All for Joomla All for Webmasters
bilgi@yoldostlari.com
0542 387 80 13

Neden 1 Mayıs’ta Küba’ya gidiyoruz?

 

 

 

Yol Dostları Ailemizle bu yıl da 1 Mayıs’ı Asil ülke Küba’da geçirmeye karar verdik. Biz artık her yıl Mayıs ayında Küba’dayız! Sizi de bekleriz…

Etkinliğimize ulaşmak için ( https://www.facebook.com/events/972455022893477/ )

Peki acaba neden 1 Mayıs’ta Küba’da olmalısınız hiç düşündünüz mü?

 

İşte o nedenlerden bazıları…

 

  1. Adanın iklimi nedeniyle, 1 Mayıs haftası Küba turu için en ideal dönem… Küba’yı gezmek istiyorsanız en uygun dönem Nisan ve Mayıs ayları… Tropikal iklim kuşağında bulunan Küba’da yılın ilk aylarında yani Ocak ve Şubat’ta olmak bazen hayal kırıklığı yaratabiliyor.

 

 

2. Ayrıca tabii ki İşçi Bayramı’nı dünyadaki devrimin merkezinde kutlama isteği… 1 Mayıs haftası Küba’da tam bir şölen şeklinde kutlanıyor. Hem de muhteşem bir şölen… Şöyle bir araştırma yapsanız 1 Mayıs kutlamaları denince dünyada aklınıza gelen ilk ülke kesinlikle Küba. Hem Küba’da bulunup hem de hala varlığını koruyan sosyalist rejimin 1 Mayıs kutlamalarına katılmak ayrı bir deneyim ve coşku. Bu sebeple ülkemizde de 1 Mayıs Küba Turu oldukça popüler.

 

3. 1 Mayıs Küba’da en görkemli olarak Küba’nın başkenti Havana’da kutlanıyor. Her yıl yaklaşık 1 milyon kişi 1 Mayıs kutlamalarına katılıyor. Danslar ediliyor, marşlar çalınıyor, dünyanın bir çok ülkesinden gelen turistler bu görkemli kalabalığın içine karışarak şarkılar, müzikler, danslar eşliğinde keyif dolu anlar yaşıyorlar. Kutlamaların adresi ise klasik Che Guevara silüetinin bakanlık binasının cephesini kapladığı Plaza Revolucion, yani Devrim Meydanı. Kutlamalar sabah erken saatlerde başlıyor, bayrağını alan dünyanın dört bir yanından Küba’ya akın eden turistler Havana Üniversitesi’nin arkasındaki ara sokaklardan meydana akın ediyor. Kutlamalarda önceki yıllarda Fidel Castro’nun yaptığı görkemli konuşmalar hala olmasa da Jose Marti Heykeli önünde coşkulu şarkılar ve marşlar meydanı inletiyor.

4. Kendinizi böyle büyülü bir atmosferde Havana’da bulmak hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim. Özellikle bu dönemde Santiago, Trinidad, Santa Clara ve Cienfuegos’taysanız yine 1 Mayıs Küba deneyimini  yaşayabilirsiniz.

1 Mayıs’ta Küba Etkinliğimize ulaşmak için https://www.facebook.com/events/972455022893477/

Yazar hakkında

Cevap Yaz

*