelleri ile günümüze kadar gelen ve eski evleri ile meşhur şirin ilçemiz Safranboluya varış.ilk durak yerimiz yol güzergahımızdaki tokatlı kanyonunda bulunan kristal terasın gezilmesi,fotoğraf molası ve eski Safranbolu merkeze varış. Hıdırlık tepesi resim ve panoramik seyir molamızdan sonra,gezimize sırası ile; lokumcumuzda mistik Safranbolu görseli eşliğinde kısa tanıtım gösterisini izliyoruz.Ünlü Safranbolu evlerinden biri olan Safranbolu evi gezimiz sonrasında eski gezi hamamı ,cinci han,güneş saati,şehir altı kanyonları,kaymakamlar evi,İzzet PaşaCamii,Köprülü Mehmet Paşa Camii,demirciler çarşısı,yemeniciler çarşısı(arasta) ve burada vereceğimiz közde kahve sonrasında, bizleri beklemekte olan şapka inkilabının yapıldığı ayrı güzelliklere sahip küre dağlarına kurulu olan ilimiz Kastamonu’ya hareket. Gezdiğimiz yerlerin bizde bıraktığı güzellikleri konuşarak ilerlediğimiz,bizleri çocukluğumuza kadar götürecek muhteşem çiftlik otelimize varış. Akşam yemeği (ücrete dahil) ve konaklama otelimizde.

14 Ocak Pazartesi Kastamonu – Ilgaz – İstanbul
Sabah tertemiz havanın doğal dokunun vermiş olduğu zindelik ile uyanarak otelimizde alacağımız doğal kahvaltı sonrasında şehir merkezine ulaşıyoruz. Kastamonu gezimizi sırası ile, saat kulesi, Kastamonu kalesi (panoramik),Şapka müzesi gezimiz devamında pastırma,kahve ,sarımsak alışverişi için vereceğimiz serbest zaman sonrası toplanma süremizin sonrasında büyüleyici güzellikteki Ilgaz’ a hareket ve Ilgaza varışımızın ardından. kayak ve teleferik için serbest zamanımızın bitiminde akşam yemeğimiz için barbekümüzün başında bir araya geliyoruz ve sıcak şarap eşliğinde muhteşem tatları tadıyoruz. (Ücrete dahil) Unutulmaz anlar yaşadığımız bizde etkilerini bıraktığı gezimiz sonrasında hazırlanmamızla birlikte sıcaklığını özlediğimiz evlerimize doğru yola çıkıyoruz. Gezdiğimiz yerleri konuşarak, yolda vereceğimiz kısa molalar sonrasında istanbul’a varış. Çok daha güzel başka gezilerimizde buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Tur Ücreti: 950 TL

Fiyata Dahil Olan Hizmetler :
* Lüks Otobüsler ile gidiş-dönüş ulaşım
* Programda belirtilen Çevre Gezileri
* Araç içi sıcak – soğuk ikramlar
* Rehberlik Hizmetleri
* Tur programında belirtilen Milli Park girişleri
* Amasra Işık Altın Otel 1 Gece Oda kahvaltı konaklama
* Kastamonu İksir Otel 1 Gece Yarım Pansiyon konaklama
* Ilıksu’daki Kahvaltı
* Amasra Balık Restaurantı’nda Akşam Yemeği
* Ilgaz Dağı Barbekü Partisi
* Kristal Teras giriş ücreti ,
* Mesleki sorumluluk seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler :
* Kişisel harcamalar.
* Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
* Otellerde yapılan ekstra harcamalar ve içecekler
* Müze ve Ören Yeri ücretleri , Kişisel harcamalar.
* Ilgaz teleferik , telesiyej,skipass,vb ,kayak ve ekipmanları ücretleri.
GEZİMİZE KATILMAK İÇİN 0 542 387 80 13 NO’LU TELEFONDAN BİZİ ARAYABİLİRSİNİZ.

300 TL ÖN ÖDEMEYLE KESİN REZERVASYON İMKANI

Kredi kartlarınıza vade farksız 5 Taksit

BİLGİ VE ÖN REZERVASYON İÇİN: 0542 387 80 13

Bu gezimiz TÜRSAB A SINIFI Acentemiz ile gerçekleşecektir.

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*