All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

Alaçatı

YOL DOSTLARI İLE

ALAÇATI OT FESTİVALİ GEZİSİ

1 GECE 2 GÜN YP KONAKLAMA

 

 

Herkese bir kez daha merhaba

 

7-9 Nisanda İzmir Alaçatı Ot Festivaline gidiyoruz…

 

Çiçekli Köy, İzmir, Çeşme, Alaçatı’yı gezip, bu yıl 8.si düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’ne katılıp, 1 gece YP konaklayıp istanbul’a geri döneceğiz.

 

Sınırlı sayıda kontenjanımız olduğu için en kısa zamanda bana haber vermeniz gerekiyor.

1 gece konaklamalı 2 günlük gezimizin ücreti lüks otobüsle ulaşım, Çeşme’de 5 yıldızlı Altınyunus otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama, rehberlik, zorunlu seyahat sigortası, araç içi sıcak soğuk ikramlar dahil 349 TL.

Ön rezervasyonları almaya başlıyoruz. Ancak kesin rezervasyon için 100 tl ön ödeme yapmanız gerekmektedir. Bilgi ve rezervasyon için: 0542 387 80 13 / Hakan Sezer… Yol Dostları…

 

 

 

 

 

 

İŞTE ALAÇATI  OT  FESTİVALİ  PROGRAMI

 

  1. GÜN:

 

22:00 İncirli

22:45 Harbiye

23:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı

00:10 da Çayırova

02:30 Bursa Almira otel önünden hareket ile Çeşme Ot Festivali için yolculuğumuza başlıyoruz.

 

  1. GÜN:

Sabah saatlerinde İzmir’e varmadan önce Çiçekli köyde sabah kahvaltısı için mola veriyoruz (extra ). Kahvaltı sonrası panaromik İzmir turu yapıyoruz ve Çeşme’ye doğru hareket ediyoruz.

Çeşme’ye vardığımızda ilk gezi noktamız Çeşme Kalesi…  Çeşme kalesi gezimizin ardından alış veriş ve fotoğraf için Çeşme marinada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman süresinde sakızlı dondurma yemeyi, sakızlı Türk kahvesi içmeyi ve sakız reçeli almayı unutmayın.

Serbest zaman sonrasında Alaçatı Ot Festivali’ne katılmak için Alaçatı’ya hareket ediyoruz.

 

 

Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesince düzenlenecek 7. Alaçatı Ot Festivali’ne katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak. Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. İki gün katılacağımız festivalde,  Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücretli ve ücretsiz servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak.

 

  1. GÜN:

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından, AlAçatı festival alanına hareket ediyoruz. Yörenin profesyonel satıcılarının ot ve otlu ürün stantlarını gezecek, ardından Altın ödüllü ‘’En fazla ot çeşidini toplama ve En güzel Otlu Yemeği pişirme’’ yarışmasını izleyeceğiz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında  Çeşme merkeze geliyoruz ve Çeşme’ye özgü yemekleri yemek ve alış veriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında rehberimizin  belirttiği saatte aracımızda buluşup İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Yaklaşık olarak gece 01:00’da İstanbul’a varıyor ve sizleri aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz….

YAPMADAN DÖNMEYİN:

Sakızlı Türk kahvesi içmeden , sakızlı dondurma yemeden , sakız reçeli almadan , kumru yemeden, Alaçatı sokaklarında dolaşmadan  geri dönmeyin …

 

BİZDEN SİZE TAVSİYELER:

Yürüyüş için rahat ayakkabılar giyin , fotoğraf makineninizi ve şarj cihazlarınızı yanınıza almayı unutmayın ve yüzünüzden gülümseme hiç eksik olmasın… J

ACENTEMİZİN BELİRLEDİĞİ  TUR ÜCRETİ: 349 TL (5*’lı Çeşme Altınyunus Hotel)

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks araçlarla ulaşım ,

5*lı Çeşme Altınyunus Hotel’de 1 gece yarım pansiyon konaklama,

Rehberlik ,

Zorunlu seyahat sigortası ,

Araç içi soğuk sıcak ikramlar

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Kişisel harcamalar

Otelde yemeklerde alınan içecekler

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*